Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 grudnia 2011, 11:51

Steam prezentuje najnowsze sprzętowe statystyki

Platforma Steam przygotowała podsumowanie najnowszej sprzętowej ankiety przeprowadzonej wśród wszystkich użytkowników.

Najpopularniejsza sieć dystrybucji cyfrowej – Steam, co miesiąc przeprowadza badania wśród użytkowników, mające na celu przedstawić dokładny obraz sprzętu komputerowego w posiadaniu graczy. Właśnie udostępniono statystyki za listopad 2011.

Steam prezentuje najnowsze sprzętowe statystyki - ilustracja #1

Najnowsza ankieta w takim samym stopniu bada hardware, jak i zainstalowane na komputerach oprogramowanie. Najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Windows 7 (liczony razem z Vistą), który najczęściej występuje w kombinacji z kartą wspierającą DirectX 10 (ponad połowa użytkowników). Nieco ponad 5% posiadaczy najnowszych Okienek może pochwalić się kartami działającymi z DX11, a na trzecim miejscu znajduje się wciąż dobrze trzymający się Windows XP w połączeniu z nową kartą graficzną (DX10/11).

W kwestii czysto sprzętowej – najpopularniejsze są karty graficzne Nvidii (GeForce 9800 na pierwszym miejscu) oraz procesory Intela (CPU z przedziału 2,3 – 2,69 GHz). Typowy komputer użytkownika platformy Steam wygląda zaś następująco: pracuje na systemie Windows 7 64bit, posiada dwurdzeniowy procesor z zegarem 2,3 – 2,69 GHz, jednogigabajtową kartę graficzną GeForce 9800, 4 GB pamięci RAM, monitor FullHD i dwumegabitowe łącze.

Steam prezentuje najnowsze sprzętowe statystyki - ilustracja #2

Jeśli chodzi o programy zainstalowane na komputerach graczy, to najpopularniejszą przeglądarką internetową jest Firefox, niemal 1/3 użytkowników korzysta z iTunes i uTorrenta, a niecały 1% ma zainstalowane Microsoft Office FrontPage.

  1. Statystki Steam – listopad 2011