Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 16:00

autor: aadamus

Film z Apex Legends pokazał mecha z Titanfall 2 i nową postać

Zaprezentowano nową legendę Apex Legends. Jest nią Walkiria, czyli córka znanego z Titanfall 2 Vipera. Co najciekawsze, na filmie przedstawiającym bohaterkę po raz pierwszy w historii gry widzimy tytana.

W skrócie:

  1. Respawn zaprezentował Walkirię, czyli bohaterkę, która trafi do Apex Legends wraz ze startem 9. sezonu;
  2. materiał przedstawiający legendę zawiera odniesienia do Titanfall 2.

Wczoraj na oficjalnym kanale Apex Legends w serwisie YouTube pojawił się kolejny odcinek cyklu „Stories From the Outlands”, przybliżającego sylwetki poszczególnych bohaterów. Najnowszy film przedstawia nam Walkirię, czyli legendę, która zawita do gry wraz z premierą 9. sezonu. Co ciekawe, na materiale po raz pierwszy pojawia się tytan.

Całość zawiera odniesienia do Titanfall 2, czyli innej gry studia Respawn osadzonej w tym samym uniwersum. Kairi „Walkiria” Imahara jest córką Vipera będącego jednym z antagonistów we wspomnianej powyżej produkcji. Na opublikowanym filmie widzimy, że ojciec wywarł duży wpływ na dzieciństwo nowej legendy – od najmłodszych lat siadała ona za sterami należącego do niego tytana Northstar. Lata później ta sama maszyna zostanie zmodyfikowana i dostosowana pod bohaterkę.

W filmie pojawia się także inny antagonista z Titanfall 2. Jest nim Kuben Blisk, który jest odpowiedzialny za stworzenie zawodów Apex Games, na bazie których opiera się rozgrywka w Apex Legends.

Aktualizacja „Legacy” implementująca Walkirię i jednocześnie inaugurująca 9. sezon w Apex Legends zostanie wypuszczona 4 maja. Oprócz wspomnianej legendy wprowadzi ona także Łuk Bocek, kolejną przepustkę bojową oraz nowy ranking. Modyfikacji ulegnie również mapa Olimp, która to pokryje się roślinnością.

Według twórców 9. sezon Apex Legends ma być niezwykle ambitnym projektem. Przy okazji zapowiedzi Apex Legends Mobile twórcy zaznaczyli, że w najbliższym czasie do gry ma trafić największa jak do tej pory aktualizacja.

  1. Apex Legends - poradnik do gry
  2. Apex Legends – oficjalna strona