Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Śródziemie: Cień Mordoru

Monolith tworzyło grę o Batmanie z otwartym światem w Nolanverse. Do sieci trafił gameplay

Adrian Werner, 4 kwietnia 2024, 09:49

W sieci pojawił się zbiór wszystkich informacji i materiałów, w tym wideo z gameplayem, ze skasowanej gry z Batmanem, którą ostatecznie przerobiono na Middle-earth: Shadow of Mordor.

Wiemy, czemu system Nemesis z Shadow of Mordor nie trafił do innych gier

Bartosz Świątek, 31 stycznia 2021, 09:00

Okazuje się, że mechanika Nemesis zastosowana w grach Śródziemie: Cień Mordoru i Śródziemie: Cień Wojny w 2015 roku została opatentowana przez firmę Warner Bros.

Śródziemie: Cień Wojny – w kontynuacji zaimportujemy swoich największych Nemezis i Poplecznika

Krzysztof Sobiepan, 6 lipca 2017, 17:01

W nadchodzącej grze Śródziemie: Cień Wojny będziemy mieli możliwość przeniesienia niektórych kapitanów orków z poprzedniego tytułu, Cienia Mordoru. Jeśli zżyliście się ze swoim dawnym arcywrogiem, już teraz możecie się przygotować na jego wielki powrót w kolejnej produkcji.

Middle-earth: Shadow of War – wyciekły informacje na temat sequela Middle-earth: Shadow of Mordor?

Michał Kułakowski, 26 lutego 2017, 19:08

W ofercie jednej z amerykańskich sieci sprzedaży pojawiła się niezapowiedziana jeszcze oficjalnie gra Middle-earth: Shadow of War, która jest kontynuacją wydanego w 2014 roku Middle-earth: Shadow of Mordor. Wpisowi towarzyszy opis tytułu wraz z projektem okładki pudełkowego wydania na PlayStation 4 i Xboksa One.

Warner Bros. płacił youtuberom za pozytywne recenzje gry Śródziemie: Cień Mordoru

Janusz Guzowski, 12 lipca 2016, 13:15

Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych opublikowała ugodę z firmą Warner Bros., którą oskarżono o nielegalne praktyki marketingowe. Spółka miała płacić youtuberom za pozytywne recenzje gry Śródziemie: Cień Mordoru, z pominięciem wymaganego w tym wypadku oznaczenia materiałów sponsorowanych. Na liście płac znalazł się m.in. PewDiePie. Dokument nie przewiduje kar finansowych.

Shadow of Mordor 2 - powstaje kontynuacja gry Śródziemie: Cień Mordoru?

Kamil Zwijacz, 29 marca 2016, 21:18

Wygląda na to, że w przyszłości doczekamy się zapowiedzi kontynuacji gry Śródziemie: Cień Mordoru. Wzmianka o Shadow of Mordor 2 pojawiła się bowiem w CV hollywoodzkiej kaskaderki i aktorki motion capture Lauren Mary Kim.

Śródziemie: Cień Mordoru – kompendium wiedzy [Aktualizacja #4: GOTY Edition i inne]

Krzysztof Mysiak, 5 czerwca 2015, 23:45

W niniejszym artykule znajdziecie kompendium wiedzy poświęcone grze Śródziemie: Cień Mordoru (ang. Middle-earth: Shadow of Mordor). Zebraliśmy tutaj wszystkie najważniejsze informacje na temat dzieła studia Monolith Productions. W czwartej aktualizacji piszemy głównie o wydaniu Game of the Year Edition.

Śródziemie: Cień Mordoru – edycja Game of The Year w maju

Michał Kułakowski, 29 kwietnia 2015, 18:20

Wydawca wielokrotnie nagradzanej gry Śródziemie: Cień Mordoru ogłosił, że w maju do sklepów trafi nowa wersja gry tzw. Game of the Year Edition, która dodatkowo zawierać będzie wszystkie wydane do tej pory zestawy DLC. Produkcja ukaże się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Wieści ze świata (Steam, nagrody SXSW, Final Fantasy Type-0 HD) 16/3/2015

Piotr Bicki, 16 marca 2015, 15:15

Dziś piszemy o nowym rekordzie Steama związanym z liczbą zalogowanych użytkowników, nagrodach przyznanych w trakcie imprezy SXSW oraz możliwej kontynuacji gry Final Fantasy Type-0. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shadow of Mordor z tytułem Gry Roku na Game Developers Choice Awards

Luc, 5 marca 2015, 10:40

Podczas trwającego Game Developers Conference przyznano nagrody dla najlepszych gier minionych dwunastu miesięcy. Tym razem konkurencja była wyjątkowo zacięta, ale w centrum uwagi znalazły się dwie produkcje – Shadow of Mordor oraz Monument Valley.

