Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2010, 12:13

autor: Jiker

Akcja nowego Call of Duty od Treyarch jednak w Wietnamie?

Dosyć zaskakującymi plotkami na temat nowej odsłony serii Call of Duty postanowił podzielić się serwis Venture Beat. Jego redakcja dotarła do informacji, które mają podobno zostać ujawnione w trakcie dzisiejszego wydania magazynu GameTrailers TV with Geoff Keighley.

Dosyć zaskakującymi plotkami na temat nowej odsłony serii Call of Duty postanowił podzielić się serwis Venture Beat. Jego redakcja dotarła do informacji, które mają podobno zostać ujawnione w trakcie dzisiejszej emisji magazynu GameTrailers TV with Geoff Keighley.

Venture Beat donosi, że dzieło, na które czeka wielu fanów strzelanin FPP, nosi tytuł Call of Duty: Vietnam i rozgrywa się w całości w czasie wojny wietnamskiej. Wraz z oficjalną zapowiedzią mamy rzekomo otrzymać szansę zapoznania się z pierwszym zwiastunem, prezentującym m.in. ujęcia nakręcone na silniku graficznym gry.

Cytowany przez Venture Beat Thomas Tippl potwierdził jedynie, że produkcją, która dziś doczeka się oficjalnej zapowiedzi, będzie tegoroczne Call of Duty opracowywane przez studio Treyarch. Według dyrektora Activision Blizzard produkcja pozwoli wznieść markę CoD na zupełnie nowy poziom. Tippl nie odniósł się jednak do pozostałych sugestii Venture Beat.

Dotąd sądziliśmy, że Treyarch w swojej najnowszej produkcji przeniesie nas do różnych rejonów świata, pozwalając wziąć udział w najważniejszych konfliktach zimnowojennych toczących się na przestrzeni kilkudziesięciu lat XX wieku. Wśród plotek pojawił się nawet potencjalny tytuł gry – Call of Duty: Black Ops. Spekulacje o tym, że fabuła gry osadzona zostanie wyłącznie w Wietnamie ucichły w lutym, kiedy to światło dziennie ujrzały domniemane dokumenty z ubiegłorocznego castingu do gry przez prowadzonego przez Treyarch. Istnieje zatem możliwość, że Black Ops to zupełnie odrębny projekt – być może w jego produkcję zaangażowane jest nowe studio Sledgehammer Games, bądź też jest to tajemnicza pozycja, której premiera przewidziana jest na 2011 rok.