Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2020, 16:34

autor: Froozyy

CS:GO pomaga Aleksiejowi Nawalnemu w rehabilitacji

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny w ramach rehabilitacji po otruciu gra ze swoim synem w Counter-Strike’a: Global Offensive. Produkcja pomaga mu w odzyskaniu motoryki oraz refleksu.

20 sierpnia tego roku rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został otruty. Wkrótce po próbie odebrania mu życia polityk na prośbę rodziny został przeniesiony do kliniki w Berlinie, gdzie był leczony przez miesiąc. Teraz jego zdrowie powoli wraca do normy i okazuje się, że część jego rehabilitacji polega na graniu w Counter-Strike’a: Global Offensive ze swoim synem Zacharem.

Na jednym z najpopularniejszych rosyjskich kanałów na YouTube – wDudz – wczoraj pojawił się obszerny wywiad z Nawalnym, w którym polityk opowiada o walce z trucizną i powrotem do normalnego życia. W okolicach 27 minuty mówi o tym, jak ponownie zaczął korzystać z komputera i jak jego syn postanowił podszkolić go nieco w CS-ie. Gra ma mu pomóc w odzyskaniu motoryki oraz refleksu, a sam Nawalny przyznał, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie.

Nawalny: Przedwczoraj zacząłem korzystać z komputera, wziąłęm się za pisanie, to wygląda bardzo zabawnie. W Counter-Strike'a szkoli mnie Zachar. To jest świetna sprawa.

wDudz: To jest korzystne dla motoryki.

Nawalny: Dla motoryki i refleksu. To jest jak schody. Jeśli masz szczęście i dobrych lekarzy, możesz się doczołgać do stuprocentowego wyzdrowienia.

Cały wspomniany materiał wideo możecie obejrzeć powyżej, aczkolwiek warto pamiętać, że jest on w języku rosyjskim i nie doczekał się jeszcze angielskiego tłumaczenia. Jeśli jednak interesuje Was samopoczucie Nawalnego i jego powrót do zdrowia, to wywiad ten jest najpewniej najlepszym źródłem informacji.