Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat LittleBigPlanet

Kopczyński, Machnicki i inni aktorzy w polskiej wersji LittleBigPlanet na PS Vita

Sarge, 8 września 2012, 10:10

LittleBigPlanet na PlayStation Vita ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej. Serwis Filmweb ujawnił listę aktorów, którzy podłożą swój głos pod poszczególne postacie występujące w nadchodzącej produkcji.

Wieści ze świata (Hitman: Rozgrzeszenie, Ico, LittleBigPlanet) 4/9/12

Sarge, 4 września 2012, 12:00

Dziś piszemy m.in. o trybie Purist Mode w grze Hitman: Rozgrzeszenie, łatce wprowadzającej usługę Remote Play w Ico, a także osiągnięciu statusu gold przez LittleBigPlanet w wersji na PlayStation Vita. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Podsumowanie konferencji firmy Sony

Aver, 14 sierpnia 2012, 23:59

Dokładnie o godzinie 20:10 zakończyła się nieco ponad godzinna konferencja firmy Sony. Japoński koncern skupił się głównie na PlayStation Vita. Sporo miejsca poświęcono usłudze PlayStation Mobile, a także tytułom wykorzystującym Wonderbook i Move.

7 milionów poziomów w LittleBigPlanet

Ender, 6 sierpnia 2012, 20:45

Studio Media Molecule pochwaliło się, że od chwili premiery LittleBigPlanet w 2009 roku, gracze stworzyli w sumie ponad 7 milionów poziomów dla wszystkich gier z cyklu. Przy okazji, podzielili się także szeregiem innych ciekawostek i statystyk.

Konferencja Sony – Beyond (nowy projekt Quantic Dream), rozgrywka z The Last of Us, bitwy morskie w Assassin’s Creed III i inne

Hed, 5 czerwca 2012, 05:47

Na konferencji Sony pokazano Beyond, nowy projekt twórców Heavy Rain oraz pełnoprawną rozgrywkę z The Last of Us. To nie koniec atrakcji, bo koncern postarał się też o unikatowe ujęcia z gier Assassin’s Creed III, Far Cry 3 i God of War: Wstąpienie.

LittleBigPlanet Karting potwierdzony przez firmę Sony

Hed, 10 lutego 2012, 17:36

Gra LittleBigPlanet Karting, o której pisaliśmy dwa dni temu, rzeczywiście znajduje się w produkcji. Potwierdziła to sama firma Sony. Szczegóły tytułu są nieznane, ale spodziewamy się połączenia serii LittleBigPlanet z Mario Kart.

Wyścigi kartów LittleBigPlanet Kart Racing w przygotowaniu?

Sarge, 8 lutego 2012, 11:00

Amerykańska sieć sklepów FutureShop donosi, że trwają prace nad grą LittleBigPlanet Kart Racing. Produkcja miałaby reprezentować gatunek wyścigów kartów w stylu serii Mario Kart.

Wieści ze świata (Need for Speed: The Run, Halo, Final Fantasy XIII-2, THQ) 1/2/12

Sarge, 1 lutego 2012, 13:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pierwszym dodatku DLC do gry Final Fantasy XIII-2, coraz słabszej kondycji firmy THQ, poziomach graczy w serii LittleBigPlanet oraz darmowej aktualizacji Need for Speed: The Run na PC.

Wieści ze świata (Saints Row: The Third, Alan Wake's American Nightmare, LittleBigPlanet) 17/1/12

Sarge, 17 stycznia 2012, 12:40

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowej aktualizacji pecetowej wersji Saints Row: The Third, ścieżce dźwiękowej Alan Wake's American Nightmare, trybach multiplayer w grze Jagged Alliance Online oraz sześciu milionach poziomów stworzonych przez fanów serii LittleBigPlanet.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, The Darkness, Dead Rising 2: Off the Record) 21/07/11

Jiker, 21 lipca 2011, 15:03

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" czas poświęcamy Dead Rising 2: Off the Record i Street Fighter III: 3rd Strike, trzeciej odsłonie Modern Warfare, filmowi na bazie The Darkness, a także materiałom graficznym ze skasowanego Split/Second 2.

