Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat S.T.A.L.K.E.R. 2

STALKER 2 - ray tracing i 120 FPS-ów na Xbox Series X

Adrian Werner, 30 lipca 2020, 10:13

Dowiedzieliśmy się, że S.T.A.L.K.E.R. 2 wykorzysta ray tracing. Ponadto twórcy obiecują do 120 klatek na sekundę na konsoli Xbox Series X.

Konkrety o STALKER 2 – otwarta i tętniąca życiem Zona

Vergil, 23 lipca 2020, 20:42

Deweloperzy ze studia GSC Game World podzielili się świeżymi konkretami na temat gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Jak się okazuje, produkcja, która zmierza na PC i konsolę Xbox Series X, odda nam do dyspozycji gigantyczny świat sprawiający wrażenie żywego.

STALKER 2 na klimatycznym zwiastunie

Vergil, 23 lipca 2020, 18:50

S.T.A.L.K.E.R. 2 żyje i ma się dobrze, o czym świadczy nowy zwiastun gry. Firmy GSC Game World oraz Microsoft poinformowały również, że produkcja w dniu premiery zostanie udostępniona abonentom usługi Xbox Game Pass.

STALKER 2 – prace idą zgodnie z planem pomimo koronawirusa

Aquma, 4 maja 2020, 09:14

Zakhar Bocharov - rzecznik prasowy studia GSC Game World – udzielił wywiadu rosyjskojęzycznemu serwisowi Cybersport. Tematem rozmowy był STALKER 2. Wygląda na to, że prace nad tą produkcją przebiegają zgodnie z planem, pomimo pewnych dodatkowych wyzwań związanych z pandemią.

STALKER 2 na pierwszym screenie

aadamus, 23 marca 2020, 17:02

Studio GSC Game World zaprezentowało pierwszy screen pochodzący z wyczekiwanego STALKER-a 2. Grafika ukazuje nam fragment Zony zdominowany przez anomalię grawitacyjną.

STALKER 2 wykorzysta technologię Unreal Engine

Vergil, 2 stycznia 2020, 21:49

Studio GSC Game World poinformowało, że gra S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie korzystać z technologii Unreal Engine. Choć twórcy nie są jeszcze gotowi, by mówić o platformach docelowych, można gdybać, że wersja na komputery osobiste doczeka się czasowej (lub stałej) ekskluzywności dla Epic Games Store.

Przeciek: STALKER 2 pojawi się na gamescom 2019

Serek, 19 sierpnia 2019, 10:23

Wygląda na to, że na zbliżającym się gamescomie poznamy nowe informacje na temat gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Wizytą w Kolonii pochwalił się jeden z pracowników GSC Game World, a członkowie studia zostali zauważeni w drodze na targi.

STALKER 2 bez battle royale i VR, ale za to ze wsparciem dla modów

Adrian Werner, 17 czerwca 2019, 09:27

Studio GSC Game World ujawniło kilka nowych konkretów odnośnie gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Dowiedzieliśmy się m.in., że w planach nie ma trybu battle royale ani obsługi urządzeń VR. Możemy za to spodziewać się wsparcia dla modów.

Pierwszy artwork i fragment muzyki ze STALKER-a 2

Aquma, 29 marca 2019, 08:35

Studio GSC Game World zaprezentowało artwork oraz próbkę muzyki z gry STALKER 2. Uruchomiono również oficjalny kanał marki na Twitterze.

GSC Game World teasuje STALKER-a 2

Serek, 7 lutego 2019, 10:40

S.T.A.L.K.E.R. jest serią już niemal legendarną. GSC Game World przypomina o tym, że pracuje nad drugą pełnoprawną częścią marki. Robi to w sposób tajemniczy - publikując na Twitterze post z w połowie rozwiązaną zagadką. Co to może oznaczać?

STALKER 2 jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcji

Vergil, 29 maja 2018, 17:31

Do premiery gry S.T.A.L.K.E.R. 2 wciąż daleka droga – Siergiej Galjonkin z Epic Games twierdzi, że tytuł został zapowiedziany na trzy lata przed premierą w celu znalezienia wydawcy podczas tegorocznych targów E3; projekt wciąż ma podobno istnieć tylko na papierze.

Zapowiedziano grę STALKER 2

Adrian Werner, 16 maja 2018, 08:54

Nadchodzi S.T.A.L.K.E.R. 2 - szef studia GSC Game World ogłosił, że znów trwają prace nad kolejną odsłoną popularnej postapokaliptycznej marki. Premiera nastąpi za trzy lata.

GSC Game World powraca – twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a pracują nad nową grą

Meehow, 21 grudnia 2014, 17:00

GSC Game World powraca do gry i pracuje nad niezapowiedzianym jeszcze tytułem. Twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a zapowiadają, że nie jest to produkcja free-to-play.

Areal – nowy postapokaliptyczny shooter byłych twórców gry S.T.A.L.K.E.R.

