Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2019, 12:50

autor: Entelarmer

Główny producent Anthem odszedł z BioWare

Ze studia BioWare odszedł Ben Irving. Twórca znany był głównie jako główny producent strzelanki Anthem.

Anthem straciło głównego producenta. - Główny producent Anthem odszedł z BioWare - wiadomość - 2019-08-18
Anthem straciło głównego producenta.

Ben Irving, główny producent Anthem, opuścił szeregi BioWare po ośmiu latach spędzonych w kanadyjskim studiu. Twórca przekazał informację o swoim odejściu na Twitterze. Nie podał przyczyn, ale zaznaczył, że była to jego decyzja. Nie oznacza to rozstania z branżą gier – Irving podejmie „ekscytującą” pracę u innego dewelopera, aczkolwiek nie zdradził nic więcej.

Następne miejsce pracy twórcy to jednak nie główny temat dyskusji odnośnie tego ogłoszenia. Dla wielu odejście głównego producenta Anthem to kolejny dowód na kiepską kondycję ostatniej produkcji BioWare, która nie odniosła takiego sukcesu, jakiego oczekiwał wydawca. Sprawy nie poprawia fakt, że przez długi czas Ben Irving był bodajże najbardziej aktywnym członkiem zespołu sprawującego pieczę nad grą, jeśli chodzi o kontakty ze społecznością. To on zwykle informował o planach rozwoju produkcji, odpowiadając na pytania graczy na Twitterze lub w serwisie Reddit. Nawet jeśli niektórzy fani niezbyt wysoko cenili jego pracę (nie tylko przy Anthem – twórca współtworzył też Star Wars: The Old Republic), jego odejście może źle wróżyć produkcji na przyszłość.

Ben Irving nie pokieruje dalszym rozwojem gry. - Główny producent Anthem odszedł z BioWare - wiadomość - 2019-08-18
Ben Irving nie pokieruje dalszym rozwojem gry.

Nie jest to pierwszy niewesoły news na temat Anthem. Premierowe recenzje nie napawały entuzjazmem, mimo pochwał kierowanych pod adresem niektórych elementów (m.in. systemu walki). Nie pomogły kolejne aktualizacje, zwłaszcza że niektóre robiły dla gry więcej złego niż dobrego. Dodajmy do tego doniesienia o kulisach produkcji, której przebieg można krótko określić jako „kompletny chaos”. Co prawda, twórcy i wydawca obiecali nie porzucać projektu (czego dowodem niedawne udostępnienie wydarzenia Cataclysm w ramach aktualizacji 1.3.0), a sam Irving również zapewnił o swojej wierze w przyszłość Anthem. Jednak pogłoski o oddelegowaniu kolejnych pracowników do prac nad Dragon Age IV raczej nie napawały optymizmem.