Twórcy serii LittleBigPlanet chcą zająć się czymś nowym

Sarge, 2 lipca 2011, 09:40

Studio Media Molecule nieodłącznie kojarzy nam się z opracowaniem trzech gier z serii LittleBigPlanet (wliczając w to edycję na PSP). W najbliższym czasie najprawdopodobniej nie doczekamy się kontynuacji tego cyklu, gdyż zespół zamierza zająć się czymś zupełnie nowym.

Wyprzedaż DLC na PlayStation Network

Kono, 27 czerwca 2011, 10:18

Firma Sony przygotowała dla użytkowników serwisu PlayStation Network specjalną akcję promocyjną, w której oferuje szeroki wachlarz dodatków DLC po obniżonych cenach.

Wieści ze świata (Portal 2, Fallout: New Vegas, LittleBigPlanet) 18/04/11

Jiker, 18 kwietnia 2011, 13:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o walce o szybszą premierę Portal 2, a także rekordowej liczbie poziomów w LittleBigPlanet. Zapraszamy do lektury.

Zaginiony Level - odc. 9 - Babcia

Jaro, 18 kwietnia 2011, 08:50

Poznaliśmy Bestsellery Empiku 2010

Kono, 19 stycznia 2011, 15:10

Dzisiaj w Warszawie miało miejsce wręczenie nagród z okazji ogłoszenia zwycięzców w plebiscycie Bestsellery Empiku. Oczywiście wśród nich nie zabrakło przedstawicieli z naszej branży i tak poznaliśmy najlepiej sprzedające się w Empkiach gry pogrupowane w czterech kategoriach.

Wieści ze świata (Prince of Persia Trilogy, Star Wars: The Old Republic, FIFA 11) 11/11/10

Jiker, 11 listopada 2010, 11:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o potencjalnej kontynuacji House of the Dead: Overkill 2, obszernej łatce do FIFA 11, filmie z rozgrywki w Prince of Persia Trilogy, a także pecetowych sterownikach do Kinecta. Zapraszamy do lektury.

W LittleBigPlanet 2 znajdzie się demo pokazujące możliwości Move

Adrian Werner, 3 października 2010, 12:08

Mamy interesujące wieści dla graczy czekających na LittleBigPlanet 2. Studio Media Molecule ogłosiło właśnie, że ich gra zawierać będzie demo pokazujące, jakie możliwości stwarzałoby wykorzystanie w grze kontrolera Move.

Rekordy Guinessa na E3 2010. Kto zasłużył na wpis do Księgi?

Hed, 21 czerwca 2010, 11:45

Przedstawiciele Guinness World Records, czyli wydawnictwa znanego w Polsce jako Księga rekordów Guinessa, byli obecni na zakończonych targach E3 2010, aby przyznać twórcom specjalne nagrody. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kto sprzedał najwięcej produkcji sportowych, do której gry stworzono miliony amatorskich poziomów i jaki jest nowy rekord Guitar Hero 5.

10 darmowych gier od Sony dla posiadaczy PSPgo

Rock Alone, 27 maja 2010, 12:09

Sony przygotowało nową, atrakcyjną ofertę dla nabywców PSPgo. Wszyscy którzy zarejestrują konsolę po 1 kwietnia uzyskają prawo do darmowego ściągnięcia 10 pełnych gier. Przy czym mówimy tu o tytułach z najwyższej półki, jak Gran Turismo, LittleBigPlanet, 2010 FIFA World Cup czy Grand Theft Auto.

PSP za słabe dla trybu multiplayer w LittleBigPlanet

Sarge, 24 maja 2010, 09:29

LittleBigPlanet na PSP jest świetnym tytułem z przeniesionymi w udany sposób najważniejszymi aspektami wersji na PlayStation 3. Kieszonkowej edycji bardzo brakuje jednak trybu multiplayer, który był drugim czynnikiem obok edytora poziomów tak bardzo zwiększającym żywotność pierwowzoru. Mark Green (producent gry) w wywiadzie dla serwisu Spong wypowiedział się na ten temat.

Sony oficjalnie potwierdza LittleBigPlanet 2

Olek, 10 maja 2010, 20:15

Sackboy powróci i to prawdopodobnie jeszcze tej zimy. W sobotę studio Media Molecule poinformowało za pośrednictwem serwisu Twitter o pracach nad LittleBigPlanet 2. Dzisiaj gra została potwierdzona przez wydawcę – Sony Computer Entertainment Europe. Pojawił się także oficjalny trailer.

