Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat God of War III

Sony odświeży oryginalną trylogię God of War (plotka)

Kamil Kleszyk, 27 grudnia 2023, 12:40

Wedle niepotwierdzonych oficjalnie doniesień, Sony może pracować nad nowym remasterem oryginalnej trylogii God of War.

God of War III Remastered – trzecia odsłona przygód Kratosa pojawi się na PlayStation 4 w lipcu

Michał Kułakowski, 20 marca 2015, 19:27

Sony zapowiedziało oficjalnie, że w lipcu tego roku na konsoli PlayStation 4 pojawi się zremasterowana wersja trzeciej części serii God of War. Produkcja wspierać będzie rozdzielczość 1080p i oferować ulepszoną oprawę graficzną. Premiera gry związana jest z obchodami dziesiątej rocznicy istnienia cyklu.

Który God of War sprzedał się najlepiej? Znamy odpowiedź

Szymon Liebert, 19 czerwca 2012, 13:47

Firma Sony pochwaliła się wynikami sprzedaży serii God of War. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, która odsłona przygód Kratosa cieszyła się największą popularnością wśród graczy. Zaskoczeniem nie będzie chyba to, że wygrała gra God of War III.

Czy teaser God of War IV to kolejna mistyfikacja?

Aleksander Kaczmarek, 4 marca 2012, 16:42

Serwis PlayStation Gang opublikował materiał wideo, który sprawia wrażenie amatorskiego nagrania z zamkniętego pokazu zwiastuna gry God of War IV. Wśród fanów Kratosa niemal od razu rozgorzała dyskusja na temat autentyczności klipu.

Wieści ze świata (God of War IV, Battlefield 3, Indie Royale, Angry Birds Space) 24/2/12

Marcin Skierski, 24 lutego 2012, 12:25

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o domniemanym terminie premiery God of War IV, liście planowanych zmian w strzelaninie Battlefield 3, nowej edycji akcji Indie Royale oraz kolejnym teaserze gry Angry Birds Space.

God of War IV pojawił się w kolejnym CV

Szymon Liebert, 14 lutego 2012, 15:11

God of War IV pojawił się w kolejnym sieciowym CV, tym razem należącym do animatora specjalizującego się w kwestii motion capture. Kiedy Sony wreszcie zapowie grę?

Zapowiedzi gier God of War IV oraz Syphon Filter 4 w przyszłym miesiącu?

Marcin Skierski, 23 stycznia 2012, 10:55

W najnowszym numerze brytyjskiego magazynu PLAY pojawiła się informacja, że niedługo doczekamy się oficjalnych zapowiedzi gier God of War IV oraz Syphon Filter 4. Miałoby do tego dojść w przyszłym miesiącu.

God of War IV potwierdzony przez jednego z kompozytorów

Szymon Liebert, 4 stycznia 2012, 09:29

Pojawiło się kolejne źródło wskazujące na to, że God of War IV jest w produkcji. Jest nim CV kompozytora Timothy’ego Williamsa, w którym widnieje nazwa gry. Co ciekawe, artysta potwierdził, że to nie pomyłka, bo rzeczywiście pomaga przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do „czwórki”.

God of War IV będzie zawierał tryb kooperacji – kolejne plotki o grze

Szymon Liebert, 29 grudnia 2011, 12:31

Po raz kolejny plotkuje się o tym, że God of War IV zostanie wydany w 2012 roku i będzie zawierał tryb kooperacji online. Tym razem doniesienia pochodzą z magazynu PSM3, który powołuje się na swoje wiarygodne źródła.

Sony szykuje swoją wersję Super Smash Bros.?

Mateusz Kądziołka, 27 listopada 2011, 10:35

W sieci pojawiły się plotki mówiące o tym, że firma Sony planuje wydać bijatykę wzorowaną na serii Super Smash Bros. od Nintendo. Czy oznacza to, że doczekamy się czasów, kiedy Nathan Drake i Kratos staną do walki przeciwko sobie?

God of War IV - kolejna plotka z datą premiery

Daniel Kłosiński, 10 listopada 2011, 19:50

Na stronie Nowozelandzkiego sklepu internetowego znaleziono wzmiankę o God of War IV. Według umieszczonej informacji gra ma ukazać się 29 września przyszłego roku.

Wieści ze świata (God of War, Gears of War 3, Doom 3) 2/11/11

Piotr Doroń, 2 listopada 2011, 14:37

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zapisach do bety WildStar, spzredaży Kinecta, upublicznieniu kodu źródłego Dooma 3, darmowym DLC do Gears of War 3, zawodnikach w UFC Undisputed 3, a także nowym God of War.

