Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2021, 17:05

autor: Entelarmer

Darmowe Half-Life 2 Lambda Wars ukończone. Sprawdź, jak ludzie walczą z Kombinatem w grze RTS

Half-Life 3 pozostaje mitem, ale i tak mamy pretekst do powrotu do serii. Na Steamie ukazała się bowiem wersja 1.0 darmowej modyfikacji Lambda Wars.

Fani Half-Life’a przyzwyczajeni są do długiego czekania. Żarty o „potwierdzeniu” Half-Life’a 3 trafiły już do internetowego kanonu, a na nową grę z serii fani musieli czekać blisko 13 lat. Tyle samo czasu minęło, nim światło dzienne ujrzała pełna wersja Lambda Wars – samodzielnej modyfikacji Alien Swarm osadzonej w uniwersum Half-Life’a. Gra jest już dostępna za darmo na Steamie w wydaniu 1.0.

Lambda Wars to strategia czasu rzeczywistego, w której opowiadamy się po stronie ruchu oporu lub Kombinatu (jest też trzecia grywalna frakcja, ale tylko w trybie piaskownicy) w ramach wielu trybów sieciowych lub potyczek i misji dla jednego gracza. Jako że mod otrzymał błogosławieństwo firmy Valve, znajdziemy tu wiernie odwzorowane jednostki, budynki i inne elementy znane z uniwersum Half-Life’a.

Modyfikacja trafiła na Steama w 2014 roku w ramach nieistniejącego już programu Steam Greenlight, blisko 7 lat po rozpoczęciu prac nad tytułem. Jednak aż do soboty Lambda Wars oficjalnie pozostawało w wersji beta, co po części wynikało z faktu, że twórcy traktowali to jako „pasję” (czytaj: nie zbierali funduszy na produkcję gry). Nie żeby psuło to graczom zabawę, przynajmniej sądząc po pozytywnych recenzjach na Steamie. Wersja 1.0 wprowadza sporo poprawek, ale także zmodyfikowane modele dla niektórych jednostek i budynków. W grze pojawiły się też nowe struktury oraz oddziały, w tym ciężka piechota dla obu stronnictw. Niestety, zmiany nie uwzględniają polskiej wersji językowej.