Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2010, 12:46

autor: Adrian Werner

Alien Swarm - najnowsza gra Valve za darmo w poniedziałek

Valve Software postanowiło zrobić graczom niemałą niespodziankę. Właśnie ogłoszono, że w poniedziałek za darmo wypuszczony zostanie Alien Swarm – darmowa strzelanka stworzona przez pracowników tego studia.

Valve Software postanowiło zrobić graczom niemałą niespodziankę. Właśnie ogłoszono, że w poniedziałek za darmo wypuszczony zostanie Alien Swarm – darmowa strzelanka stworzona przez pracowników tego studia.

Alien Swarm - najnowsza gra Valve za darmo w poniedziałek - ilustracja #1

Części z naszych czytelników tytuł ten nie będzie obcy. Alien Swarm było pierwotnie jednym z najlepszych modów, jakie kiedykolwiek powstały do Unreal Tournament 2004. W finale organizowanego przez Epic Games konkursu „Make Something Unreal" projekt ten przegrał jedynie z Red Orchestra. Następnie postanowiono opracować komercyjną kontynuację pod nazwą Alien Swarm: Infested, tym razem na silniku Source. Pojawiło się kilka bardzo obiecujących screenów i artworków, a potem o przedsięwzięciu słuch zaginął. Jak się okazuje, cały zespół został po prostu zatrudniony przez Valve i wpierw pomagał przy tworzeniu serii Left 4 Dead, a teraz macza palce w drugim Portalu. Jednak przez cały ten czas nie zapomniano o poprzednim projekcie i bez pośpiechu trwały prace nad jego ukończeniem. Oczekiwanie dobiegnie końca za dwa dni, gdy Alien Swarm zostanie wypuszczony za darmo na serwisie Steam. Udostępnione też zostaną odpowiednie narzędzia moderskie.

Alien Swarm jest unowocześnioną wersją staroszkolnych strzelanek w stylu Alien Breed. Kierujemy potężnie uzbrojonym żołnierzem, który musi zmierzyć się z hordami krwiożerczych obcych. Wszystko ukazane jest z kamery umieszczonej wysoko nad głową głównego bohatera. Gra została zaprojektowana pod tryb kooperacyjny dla czterech graczy. Wybierzemy nasze wirtualne alter ego spośród ośmiu modeli postaci i czterech klas. Uzbrojenie obejmie 40 różnego rodzaju broni, a na zdobycie czekać będą 64 Osiągnięcia Steam.

Alien Swarm - najnowsza gra Valve za darmo w poniedziałek - ilustracja #2

Oryginalny mod był tak dobry, że nawet najnowsze komercyjne produkcje tego typu, takie jak seria Shadowgrounds czy nawet Alien Breed: Evolution nie były w stanie mu dorównać. Dlatego po najnowszym Alien Swarm możemy spodziewać się naprawdę wiele.

Ruszyła już oficjalna strona, na której na razie znaleźć można jedynie krótki trailer. Szerszy wybór materiałów możecie znaleźć na serwisie Steam, w tym m.in. więcej screenów oraz dodatkowy filmik pokazujący samą rozgrywkę. Gra zostanie udostępniona do pobrania za darmo w poniedziałek wieczorem.

Alien Swarm - najnowsza gra Valve za darmo w poniedziałek - ilustracja #3
Alien Swarm - najnowsza gra Valve za darmo w poniedziałek - ilustracja #4
Alien Swarm - najnowsza gra Valve za darmo w poniedziałek - ilustracja #5