God of War Portable Collection – z PSP na PS3

Aleksander Kaczmarek, 15 maja 2011, 12:34

Tajwański oddział firmy Sony Computer Entertainment poinformował o zamiarach wydania kompilacji gier God of War: Chains of Olympus i God of War: Ghost of Sparta w wersji na stacjonarną platformę PlayStation 3. Znane użytkownikom kieszonkowej konsoli PlayStation Portable przygody Kratosa zyskają przy tym lepszą oprawę graficzną, zgodną ze standardem High Definition.

Kolejne spekulacje na temat God of War 4

Mateusz Kądziołka, 10 maja 2011, 10:19

Najnowszy numer brytyjskiego Official PlayStation Magazine zawiera bardzo dobre informacje dla wszystkich fanów serii God of War. Anglojęzyczne czasopismo nie tylko powtórzyło ostatnie wiadomości o tym, że czwarta odsłona cyklu powstaje, ale i nieco wcześniejsze plotki mówiące o tym, że God of War 4 ma zawierać tryb multiplayer.

Premiera God of War IV w przyszłym roku?

Mateusz Kądziołka, 20 kwietnia 2011, 19:33

Kontynuacjom bardzo dobrych serii gier w fazie dewelopingu zazwyczaj towarzyszy spora ilość plotek i niepotwierdzonych informacji. Kolejna część cyklu God of War, nad którą pracuje wewnętrzne studio Sony Computer Entertainment również nie odbiega od tych standardów. Dzisiaj dotarły do nas informacje o planowanej dacie premiery, która ma nastąpić we wrześniu 2012 roku.

Kolejne plotki o kontynuacji God of War

Szymon Liebert, 30 marca 2011, 12:38

Ile gniewu może pomieścić w sobie jedna osoba? Przykład Kratosa, bohatera God of War, pokazuje, że sporo. W ubiegłym roku miłośnicy Spartiaty otrzymali dwie produkcje – pełnoprawną trzecią część i poboczną odsłonę na PSP (Ghost of Sparta). Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone doniesienia na temat kontynuacji serii.

Multiplayer w God of War?

Tomasz Czajka, 29 marca 2011, 09:35

Wygląda na to, że powstaje kolejna część serii God of War i na dodatek posiadać będzie tryb rozgrywki wieloosobowej. Wskazuje na to ogłoszenie opublikowane przez wewnętrzny oddział Sony Computer Entertainment America mający siedzibę w Santa Monica - poszukuje on starszego programisty aplikacji sieciowych, który „dołączy do zespołu God of War”.

Wieści ze świata (Saints Row 3, God of War, NGP) 10/03/11

Piotr Doroń, 10 marca 2011, 14:56

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie premiery kontynuacji Dishwashera, nowych projektach twórców God of War, pierwszym screenie z Saints Row 3, a także plotkach o debiucie NGP. Zapraszamy do lektury.

Limbo, Red Dead Redemption i Mass Effect 2 w walce o nagrody Game Developers Choice

Piotr Doroń, 13 stycznia 2011, 08:21

Organizatorzy jedenastej edycji Game Developers Choice Awards – konkursu, w którym profesjonaliści, a konkretnie uznani twórcy gier w liczbie 500, przyznają wyróżnienia najlepszym produkcjom mijającego roku – opublikowali w Sieci listę tytułów nominowanych do tych prestiżowych nagród branżowych.

Nominacje do nagród Video Game Awards 2010 ogłoszone

Aleksander Kaczmarek, 17 listopada 2010, 17:47

Na stronie internetowej stacji telewizyjnej Spike pojawiła się dziś lista nominacji do tegorocznej edycji nagród Video Game Awards. O zaszczytne miano „Gry roku” kandyduje pięć hitów, w tym Call of Duty: Black Ops, Mass Effect 2 i Halo: Reach. Zwycięzców poznamy 11 grudnia, podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Los Angeles.

Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10

Piotr Doroń, 8 października 2010, 15:18

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze rozszerzenia do Hearts of Iron II, amerykańskim i europejskim debiucie Uncharted Waters Online, specjalnym bonusie dla nabywców God of War: Ghost of Sparta, a także dodatkach do Killing Floor. Zapraszamy do lektury.

