Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 kwietnia 2021, 12:11

autor: Adrian Werner

Dexter powraca w pierwszym zwiastunie nowego serialu

Do sieci trafił teaser limitowanej serii stanowiącej kontynuację serialu Dexter. Produkcję obejrzymy jesienią tego roku.

Stacja Showtime wypuściła teaser kontynuacji serialu Dexter. Materiał trwa raptem 30 sekund i nie pokazuje za wiele, ale i tak jest sporą gratką dla fanów. Daje on pierwszą okazję do zobaczenia tytułowej postaci od ośmiu lat, kiedy to wyemitowano ostatni odcinek ósmego sezonu.

Przy okazji teaser potwierdza, że premiera wciąż planowana jest na jesień tego roku. Nowy Dexter zapowiadany jest jako limitowana seria z dziesięcioma odcinkami. Ma to być zamknięta historia, ale producenci nie wykluczają, że na jednym sezonie się nie skończy.

Na powrót Dextera czeka wiele osób. Pierwszych kilka sezonów cieszyło się dużym uznaniem, ale serial zaczął się psuć po zakończeniu czwartej serii. Wtedy z ekipy produkcyjnej odszedł Clyde Phillips, który do tego momentu pełnił rolę showrunnera. Na tym stanowisku zastąpił go Chip Johannessen i opracowany przez niego piąty sezon zanotował spadek jakości, ale wciąż była to dobra telewizja.

Prawdziwy zjazd zaczął się potem. W ostatnich trzech latach serialu showrunnerem był Scott Buck. Szósty sezon został uznany za kompletną porażkę. Siódmy okazał się do pewnego stopnia powrotem do formy, ale ostatni, czyli ósmy, był tragicznie zły. Buck potem odpowiedzialny był zresztą za słabą pierwszą serię Iron Fist oraz okropne Inhumans, więc jako producent nie ma najlepszej renomy.

Biorąc pod uwagę fatalną jakość ostatniej serii duże zainteresowanie kontynuacją może dziwić, ale w rzeczywistości są powody do optymizmu. Za powrót Dextera odpowiada showrunner czterech pierwszych, najlepszych, sezonów, czyli Clyde Phillips, więc oczekiwania fanów są duże. Do tego osiem lat, które upłynęło od ostatniego odcinka zatarło trochę złe wrażenie pozostawione przez finał i wielu widzów po prostu stęskniło się za tytułową postacią.

  1. Oficjalna strona serialu