Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2011, 11:23

Alan Wake oficjalnie u niemal 1,5 miliona graczy

Najnowsze doniesienia o sprzedaży gry Alan Wake ujawniają dużo lepsze dla twórców statystyki - dzięki dystrybucji cyfrowej gra trafiła do dużo większej ilości graczy.

Serwis IndustryGamers informuje, że klimatyczna gra akcji Alan Wake sprzedała się w istocie dużo lepiej, niż zakładały wcześniejsze obliczenia.

Gdy Remedy Entertainment wydało długo oczekiwaną grę na Xboksa 360, pierwsze wyniki sprzedaży były rozczarowujące – Alan Wake został kupiony na początku zaledwie przez 145 tysięcy graczy w USA. Obecnie ta liczba wynosi około 330 tysięcy, do których należy doliczyć szacunkowe (Microsoft nie potwierdził tej informacji) 170 tysięcy kopii sprzedanych w pozostałych krajach. Tymczasem okazuje się, że dodatkowe 900 tysięcy kopii Alana Wake'a to dystrybucja cyfrowa, która z niewiadomych przyczyn nigdy nie została wliczona do ogólnej statystyki.

Skąd wzięły się te „cudownie” odnalezione kopie? Microsoft rok temu oferował zestaw: Xbox 360 z grami Forza Motorsport 3 i darmowym downloadem Alana Wake'a. Według informacji dostarczonych przez Remedy sprzedaż tej paczki przełożyła się na tak istotny skok popularności gry. W sumie zatem przyjmuje się, że Alan Wake znalazł się w domach niemal 1,5 miliona graczy w ciągu 18 miesięcy od premiery. „Koniec końców, wszyscy lubimy śledzić tabelki, ale najważniejsza dla Remedy jest wiedza o tym, do jak wielu ludzi doecieramy i ich bawimy. Niekoniecznie chodzi o dokładne mierzenie sprzedaży”, powiedział Oskari Hakkinen z Remedy Entertainment.

Alan Wake oficjalnie u niemal 1,5 miliona graczy - ilustracja #1
Bundle - remedium Remedy na słabą sprzedaż!

Pozostaje cieszyć się z dobrej kondycji przygód Alana i oczekiwać kontynuacji. Gra Alan Wake: Night Springs została ujawniona w listopadzie, a oficjalnej zapowiedzi należy oczekiwać za tydzień, podczas gali Video Game Awards. Niestety - kwestia ewentualnej wersji pecetowej tej, bądź poprzedniej gry nadal pozostaje w sferze marzeń wielu graczy.