Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2012, 20:45

autor: Ender

7 milionów poziomów w LittleBigPlanet

Studio Media Molecule pochwaliło się, że od chwili premiery LittleBigPlanet w 2009 roku, gracze stworzyli w sumie ponad 7 milionów poziomów dla wszystkich gier z cyklu. Przy okazji, podzielili się także szeregiem innych ciekawostek i statystyk.

7 milionów poziomów w LittleBigPlanet - ilustracja #1

W poście na oficjalnym blogu brytyjskiego studia Media Molecule, twórcy LittleBigPlanet z dumą ogłosili, że wczoraj liczba wszystkich stworzonych przez graczy poziomów dla tytułów z serii przekroczyła liczbę siedmiu milionów. Co ważne, rośnie ona nadal w ogromnym tempie. Zaledwie w zeszłym tygodniu pojawiło się ponad 37 tysięcy nowych leveli. Oznacza to, że średnio dziennie przybywało ich 5377, a co minutę 3,7. To jednak nie wszystko, deweloper podzielił się również wieloma innymi statystykami i ciekawostkami, zawartymi w okazjonalnej infografice. Dowiemy się z niej jaką ilość jedzenia pochłonęli autorzy produkcji, ile listów otrzymują co roku oraz jak wiele komputerów i sprzętu elektronicznego odmówiło posłuszeństwa w trakcie ich pracy.

Warto przypomnieć, że pierwsza odsłona serii pojawiła się w 2009 roku i od samego początku oferowała zintegrowany edytor, pozwalający nie tylko tworzyć proste platformówkowe poziomy, ale także przerywniki filmowe, własne trójwymiarowe obiekty oraz animacje. Efekty pracy najbardziej kreatywnych fanów często przykuwały uwagę internautów, zaskakując pomysłowością i wykonaniem. Deweloperzy aktywnie wspomagają społeczność skupioną wokół serii, która dodatkowo powiększyła się po premierze LittleBigPlanet 2 oraz portu na PSP. Podkreślają przy tym, że jest ona silna jak nigdy dotąd i wciąż jest domem dla tysięcy talentów, których dzieła są zauważane, nagradzane i wyróżniane w różnego rodzaju eventach organizowanych przez Media Molecule.

We wrześniu tego roku do posiadaczy PS Vity trafi kolejna wersja gry, wykorzystująca możliwości sprzętowe przenośnej konsoli, takie jak kamera czy ekrany dotykowe. W produkcji znajduje się też wyścigowe LittleBigPlanet Karting na PlayStation 3, które podobnie jak ModNation Racers, pozwoli na swobodne tworzenie tras, aut oraz zawodników.

7 milionów poziomów w LittleBigPlanet - ilustracja #2
  1. Większa wersja infografiki
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.