Gry Nintendo nadal popularne w pierwszej połowie 2010 roku

Szymon Liebert, 21 lipca 2010, 11:58

Wyniki sprzedaży opublikowane przez NPD Group pokazują, że firma Nintendo zdominowała pierwszą połowę roku w USA. Według serwisu Gamasutra najlepiej sprzedającą się grą na jedną platformę był New Super Mario Bros., który trafił do ponad 2 milionów graczy. Z grami koncernu mogły mierzyć się tylko największe hity – Red Dead Redemption, czy God of War III.

Kwietniowa sprzedaż gier i konsol na rynku amerykańskim

Adrian Werner, 14 maja 2010, 09:05

Dzięki najnowszemu sprawozdaniu organizacji analitycznej NPD wiemy już, jakie wyniki osiągnął w kwietniu amerykański rynek konsolowy. Czwarty miesiąc w roku nie mógł się niestety równać z wypełnionym po brzegi hitami marcem, co wyraźnie odbiło się na sprzedaży.

Gry Nintendo najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych i w Europie

Piotr Doroń, 11 maja 2010, 14:38

Firma Nintendo pokusiła się o publikację zestawień najlepiej sprzedających się gier w Europie oraz Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Kratos powróci w God of War: Ghost of Sparta na PSP

Szymon Liebert, 4 maja 2010, 16:29

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała grę God of War: Ghost of Sparta, która trafi na konsolę PSP jeszcze w tym roku. Produkcja będzie drugą odsłoną serii wydaną na przenośną platformę Sony, po wcześniejszym, bardzo dobrze przyjętym Chains of Olympus. Kolejnymi „kieszonkowymi” przygodami Kratosa zajmuje się ponownie studio Ready At Dawn.

Tajemnicza postać na promocyjnej stronie God of War III

Szymon Liebert, 29 kwietnia 2010, 13:27

Premiera God of War III była jednym z ważniejszych wydarzeń początku tego roku, bo stanowiła epilog popularnej i wpływowej trylogii. Twórcy najwyraźniej szykują kilka niespodzianek, które nie pozwolą nam zapomnieć o Kratosie. Na uruchomionej jakiś czas temu stronie Spartans Stand Tall, pojawiła się tajemnicza postać, która wydaje się zwiastować ujawnienie sekretu.

Marcowa sprzedaż gier i konsol na rynku amerykańskim

Adrian Werner, 16 kwietnia 2010, 08:10

Miniony marzec wypełniony był premierami całej masy wyczekiwanych gier. Dzięki najnowszemu sprawozdaniu organizacji analitycznej NPD wiemy już, jakie przełożenie znalazło to na wyniki amerykańskiego rynku konsol.

Sprzedaż God of War III przekroczyła milion egzemplarzy

Piotr Doroń, 2 kwietnia 2010, 11:49

Peter Dille, wicedyrektor amerykańskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment, oznajmił w czasie konferencji MI6 zorganizowanej w San Francisco, że gra akcji God of War III w ciągu zaledwie kilku dni została zakupiona w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy.

God of War III już wkrótce z trybem multiplayer? [news zaktualizowany]

Piotr Doroń, 31 marca 2010, 11:59

Istnieje spora szansa, że Official PlayStation Magazine okazał sie źródłem informacji na temat pierwszego DLC do świetnego God of War III. Z krótkiej notatki zawartej w czasopiśmie można wywnioskować, że dodatkiem nie będzie jedna z końcowych scen gry, wycięta w ostatniej chwili przez twórców, a niewielkich rozmiarów mini-gra przywodząca na myśl klasyczne bijatyki.

Poradnik: God of War III

Redakcja GRYOnline.pl, 24 marca 2010, 15:32

"Poradnik do gry God of War III zawiera szczegółowy opis przejścia wraz z wyzwaniami, dostępnymi po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Korzystając z niego, znajdziesz wszystkie pióra feniksa, oczy gorgon i rogi minotaurów."

Europejska data premiery God of War Collection i Trilogy

Szymon Liebert, 22 marca 2010, 13:43

Firma Sony ujawniła europejską datę premiery God of War Collection (God of War I i II na PS3) i God of War Trilogy (dwie wspomniane gry plus God of War III). Pakiety trafią do poszczególnych krajów Starego Kontynentu w dniach od 28 do 30 kwietnia, a więc za nieco ponad miesiąc. Pierwszy z nich ma kosztować 40 euro (około 155 zł), a drugi 90 euro (około 350 zł).

