Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2021, 13:39

autor: Qskan

Społeczność Apex Legends domaga się banalnej zmiany

Duża część graczy Apex Legends chce wprowadzenia do gry prostej zmiany, umożliwiającej dostosowanie koloru celownika do własnych potrzeb.

W SKRÓCIE:
  1. Gracze Apex Legends domagają się od twórców dodania do gry możliwości wyboru koloru celownika.
  2. Dotychczas spore grono graczy korzystało z trybu colorblind, w którym celownik przyjmuje żółtą, bardziej przejrzystą barwę.

Apex Legends, które od startu 9. sezonu przeżywa potężny wzrost popularności, jak się okazuje, posiada ciekawą opcję pozwalającą na bardziej przejrzystą orientację na polu walki. Wszystko za sprawą trybu colorblind dla graczy zmagających się z różnymi typami ślepoty kolorów. Okazuje się, że dostosowanie palety kolorów do tritanopii (wada wzroku polegająca na nierozróżnianiu barwy żółtej i niebieskiej) może pomagać także osobom ze zdrowym wzrokiem. Działanie tego trybu wyjaśnia w poniższym filmie jeden z graczy.

W dużym skrócie: w domyślnym trybie ustawienia kolorów barwa znacznika w celowniku przyjmuje kolor czerwony, który łatwo może zlewać się z tłem, co może negatywnie wpływać na naszą celność. Po włączeniu trybu tritanopia, celownik jest żółty, a przez to bardziej przejrzysty. Kombinowanie z trybami colorblind jest jednak niewystarczające dla społeczności battle royale od Respawn Entertainment. Na forum Reddit sporą popularnością cieszy się post z prośbą do deweloperów o możliwość customizacji kolorów celownika.

Drogi zespole Respawn/Apex

Odkąd gracze używają trybu colorblind do zmiany kolorów celownika, proste narzędzie do wybierania koloru ułatwiłoby wszystkim życie. Mała sekcja w ustawieniach by wystarczyła, byłoby o wiele milej, gdyby każdy mógł wybrać taki kolor, jaki chce.

Komentarze społeczności są przychylne temu pomysłowi, zwłaszcza że nawet przy żółtym kolorze celownika zdarzają się problemy z czytelnością:

Obecnie żółty kolor jest dla mnie najlepszy, ale nawet on jest trudny do zauważenia. Chciałbym, żeby wprowadzili takie rozwiązanie!

To jest naprawdę wszystko, czego chcę od tej gry. Czerwony i żółty są trudne do zauważenia w znacznej ilości obszarów na wszystkich mapach. Pozwólcie mi używać jasnego zielonego tak jak w każdej innej grze, która daje mi opcję wyboru koloru.

Możliwość dostosowywania celownika do swoich potrzeb to rozwiązanie znane z wielu gier FPS, jak choćby CS:GO czy Valorant. W tych dwóch tytułach opcja customizacji celownika nie ogranicza się wyłącznie do koloru, ale też jego wielkości i kształtu. Jeśli Apex Legends pójdzie tą drogą, może ułatwić życie wielu graczom.