Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2017, 14:52

autor: AlexB

Darmowe Alien Swarm: Reactive Drop debiutuje na platformie Steam

Wczoraj swoją premierę na Steam miało Alien Swarm: Reactive Drop, czyli bezpłatna rozszerzona wersja darmowej strzelaniny od firmy Valve. Uzupełnia ona oryginalny tytuł między innymi o nowe mapy, bronie oraz dodaje wsparcie dla Steam Workshop.

ALIEN SWARM: REACTIVE DROP W SKRÓCIE:
  • darmowe samodzielne rozszerzenie gry Alien Swarm z 2010 roku;
  • stworzone przez moderów z Reactive Drop Team;
  • tytuł uzupełnia rozgrywkę znaną z oryginału między innymi o nowe mapy, bronie, gatunki obcych oraz tryby zabawy wieloosobowej;
  • gra otrzymała wsparcie dla Steam Workshop;
  • tytuł od wczoraj można ściągnąć z platformy Steam.

Oryginalne Alien Swarm było modem do gry Unreal Turnament 2004. Przedstawiciele firmy Valve dostrzegli w nim olbrzymi potencjał, dlatego zaprosili jej twórców, by zaprojektowali grę opartą na tym samym pomyśle, działającą na silniku Source. W ten sposób w 2010 roku na platformie Steam pojawiło się darmowe Alien Swarm. To strzelanina prezentująca akcję w rzucie izometrycznym, w której zadaniem graczy jest eliminowanie hord obcych, niczym w klasycznym tytule studia Team 17 z lat 90. - Alien Breed. Produkcja ta silnie skupia się na trybie kooperacji i oferuje między innymi zróżnicowane plansze, mnóstwo rodzajów broni, unikalne klasy postaci oraz emocjonującą kampanię – wszystko to, by gracze mogli poczuć się niczym bohaterowie filmu Obcy 2. Ponadto w dniu premiery twórcy udostępnili kod źródłowy gry, dzięki czemu Alien Swarm szybko wzbogaciło się o dodatkowe elementy urozmaicające rozgrywkę. Wokół produkcji zgromadziła się aktywna społeczność, której zaangażowanie zaowocowało nowym produktem. Po niemal siedmiu latach od premiery oryginału firma Valve zdecydowała się oficjalnie wydać samodzielne rozszerzenie tego tytułu – Alien Swarm: Reactive Drop, dzieło moderów z Reactive Drop Team, początkowo obecne w serwisie moddb.com. Tytuł, dostępny tylko na PC, od wczoraj można za darmo ściągnąć z platformy Steam.

Co oferuje Alien Swarm: Reactive Drop? Przede wszystkim wzbogaca on rozgrywkę znaną z oryginału między innymi o nowe kampanie, mapy, wyzwania (zabawa może mieć różne zasady, jak ma to miejsce chociażby w przypadku „mutacji” w Left 4 Dead 2), gatunki obcych oraz bronie. Twórcy dodali również mecze PvP oraz pełne wsparcie trybu dla pojedynczego gracza. Alien Swarm: Reactive Drop na platformie firmy Valve otrzymało także dostęp do Steam Workshop, dzięki któremu publikacja oraz instalacja modów będzie teraz dużo łatwiejsza niż dotychczas.

Walki z obcymi nie należą do łatwych. Na szczęście w Alien Swarm pomaga nam drużyna. - Darmowe Alien Swarm: Reactive Drop debiutuje na platformie Steam - wiadomość - 2017-04-24
Walki z obcymi nie należą do łatwych. Na szczęście w Alien Swarm pomaga nam drużyna.

Steamowa premiera Alien Swarm: Reactive Drop jest zatem doskonałym pretekstem do tego, by tytuł ten wypróbować. Powinien on zapewnić wiele godzin interesującej zabawy.