Nowe zrzuty ekranowe z LittleBigPlanet 2

Jiker, 10 maja 2010, 10:27

Ostatni weekend upłynął pod znakiem kontynuacji LittleBigPlanet, niekonwencjonalnej platformówki z mocno rozbudowanym edytorem poziomów. Na łamach gry-online.pl przedstawiliśmy streszczenie najnowszego artykułu na temat najnowszej propozycji studia Media Molecule, zamieszczonego w ostatnim numerze Game Informera, a także pierwsze ujęcia z rozgrywki. Dzisiaj prezentujemy kolejne obrazki.

LittleBigPlanet 2 oficjalnie potwierdzone

Hed, 9 maja 2010, 11:28

Studio Media Molecule oficjalnie potwierdziło na kanale Twitter, że LittleBigPlanet 2 znajduje się w produkcji, a więcej informacji na jej temat poznamy już jutro. Tymczasem w sieci pojawiły się obrazki z gry (w dość niskiej jakości), pochodzące między innymi z czerwcowych numerów kilku branżowych magazynów, w który opublikowano pierwsze teksty na jej temat.

LittleBigPlanet 2 pozwoli tworzyć całkiem nowe gry

Hed, 8 maja 2010, 10:05

W najnowszym numerze Game Informera znalazł się tekst o grze LittleBigPlanet 2, z którego wynika, że studio Media Molecule szykuje wiele ambitnych niespodzianek. Jeśli wierzyć doniesieniom, w drugiej odsłonie przygód Sackboy’a i spółki, będziemy mogli nie tylko tworzyć poziomy, ale w znacznym stopniu wpływać na rozgrywkę i bawić się gatunkami.

Kolejna „wzmianka” o LittleBigPlanet 2

Hed, 19 kwietnia 2010, 08:35

Czy sympatyczny Sackboy z LittleBigPlanet powróci? Wydaje się, że jest to całkiem prawdopodobne (a nawet nieuniknione), bo gra zyskała spore uznanie i dużą popularność wśród graczy. Firma Sony i studio Media Molecule na razie nie potwierdziły kontynuacji, ale po raz kolejny wzmianka o niej pojawiła się w sieci – tym razem na Twitterze muzyka Christophera Leary.

LittleBigPlanet 2 w produkcji

Jiker, 23 marca 2010, 14:20

Holenderski serwis Tweakers donosi, że studio Media Molecule – wykupione niedawno przez koncern Sony – pracuje nad drugą odsłoną LittleBigPlanet na PlayStation 3. Z podanych informacji wynika, że gra będzie oferować wsparcie dla kontrolera PlayStation Move.

Nagrody BAFTA rozdane – Uncharted 2 i Batman triumfują

Hed, 20 marca 2010, 10:38

Brytyjskie nagrody BAFTA za ubiegły rok zostały rozdane i nie przyniosły żadnych zaskakujących rezultatów. Najwięcej nominacji zdobył Uncharted 2: Among Thieves, któremu jednak dwie statuetki w ważnych kategoriach zdołał wyszarpać Batman: Arkham Asylum. Specjalną nagrodą uhonorowano natomiast Shigeru Miyamoto, czyli legendarnego twórcę z Nintendo.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, LittleBigPlanet, PlayStation 3) 9/03/10

Jiker, 9 marca 2010, 12:33

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o Macowej wersji Steama, łatce do Dragon Age: Początek, kontynuacji Scribblenauts, a także generowaniu trójwymiarowego obrazu przez PS3. Zapraszamy do lektury.

Twórcy LittleBigPlanet wykupieni przez Sony

Adrian Werner, 3 marca 2010, 10:27

Miłośnicy marki PlayStation mają powody do zadowolenia. Jak donosi serwis Joystiq zespół Media Molecule stał się najnowszym nabytkiem firmy Sony.

LittleBigPlanet - wybierz najlepszy poziom stworzony przez fanów

Adrian Werner, 2 stycznia 2010, 12:15

Ludzie z Media Molecue, odpowiedzialni za stworzenie doskonałego LittleBigPlanet doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jedną z największych zalet ich gry jest możliwość tworzenia nowych poziomów. Dlatego studio postanowiło nagrodzić najlepsze dzieła fanów.