Premiery gier w Polsce (15-21 marca)

Marek Grochowski, 22 marca 2010, 09:50

To był udany tydzień dla graczy. Do polskich sklepów trafiło bowiem kilka długo oczekiwanych nowości – m.in. brutalny God of War III, klimatyczne Metro 2033 oraz wypatrywane przez fanów cRPG pierwsze rozszerzenie do Dragon Age’a. Oto pełna lista tytułów, które znalazły się w sprzedaży w ciągu minionych siedmiu dni.

Fabuła cyklu God of War nie jest plagiatem

Piotr Doroń, 19 marca 2010, 17:15

We wrześniu 2008 roku zapoznaliśmy Was z dosyć niezwykłą sprawą dotyczącą pozwu sądowego, złożonego przeciwko twórcom God of War. Kalifornijska sędzina Marilyn Hall Patel uznała po półtorarocznym procesie, że koncern Sony oraz David Jaffe nie złamali obowiązującego prawa i nie dopuścili się plagiatu.

Polska premiera God of War III

Aleksander Kaczmarek, 17 marca 2010, 15:15

Dzisiaj na europejskim, w tym także polskim, rynku swoją premierę ma gra akcji God of War III. Ostatnia odsłona trylogii debiutuje na konsoli PlayStation3, a w polskiej wersji językowej głosu głównym bohaterom użyczyli m.in. Bogusław Linda i Michał Żebrowski.

Wieści ze świata (God of War III, Mass Effect 2, Torchlight) 15/03/10

Piotr Doroń, 15 marca 2010, 13:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o modelach finansowych serwisu OnLive, 12 milionach członków PlayStation Home, procentach God of War III, a także konsolowym Torchlight. Zapraszamy do lektury.

Wycięty fragment z God of War III być może powróci jako DLC

Szymon Liebert, 15 marca 2010, 08:04

Stig Asmussen z firmy Sony potwierdził krążące od kilku dni plotki, że z końcówki gry God of War III wycięto pokaźną scenę. Twórcy zdecydowali się na takie rozwiązanie ze względu na brak czasu i ogrom pracy potrzebny na zrealizowanie tego tajemniczego fragmentu przygody Kratosa. Czyżby była to kolejna próba wyciśnięcia z graczy dodatkowych pieniędzy na przyszłe DLC?

Wieści ze świata (God of War III, DJ Hero, Home) 11/03/10

Piotr Doroń, 11 marca 2010, 13:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o planach twórców God of War, aktualizacji PlayStation Home, darmowych DLC do Dynasty Warriors: Strikeforce, a także nowej odsłonie cyklu Lips. Zapraszamy do lektury.

Wysoki koszt produkcji God of War III i pierwsze oceny w zachodnich mediach

Piotr Doroń, 9 marca 2010, 09:05

John Hight ze studia Sony Computer Entertainment Santa Monica ujawnił w wywiadzie udzielonym serwisowi GiantBomb całkowity koszt wyprodukowania God of War III. Deweloping gry, nad którą prace trwały blisko 2,5 roku, pochłonął 44 miliony dolarów.

Posłuchaj Bogusława Lindy w roli Kratosa - głównego bohatera God of War III!

Piotr Doroń, 3 marca 2010, 15:59

Jak roli Kratosa wypadnie Bogusław Linda? Takie pytanie 1 października 2009 roku postawiło sobie wielu polskich miłośników przygód zabójcy bogów, czekających na premierę God of War III. Ujawnienie tej informacji było wielkim zaskoczeniem. Dzisiaj każdy z Was może się przekonać, czy kultowy aktor filmowy poradził sobie z powierzonym mu zadaniem!

God of War III - data premiery w kontynentalnej Europie

Piotr Doroń, 1 marca 2010, 13:35

Firma Sony Computer Entertainment ujawniła, że premiera gry akcji God of War III na PlayStation 3 w krajach kontynentalnej Europy odbędzie się 17 marca. Produkcja trafi zatem na nasze półki sklepowe dwa dni wcześniej aniżeli w Wielkiej Brytanii i zaledwie jeden dzień po debiucie w Stanach Zjednoczonych. W tym samym czasie przeprowadzona zostanie polska premiera dzieła SCE.

Próbka God of War III dostępna dla wszystkich chętnych

Szymon Liebert, 25 lutego 2010, 17:54

Wersja demonstracyjna God of War III, czyli jednej z najbardziej oczekiwanych konsolowych premier najbliższych miesięcy, pojawiła się w europejskim PlayStation Store. Demo było dostępne wcześniej jedynie dla osób, które zamówiły grę przed premierą oraz wybranych użytkowników PlayStation Network. Tym razem nowe przygody Kratosa mogą sprawdzić wszyscy chętni.

