Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2017, 09:45

autor: Góral

10. urodziny The Orange Box - Valve zdradza kilka ciekawostek na temat Team Fortress 2

Wczoraj 10. urodziny obchodziła niesamowita składanka The Orange Box. W związku z tym Valve wyjawiło kilka ciekawych statystyk strzelanki Team Fortress 2, która zadebiutowała w tym pakiecie, i zapowiedziało kolejną jej aktualizację.

10 października 2007 roku na konsoli Xbox 360 i komputerach osobistych (wersja na PlayStation 3 ukazała się w grudniu tego samego roku) zadebiutowała niesamowita składanka The Orange Box. Zestaw przygotowany przez firmę Valve zawierał kilka świetnych pozycji: kultową strzelankę Half-Life 2 wraz z dwoma dodatkowymi epizodami, genialną grę logiczną Portal oraz sieciowe Team Fortress 2, które obecnie rozprowadzane jest za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play.

Z okazji 10. urodzin The Orange Box Valve wydało krótki komunikat, w którym poinformowało, że wkrótce (nie wiadomo, kiedy dokładnie, ale najpewniej w przyszłym tygodniu) ukaże się duża aktualizacja do Team Fortress 2. Szczegółów jednak brak, choć ponoć patch przyniesie kilka nowych map. Zdradzono za to kilka ciekawych danych związanych z tym tytułem. Przez 10 lat deweloper wypuścił do niego aż 624 patche. Gra może się też pochwalić ponad 100 mapami. Gracze dopuścili się 60 miliardów zabójstw, zadali 20 bilionów punktów obrażeń, wytworzyli 6 miliardów przedmiotów i wykonali 2 miliardy headshotów.

Team Fortress 2 zadebiutowało wraz z The Orange Box. - 10. urodziny The Orange Box - Valve zdradza kilka ciekawostek na temat Team Fortress 2 - wiadomość - 2017-10-11
Team Fortress 2 zadebiutowało wraz z The Orange Box.

Dziś można powiedzieć, że piękne czasy The Orange Box minęły. Firma Valve, choć nadal robi gry, to nie tworzy już takich projektów, jakich pragną fani. Ostatnią wypuszczoną przez amerykańskiego dewelopera produkcją jest The Lab, czyli darmowy zestaw minigierek na urządzenia wirtualnej rzeczywistości. Kilka lat wcześniej studio wydało popularną grę MOBA Dota 2 (również darmowa), ale jeżeli chodzi o tytuły określane mianem AAA, czyli wysokobudżetowe projekty, z kampanią fabularną itd., to musimy się już wrócić do 2011 roku i Portala 2, choć należy też pamiętać o sieciowej strzelance Counter-Strike: Global Offensive z 2012 roku. Krótko pisząc, w ostatnich pięciu latach Valve nie wydało żadnej pozycji pokroju Left 4 Dead, Half-Life’a czy wspomnianego już Portala. W najbliższym czasie chyba nie zanosi się na zmiany w podejściu – ostatnio firma zapowiedziała Artifact: The Dota Card Game, karciankę, która ma się ukazać w 2018 roku.