Wieści ze świata (Gran Turismo 5, Command & Conquer 4, R.U.S.E.) 19/11/09

Jiker, 19 listopada 2009, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: głosuj na ulubione gry w Video Game Awards 2009, szczegóły na temat beta testów R.U.S.E., C&C4, Bad Company 2, data premiery Tales of Monkey Island, nowy firmware dla PSP i inne. Zapraszamy do lektury.

Kontynuacja LittleBigPlanet? Twórcy: nie mamy jej w planach.

Elrond, 8 listopada 2009, 16:34

Wydana pod koniec 2008 roku produkcja autorstwa Media Molecule, LittleBigPlanet, to jedna z ciekawszych gier obecnych na platformie PS3, która już niedługo może powtórzyć sukces pierwowzoru na PSP. Pierwsza rocznica jej obecności na rynku to dobry moment, aby pomyśleć o możliwej kontynuacji – niestety, wygląda na to, iż twórcy gry nie mają takich planów w stosunku do swojego dziecka.

Złote Joysticki 2009 rozdane. Fallout 3 grą roku

Hed, 31 października 2009, 11:46

Zwycięzcy nagrody Golden Joystick 2009 zostali ujawnieni pod koniec tygodnia na targach London Games Festival. Gracze wybrali najlepsze produkcje w różnych kategoriach - uwzględniono tytuły wydane w okresie od 22 maja 2008 roku do 22 maja 2009 roku. Ponownie potwierdzono wielki sukces dzieła stworzonego przez Bethesdę, czyli Fallouta 3, który zdobył tytuł najlepszej gry roku.

Poznaliśmy datę premiery przenośnego LittleBigPlanet

Jiker, 4 października 2009, 11:59

Przedstawiciele firmy Sony Computer Entertainment i studia Media Molecule podzielili się z nami oficjalną datą premiery gry LittleBigPlanet w wersji na PSP w Stanach Zjednoczonych. Dokonali tego za sprawą informacji opublikowanych na łamach bloga PlayStation. Wynika z nich, że do debiutu przenośnych przygód Sackboy’a dojdzie 17 listopada bieżącego roku.

Wieści ze świata (Red Faction: Guerrilla, Guitar Hero 5, LittleBigPlanet) 25/09/09

Jiker, 25 września 2009, 12:35

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Xbox Live Arcade bez limitów, Assassin’s Creed II: Discovery na DS-a oficjalnie zapowiedziane, powstanie trzeci dodatek DLC do Red Faction: Guerrilla i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (LittleBigPlanet, Age of Conan, Dungeons & Dragons Online) 8/09/09

Jiker, 8 września 2009, 13:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa gra twórców ‘Splosion Mana, data premiery dema LittleBigPlanet, zmiana modelu płatności w MMO Dungeons & Dragons Online i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Colin McRae: DiRT 2, Warhammer Online) 20/08/09

Jiker, 20 sierpnia 2009, 14:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: obchody rocznicy Warhammer Online, premiera wersji demonstracyjnych Lost Planet 2 i DiRT 2, LittleBigPlanet na PSP bez trybu multiplayer, o zamówieniach przedpremierowych i procesorze PS3 Slim, LEGO Rock Band także na Nintendo DS i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Wolfenstein, Alpha Protocol, Sins of a Solar Empire) 19/08/09

Jiker, 19 sierpnia 2009, 11:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: wybory idealnej kobiety w Spike TV, gry Interplay na Steamie, tytuł drugiego rozszerzenia do Sins of a Solar Empire, zapowiedź Zuma’s Revenge! i inne. Zapraszamy do lektury.

Najciekawsze przecieki przed konferencjami Sony i Electronic Arts na gamescom 09

Jiker, 18 sierpnia 2009, 14:15

Oficjalny start kolońskich targów gamescom już jutro. Dla większości fanów gier największa tego typu impreza w Europie rozpocznie się jednak już dzisiaj. Dosłownie za kilka godzin swój początek będą miały konferencje firm Electronic Arts oraz Sony. W ich trakcie ujawnionych powinno zostać sporo niezwykle ciekawych informacji, których utrzymanie w tajemnicy jest zazwyczaj bardzo trudne.

