Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2021, 12:17

autor: Entelarmer

Nie tylko battle royale; Apex Legends Legacy z listą zmian

W Apex Legends wkrótce rozpocznie się 9. sezon – Dziedzictwo. Ogromna aktualizacja wprowadza nową legendę, Areny oraz mnóstwo zmian i poprawek.

Najważniejsze informacje:
  1. studio Respawn Entertainment udostępniło długą listę zmian w 9. sezoni Apex Legends;
  2. Dziedzictwo wprowadzi nową legendę oraz tryb starć 3 na 3 (Areny), jak również wiele zmian i poprawek (m.in. w balansie gry)

Kolejna legenda wkrótce trafił do Apex Legends. Tym razem jest to Kairi „Walkira” Imahara, której historię mogliśmy poznać dzięki niedawno opublikowanemu filmikowi. Studio Respawn Entertainment udostępniło też materiał omawiający bohaterkę, w tym jej najpotężniejszą zdolność pozwalającą wzbić się w powietrze nie tylko Walkirii, ale też pobliskim sojusznikom.

  1. Apex Legends ma 100 mln graczy, a twórcy „dopiero się rozkręcają”

Choć jednak debiut nowej legendy to bez wątpienia spore wydarzenie, to tylko jedna z wielu nowości. Ogromna lista zmian w aktualizacji Dziedzictwo uwzględnia też Areny – bitwy 3 na 3 na zasadzie eliminacji. Zgodnie z nazwą, starcia rozgrywają się na specjalnie przygotowanych polach bitew, przy czym na premierę otrzymaliśmy pięć aren: trzy oparte na mapach do rozgrywek battle royale (tj. Królewskim Kanionie, Skraju Świata oraz Olimpie) oraz dwie zupełnie nowe. Walki toczą się w ramach rund (maksymalnie dziewięciu), a na początku każdej możemy wykorzystać środki zdobyte w poprzednich do zakupu i ulepszenia ekwipunku.

Nie tylko battle royale; Apex Legends Legacy z listą zmian - ilustracja #1
Miasto Olimp znacznie się zmieniło po ostatniej aktualizacji.

Dziedzictwo to także nowa broń w postaci łuku Bocek oraz wiele, wiele zmian. Miasto Olympus zostało opanowane przez gigantyczne rośliny, a twórcy wprowadzili w nim sporo drobnych, ale znaczących poprawek (m.in. usunięto dwa balony na mapie). Gracze będą też zaczynać zabawę z zestawem startowym i jednocześnie zmniejszono lub usunięto szansę na pojawienie się części dostępnych w nim przedmiotów jako łupów na mapie (na przykład hełmów 1. poziomu).

Dochodzi do tego dodanie emotek (przy czym twórcy zadbali o takie zablokowanie kamery, by nie dawały one niesprawiedliwej przewagi) oraz balans legend i uzbrojenia. Przykładowe zmiany to usunięcie tarczy Lifeline przy korzystaniu ze zdolności wskrzeszenia bojowego (ale w zamian może ona przywrócić do życia dwie postacie naraz), wprowadzenie nowej kategorii broni (uwzględniającej łuk Bocek, ale też niektóre starsze egzemplarze) oraz rotację zrzutów zaopatrzenia.

Nie zabrakło też poprawek ułatwiających obcowanie z tytułem (czyli z kategorii quality of life, w skrócie QoL) oraz usuniętych błędów. Dziedzictwo to – rzecz jasna – także nowa przepustka bitewna. Pełną (i bardzo długą) listę zmian w 9. sezonie Apex Legends wraz z wyjaśnieniem twórców po angielsku znajdziecie we wpisie zespołu Respawn Entertainment w serwisie Reddit. Wszystko to trafi do gry już 4 maja.

Apex Legends: Dziedzictwo to m.in.:

  • nowa legenda (Kairi „Walkira” Imahara) oraz broń (łuk Bocek);
  • przepustka bojowa 9. sezonu;
  • tryb Areny (starcia 3 na 3 w trybie eliminacji);
  • liczne poprawki balansu, w tym zrzutów zaopatrzenia, broni oraz legend;
  • emotki.
  1. Oficjalna strona gry Apex Legends
  2. Apex Legends - poradnik do gry