Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2021, 22:04

Rekordowe ponad 300 tysięcy graczy Apex Legends na starcie 9.sezonu

Start 9. sezonu Apex Legends przełożył się na problemy z serwerami na wszystkich platformach. Patch Dziedzictwo przyciągnął bowiem rekordową liczbę graczy i pozwolił grze na pobicie własnego rekordu na Steamie.

4 maja przyniósł ze sobą debiut 9. sezonu Apex Legends. Najwyraźniej pokaźna lista zmian w towarzyszącej mu aktualizacji zachęciła wiele – czy nawet zbyt wiele – osób do zagrania w produkcję studia Respawn Entertainment. Serwery Apex Legends nie wytrzymały bowiem naporu chętnych do sprawdzenia Dziedzictwa i gracze mieli problemy z dołączeniem do rozgrywki. Również dzisiaj infrastruktura sieciowa gry poległa pod naporem tłumu zainteresowanych (vide Down Detector oraz serwis Reddit).

Pomijając typowe dla takich sytuacji narzekania i mniej lub bardziej desperackie memy, zainteresowanie Dziedzictwem przełożyło się na ogromny wzrost popularności gry. Przynajmniej na to wskazują statystyki Steama, bo na tej platformie Apex Legends kilka razy przebiło własny rekord aktywności. W szczytowym momencie w grze przebywało jednocześnie prawie 314 tysięcy użytkowników (via SteamDB). Dziś, dzień po debiucie 9. sezonu, Apex Legends nadal zajmuje 3. miejsce na liście najpopularniejszych gier Steama.

Równie dobrze produkcja radzi sobie na Twitchu, w chwili pisania tego tekstu będąc czwartą pozycją (czy też trzecią, jeśli wykluczyć kategorię Just Chatting) z największą liczbą widzów. Oczywiście marna to pociecha dla osób, które same nie mogą dołączyć do zabawy w 9. sezonie. Zespół Respawn Entertainment zapewnia, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

  1. Oficjalna strona gry Apex Legends
  2. Apex Legends - poradnik do gry
E3 2021