Wieści ze świata (Champions Online, Fable II, Guild Wars 2) 18/08/09

Jiker, 18 sierpnia 2009, 13:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: awaryjny Xbox 360, start otwartych beta-testów Champions Online, data premiery Fairytale Fights, plotki o Fable II Game of the Year Edition, rozgrywka LEGO Rock Band i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (BioShock 2, DiRT 2, Final Fantasy XIII) 10/08/09

Jiker, 10 sierpnia 2009, 08:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktywna społeczność Skate 2, specjalna edycja LittleBigPlanet, o sprzedaży firmy Midway, finanse Square Enix, rozgrywka sieciowa w Colin McRae: DiRT 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Alan Wake, LittleBigPlanet, Braid) 4/08/09

Jiker, 4 sierpnia 2009, 12:43

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy zwiastun Monster Hunter Tri, Nintendo DSi z obsługą Facebooka, petycja w sprawie pecetowego Alana Wake’a, LittleBigPlanet na PSP również z płatnymi poziomami, Braid także na PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Brutal Legend, Uncharted 2, Plants vs. Zombies) 23/07/09

Hed, 23 lipca 2009, 13:39

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Co dzisiaj w programie? Znany twórca komiksów zostaje bohaterem gry, Nathan Drake z Uncharted 2 powraca w październiku (także w formie figurki), Tim Schafer walczy z Activision o prawdziwy heavy metal, a fani LittleBigPlanet zalewają świat nowymi poziomami.

Wieści ze świata (LittleBigPlanet, Counter-Strike, Guitar Hero 5) 9/07/09

Jiker, 9 lipca 2009, 11:58

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowe Peggle, restrykcje w Chinach i Niemczech, data startu otwartych beta-testów Champions Online, aktualizacja planu wydawniczego Namco Bandai, 3,5 miliona egzemplarzy Monster Hunter Freedom Unite, nieoficjalna lista utworów do Guitar Hero 5 i inne. Zapraszamy do lektury.

Amerykańska sprzedaż gier Sony na PlayStation 3

Jiker, 30 czerwca 2009, 09:30

Z informacji dostarczonych przez organizację NPD wynika, że tylko jeden spośród tytułów ekskluzywnych na konsolę PlayStation 3 wyprodukowanych przez wewnętrzne studia deweloperskie Sony sprzedał się w Stanach Zjednoczonych w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Wieści ze świata (Gears of War 2, Spore, Assassin's Creed II) 24/06/09

Jiker, 24 czerwca 2009, 13:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: łatki do Team Fortress 2, Demigod, Merchants of Brooklyn i Gears of War 2, amerykańska premiera Spore: Kosmiczne przygody, milion sztuk iPhone’a 3GS, twórcy LittleBigPlanet pracują nad nową grą, Tales of Monkey Island być może także na XBLA i inne. Zapraszamy do lektury.

Zobacz PSP Go w akcji

Filip „fsm” Grabski, 31 maja 2009, 12:55

Wczoraj potwierdziliśmy dla Was plotki o nadchodzącym następcy przenośnej konsolki Sony. Choć targi E3 zaczynają się dopiero jutro, a konferencja rzeczonej firmy będzie miała miejsce we wtorek, to wiemy już, że PlayStation Portable Go stało się faktem, a serwis VoodooExtreme opublikował pierwszy materiał pokazujący nowy sprzęt w akcji.

Wieści ze świata (Dead Rising 2, Terminator Salvation, LittleBigPlanet) 21/05/09

Jiker, 21 maja 2009, 12:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Brink nową marką Bethesda Softworks?, E3 bez pokazu Dead Rising 2, pecetowy Terminator Salvation bez pliku instalacyjnego, nowości w LittleBigPlanet i inne. Zapraszamy do lektury.

Piractwo głównym problemem PSP

Jiker, 22 kwietnia 2009, 18:59

Peter Dille, człowiek odpowiedzialny za marketing amerykańskiego oddziału firmy Sony, oznajmił w wywiadzie udzielonym redakcji serwisu Gamasutra, że poziom piractwa na PSP jest „chorobliwy”. Działalność osób ściągających pirackie wersje gier jest już tak rozległa, że wiele produkcji cierpi w niesamowity sposób, odnotowując sprzedaż na znacznie niższym poziomie od przewidywanego.

LittleBigPlanet 2 już w produkcji?!

Filip „fsm” Grabski, 21 kwietnia 2009, 13:51

Na początek ostrzeżenie: traktujcie tę wiadomość jako czystą spekulację, bo tak naprawdę nic nie zostało potwierdzone. Rzecz dotyczy brytyjskiego aktora Stephena Fry’a i domniemanej kolejnej odsłony gry LittleBigPlanet.