Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2008, 17:44

Alan Wake - nowa strona, nowy zwiastun i nowe screenshoty

Informacje jakoby pierwsze pokazy filmu Max Payne w Helsinkach miały być wzbogacone o zwiastun gry Alan Wake (studio Remedy, twórcy obydwu marek, pochodzą z Finlandii), okazały się prawdą. Oto, czego doświadczyli Finowie.

AKTUALIZACJA: Właśnie została uruchomiona nowa wersja oficjalnej strony gry Alan Wake - www.alanwake.com. Znajduje się na niej przede wszystkim najświeższy filmowy zwiastun oraz pakiet screenshotów. Trailer dostępny jest lokalnie z serwerów GRY-OnLine w niskiej i wysokiej rozdzielczości.

Informacje jakoby pierwsze pokazy filmu Max Payne w Helsinkach miały być wzbogacone o zwiastun gry Alan Wake (studio Remedy, twórcy obydwu marek, pochodzą z Finlandii), okazały się prawdą. Oto, czego doświadczyli Finowie.

Po tak długim oczekiwaniu należało się spodziewać, że krótki filmik będzie efektowny i bardzo (nomen omen) filmowy. I był. Całość została specjalnie przystosowana do ekranu kinowego i była zaprezentowana w pełnej panoramie (2,35:1), a wszystkie scenki były zrobione z wykorzystaniem silnika gry. Czyli żadnych renderów. Niestety trwał bardzo krótko – nieco ponad minutę.

Oto, co zauważył czujny redaktor serwisu YouGamers Jarno Kokko:

  1. efekt filmowego ziarna,
  2. rozmycia i rozmazania,
  3. realistyczną mgłę,
  4. najlepszą latarkę w historii gier,
  5. kilka postaci, w tym – jak założył, żonę Alana,
  6. mnóstwo szybko zmontowanych scen akcji,
  7. gwałtowne jazdy kamerowe wśród wzgórz i lasów,
  8. pod koniec pojawiły się mroczne postacie z pałkami,
  9. prezentacja zakończyła się słowami „Alan. Wake up.”

Wszystko bardzo nastrojowe i wyglądające dużo lepiej od tego, co zostało pokazane dwa lata temu na targach E3. Miasteczko Bright Falls zyskało mnóstwo detali i podobno nareszcie wygląda jak prawdziwa miejscowość, a nie jak poziom w grze. Swą relację Jarno zakończył słowami: „Jeśli gra będzie choć w połowie tak ładna jak zwiastun, to wygląda na to, że warto czekać.”

Póki co nie wiadomo, czy i kiedy pojawi się ów trailer na szerokich wodach Internetu, ale na pewno warto śledzić to, co się będzie działo na oficjalnej stronie gry. A może i inne europejskie pokazy filmu też dostąpią zaszczytu bycia połączonymi z premierą zwiastuna?

Alan Wake - nowa strona, nowy zwiastun i nowe screenshoty - ilustracja #1
Alan (bez)sennym wzrokiem wypatruje premiery gry.