God of War III nie wymaga instalacji

Maciej Śliwiński, 24 lutego 2010, 10:30

Wieści przekazane ostatnio z obozu Sony Computer Entertainment powinny ucieszyć wszystkich posiadaczy PlayStation 3 oczekujących z niecierpliwością na zapowiedzianą na marzec premierę God of War III. Gra będzie wymagać jedynie około 5 MB na twardym dysku konsoli.

Wieści ze świata (God of War III, Heavy Rain, Just Cause 2) 23/02/10

Piotr Doroń, 23 lutego 2010, 10:47

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Heavy Rain zakazane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, twórcy Just Cause 2 rozpoczynają prace nad nową grą, Visceral Games planuje podbój XBLA i PSN i inne. Zapraszamy do lektury.

God of War III w złocie

Maciej Myrcha, 20 lutego 2010, 11:33

Proces tworzenia God of War III osiągnął kolejny etap – gra weszła w złotą fazę i została wysłana do tłoczni. Dowiedzieliśmy się tego z lakonicznego, ale jakże treściwego wpisu w serwisie Twitter, zamieszczonego przez Christera Ericsona, pełniącego przy opisywanej produkcji rolę dyrektora technicznego. Wszystko wskazuje więc na to, że zapowiadane wcześniej daty premiery gry zostaną dotrzymane.

Najbardziej kontrowersyjne sceny z God of War III

Szymon Liebert, 19 lutego 2010, 14:16

Na stronie internetowej ESRB, czyli amerykańskiej instytucji zajmującej się ocenianiem zawartości gier, pojawił się opis szczególnie kontrowersyjnych scen z nadchodzącego God of War III. Dla fanów serii śledzących doniesienia o tej produkcji nie będą one zaskoczeniem, bo dotyczą przede wszystkim wyjątkowo brutalnego usposobienia Kratosa oraz erotycznej mini-gierki.

Dokładna data amerykańskiej premiery God of War III ujawniona

Szymon Liebert, 28 stycznia 2010, 20:04

God of War III, czyli jedna z najmocniejszych pozycji w tegorocznym repertuarze PlayStation 3, zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych 16 marca. Na europejskim oficjalnym blogu PlayStation zapowiedziano, że chociaż nie ma można jeszcze potwierdzić dokładnej daty premiery gry na Starym Kontynencie, to na pewno pojawi się ona w tym samym tygodniu co w USA.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, God of War III, Bayonetta) 25/1/10

Piotr Doroń, 25 stycznia 2010, 14:48

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 3 miliony PS3 w Wielkiej Brytanii, BBC o powrocie do produkcji gier, przyszłość marki Bayonetta, promocyjne Fallen Earth, startowe dodatki do Mass Effect 2, R.U.S.E. bez narzędzi edycyjnych i inne. Zapraszamy do lektury.

God of War III końcem trylogii, ale nie marki

Szymon Liebert, 19 stycznia 2010, 08:45

Pod koniec 2008 roku zastanawialiśmy się czy God of War III będzie ostatnią okazją do zobaczenia Kratosa w akcji, po tym jak jeden z producentów gry powiedział, że będzie ona finalną odsłoną trylogii. W wywiadzie udzielonym serwisowi Gamervision John Hight z Sony co prawda potwierdził wcześniejsze doniesienia, ale zapowiedział również następne odsłony znanej serii.

Polskie edycje God of War III ujawnione

Szymon Liebert, 15 stycznia 2010, 07:30

Firma Sony Computer Entertainment Polska ujawniła edycje God of War III, które zostaną wydane w Polsce. Okazuje się, że kolejne przygody bezwzględnego Kratosa otrzymamy w pięciu różnych wersjach i pakietach, co powinno zadowolić każdego gracza. Wbrew wcześniejszym obawom, osobnego wydania doczeka się także God of War Kolekcja.

God of War III - cena edycji limitowanej i sprawa God of War Collection

Piotr Doroń, 11 stycznia 2010, 18:45

Przedstawiciele europejskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment potwierdzili w rozmowie z redakcją serwisu VG247.com, że zestaw God of War Collection, który zostanie ujęty w limitowanej edycji God of War III, najprawdopodobniej nie zostanie wydany w krajach Starego Kontynentu jako oddzielna produkcja.