Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2014, 10:36

autor: Renox

5,5 miliona osób zagrało w demo FIFA 15. Są pierwsze recenzje gry

Studio EA Sports poinformowało, że - zgodnie z ich szacunkami - 5,5 miliona osób na całym świecie sprawdziło wersję demonstracyjną gry FIFA 15 przynajmniej na jednej z dostępnych platform. Oprócz tego w sieci pojawiły się pierwsze branżowe recenzje wspomnianej produkcji.

Demo FIFA 15 wypróbowało jak dotąd 5,5 miliona graczy. - 5,5 miliona osób zagrało w demo FIFA 15. Są pierwsze recenzje gry - wiadomość - 2014-09-24
Demo FIFA 15 wypróbowało jak dotąd 5,5 miliona graczy.

Wczoraj miała miejsce amerykańska premiera gry FIFA 15. Czas zatem na pierwsze, popremierowe statystyki i recenzje branżowych serwisów. EA Sports oszacowało, że demo wspomnianej produkcji zostało ograne przez 5,5 miliona osób z całego świata przynajmniej na jednej z dostępnych platform. Tym samym pobity został rekord amerykańskiego studia – żadna dotychczasowa próbka wcześniej wydanych produkcji nie cieszyła się tak ogromną popularnością jak w tym przypadku. Jak przyznał David Rutter z EA Sports:

„Wierzymy, że stworzyliśmy taką grę w FIFA 15, która zapewnia najbardziej wciągającą i czułą rozgrywkę w całej historii serii FIFA.”

Jednocześnie w sieci pojawiły się pierwsze recenzje omawianego tytułu. Branżowe serwisy oceniły grę FIFA 15 dobrze, podkreślając, że EA udało się stworzyć nieźle prezentującą się odsłonę z wciągającą rozgrywką i dopracowanym aspektem audiowizualnym. Oceny z wybranych, największych portali prezentują się następująco: Gamespot - 8/10, Eurogamer - 7/10, Game Informer - 9.25/10, Videogamer - 7/10, GamesRadar -4.5/5, CVG - 9/10, IGN - 8.3/10. Naszą recenzję przeczytacie już niebawem.

Warto przypomnieć, że nadal można zaopatrywać się w wersję demonstracyjną gry. Demo dostępne jest na komputerach osobistych za pośrednictwem platformy Origin oraz w wersji na konsole poprzedniej i obecnej generacji za sprawą Xbox Live oraz PlayStation Network. Próbka pozwala na rozegranie towarzyskiego spotkania i oddaje do naszej dyspozycji aż osiem różnych zespołów.

FIFA 15 zadebiutuje na polskim rynku jutro, 25 września. Gra ukaże się na PC, X360, XOne, PS3, PS4, Nintendo Wii, Nintendo 3DS oraz PlayStation Vita. Grę możecie kupić przedpremierowo między innymi w Sklepie GRY-OnLine.