Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2009, 11:40

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

2K Games zapowiada dwie niezależne produkcje na XBLA

2K Games zapowiedziało wydanie dwóch nowych, niezależnych tytułów na platformę Xbox Live Arcade. Oba powinny zadebiutować na rynku w ciągu kilku nadchodzących miesięcy.

2K Games zapowiedziało wydanie dwóch nowych, niezależnych tytułów na platformę Xbox Live Arcade. Oba powinny zadebiutować na rynku w ciągu kilku nadchodzących miesięcy.

2K Games zapowiada dwie niezależne produkcje na XBLA - ilustracja #1

Pierwszą z nowych gier będzie The Misadventures of P.B. Winterbottom, utrzymana w stylistyce niemych, czarnobiałych filmów z początków ubiegłego wieku. W tej oryginalnej produkcji wcielimy się w tytułowego P.B. Winterbottom, zajmującego się zawodową kradzieżą ciasteczek przy wykorzystaniu swoich tajemniczych umiejętności manipulowania czasem. Brzmi to dość zawile i śmiesznie zarazem, jednak warto wiedzieć, że gra początkowo była zaliczeniowym projektem jednego ze studentów University of Southern California i zdobyła wiele nagród. Obrazki przedstawiające grę oraz film prezentujący gameplay możecie zobaczyć na oficjalnej stronie projektu. Premiera The Misadventures of P.B. Winterbottom przewidziana jest na pierwsze miesiące 2010 roku.

Drugim z zapowiedzianych projektów w planie wydawniczym 2K Games jest Axel & Pixel, przygodowa gra typu point-and-click, osadzona w surrealistycznym i nieco baśniowym świecie Dream World. Poznamy w niej historię malarza i jego psa uwięzionych w tym dziwnym uniwersum. Całość opatrzona ma być miłą dla oka, ręcznie malowaną grafiką charakterystyczną dla tego typu gier przygodowych. Axel & Pixel zadebiutuje nieco wcześniej – premiera zapowiedziana jest na jesień 2009 roku, a grę pierwszy raz będzie można zobaczyć podczas Penny Arcade Expo, które rozpocznie się już za kilka dni w Waszyngtonie. Projekt opracowywany jest przez mało studio Silver Wish Games, wywodzące się z Czech.

Wydanie obu tytułów wpisuje się w politykę 2K Games, które pragnie wspierać niezależnych, obiecujących producentów gier. „The Misadventures of P.B. Winterbottom oraz Axel & Pixel są dla nas projektami narodzonymi z pasji ich twórców. Zauważyliśmy w nich potencjał, dlatego też jesteśmy zachwyceni możliwością wsparcia tych producentów. W 2K staramy się pomagać utalentowanym, niezależnym twórcom, by ich projekty mogły trafić na masowy rynek” – powiedział prezes 2K, Christoph Hartmann.