Renox, 23 czerwca 2014, 20:03

Trzon ekipy zajmującej się niegdyś serią S.T.A.L.K.E.R. pracuje nad zupełnie nową produkcją zachowaną w postapokaliptycznym klimacie – grą Areal. Dzięki udostępnieniu tytułu w serwisie Kickstarter, każdy zainteresowany gracz może wspomóc finansowo twórców ze studia West Games od 26 czerwca.

S.T.A.L.K.E.R. 2 nadal z szansą na powstanie

qjin, 17 kwietnia 2013, 14:00

Siergiej Grigorowicz, właściciel zespołu GSC Game World oraz praw do licencji gry S.T.A.L.K.E.R., w rozmowie z Michaiłem Razumowem, dyrektorem firmy Zov Habara, zdradził, że myśli o przekazaniu marki innemu studiu. Czy nadal jest szansa na wydanie drugiej części tej postapokaliptycznej serii?

Prawa do marki S.T.A.L.K.E.R. jednak w rękach studia GSC Game World?

Sarge, 13 grudnia 2012, 12:15

Wygląda na to, że prawa do marki S.T.A.L.K.E.R. w dalszym ciągu należą do studia GSC Game World oraz Siergieja Grigorowicza. Ukraiński deweloper wystosował oświadczenie w tej sprawie, w odpowiedzi na wczorajsze doniesienia o tym, jakoby stosowną licencję nabyła firma BitComposer Games.

Bethesda w posiadaniu praw do serii S.T.A.L.K.E.R. – nowe plotki

Ender, 31 lipca 2012, 18:20

W internecie pojawiły się kolejne plotki o przejęciu przez firmę Bethesda praw do produkcji gier w uniwersum serii S.T.A.L.K.E.R. Właścicielem marki ma pozostać jednak nadal ukraińskie studio GSC Game World, które będzie decydować o kierunku jej rozwoju.

Survarium – wysyp informacji na temat nowego postapokaliptycznego projektu twórców serii S.T.A.L.K.E.R.

Adrian Werner, 28 kwietnia 2012, 08:35

Trzy dni temu twórcy zawieszonego projektu S.T.A.L.K.E.R 2 zapowiedzieli postapokaliptyczną sieciową strzelankę Survarium. Teraz poznaliśmy wreszcie konkrety na temat tej gry.

Studio GSC dementuje plotki o nabyciu przez Bethesdę praw do marki S.T.A.L.K.E.R.

Hed, 26 kwietnia 2012, 10:52

Rosyjska strona opublikowała plotkę, że marka S.T.A.L.K.E.R. została sprzedana firmie Bethesda. Twórcy ze studia GSC Game World zdementowali jednak tę informację w krótkim komentarzu.

S.T.A.L.K.E.R. 2 „zamrożony”. Weterani z GSC szykują nową grę Survarium

Hed, 25 kwietnia 2012, 20:29

Prace nad S.T.A.L.K.E.R 2 zostały wstrzymane. Twórcy gry z GSC Game World założyli studio Vostock Games i zapowiedzieli nową produkcję – Survarium. Podobno będzie ona strzelanką z elementami MMO, nawiązującą do kultowej postapokaliptycznej serii.

Były pracownik GSC Game World pokazał animacje z gry S.T.A.L.K.E.R. 2

Hed, 10 kwietnia 2012, 09:49

W sieci pojawił się film prezentujący animacje z gry S.T.A.L.K.E.R. 2 – opublikował go były pracownik studia GSC Game World. Wciąż jednak nie wiemy jaki jest stan tej produkcji, bo twórcy nadal odmawiają komentarza.

Prace nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2 nadal trwają

Sarge, 17 marca 2012, 10:00

Mimo ostatnich problemów studia GSC Game World, ukraiński deweloper kontynuuje prace nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2. Jeszcze do niedawna nie było to do końca pewne.

Prace nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2 będą kontynuowane

Hed, 12 stycznia 2012, 08:29

Na oficjalnym profilu społecznościowym serii S.T.A.L.K.E.R. pojawiła się informacja, że prace nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2 zostaną wkrótce wznowione. To daje nową nadzieję fanom uniwersum, którzy martwili się problemami studia GSC Game World.

Jest nadzieja dla gry S.T.A.L.K.E.R. 2

Hed, 24 grudnia 2011, 12:27

Producenci gry S.T.A.L.K.E.R. 2 ze studia GSC Game World poinformowali, że jest nadzieja na dokończenie projektu. Na początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się o problemach dewelopera, któremu groziło zamknięcie.

Twórcy serii S.T.A.L.K.E.R. „zrobią wszystko, aby kontynuować działalność”

Sarge, 13 grudnia 2011, 10:05

Ostatnie doniesienia o zamknięciu ukraińskiego dewelopera GSC Game World nie nastrajały optymistycznie w kontekście wydania gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Twórcy przedstawili oficjalne stanowisko w sprawie dalszych losów studia.