Cień Mordoru – premiera DLC Bright Lord oraz garść statystyk

Jakub Błażewicz, 25 lutego 2015, 11:59

Od wczoraj gracze mogą cieszyć się nowym i być może ostatnim DLC do udanej gry Śródziemie: Cień Mordoru. Dodatek Bright Lord pozwala wcielić się w Celebrimbora i rzucić wyzwanie samemu Mrocznemu Władcy, oferując również m.in. zwiększony poziom trudności i potężniejsze runy. Prócz tego firma Monolith opublikowała garść statystyk na temat gry.

Cień Mordoru – nowe informacje na temat DLC Bright Lord

Jakub Błażewicz, 20 lutego 2015, 11:22

Michael de Plater z firmy Monolith w wywiadzie z serwisem Polygon ujawnił nowe szczegóły dotyczące prawdopodobnie ostatniego DLC do gry Śródziemie: Cień Mordoru. Zaoferuje ono szybszą i silniejszą postać, potężniejszych wrogów oraz epicką finałową walkę z Sauronem.

Dragon Age: Inkwizycja zdobyło tytuł gry roku podczas D.I.C.E Awards

Michał Jodłowski, 6 lutego 2015, 13:05

Podczas 18. dorocznej gali D.I.C.E Awards nagrodę gry roku przyznano Dragon Age: Inkwizycja – najnowszej produkcji studia BioWare. Gra zdobyła także tytuł najlepszej produkcji w kategorii MMORPG. Najwięcej tytułów, bo aż 8, zgarnęło Śródziemie: Cień Mordoru.

Śródziemie: Cień Mordoru najczęściej nominowane do D.I.C.E. Awards za 2014 rok

Krzysztof Mysiak, 15 stycznia 2015, 11:50

Akademia Sztuk i Nauk Interaktywnych (Academy of Interactive Arts & Sciences) ujawniła gry nominowane do nagród D.I.C.E. za rok 2014. Śródziemie: Cień Mordoru powalczy o największą liczbę wyróżnień (dziewięć), a w ślad za nim na liście największych zwycięzców będą mogły znaleźć się m.in. Far Cry 4, Destiny i Hearthstone. Ponadto aż o cztery statuetki zmagać się będzie polskie Zaginięcie Ethana Cartera.

Śródziemie: Cień Mordoru – DLC Król polowania już dostępne

Łukasz Szliselman, 17 grudnia 2014, 11:04

Gra Śródziemie: Cień Mordoru doczekała się premiery dodatku Król polowania. DLC rozszerza produkcję studia Monolith o nowy wątek fabularny oraz niespotykanych dotąd wrogów. Przy tej okazji chcieliśmy polecić Wam artykuł Kena Levine'a, współtwócy BioShock Infinite, wychwalający nietypowe podejście Cienia Mordoru do nieliniowej opowieści.

Śródziemie: Cień Mordoru - znamy zawartość DLC Król polowania

Jakub Mirowski, 31 października 2014, 10:41

Studio Monolith zapowiedziało, że jeszcze w tym roku do posiadaczy przepustki sezonowej gry Śródziemie: Cień Mordoru trafi dodatek o tytule Król polowania. Przedstawiono także pokrótce jego zawartość.

Śródziemie: Cień Mordoru otrzymało darmowy dodatek Potęga cienia

Kamil Zwijacz, 21 października 2014, 19:06

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment postanowiła udostępnić za darmo dodatek Potęga cienia (Power of Shadow), zawierający nowe runy oraz pozwalający na rozgrywkę jako Czarna Dłoń Saurona. DLC dostępne jest obecnie dla użytkowników konsoli Xbox One, a wkrótce pojawi się na PlayStation 4 i komputerach PC.

Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Mordoru, Saints Row: Gat out of Hell, Star Citizen) 16/10/14

Łukasz Szliselman, 16 października 2014, 12:00

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji do gry Śródziemie: Cień Mordoru, dacie premiery Saints Row: Gat out of Hell oraz postępach zbiórki społecznościowej na Star Citizen. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Śródziemie: Cień Mordoru znowu najchętniej kupowaną grą. Top 10 Steam - (5 - 11 września)

Przemysław Zamęcki, 13 października 2014, 09:38

Śródziemie: Cień Mordoru okazało się strzałem w dziesiątkę Monolithu. Gra sprzedaje się cały czas znakomicie, co tylko potwierdza jej pierwsza pozycja w niniejszym rankingu. Zapraszamy do zapoznania się z największymi bestsellerami ubiegłego tygodnia na Steamie - popularnej platformie cyfrowej dystrybucji.

Śródziemie: Cień Mordoru[PC] - pierwsze i drugie wrażenia

Paweł Piróg, 9 października 2014, 12:36

Powrót Śródziemia do branży cieszy i zaskakuje jakością. Nie mnie. Od samego początku gra nie napawa optymizmem i nie ma w sobie pierwiastka oryginalności.

Niezły debiut gry Śródziemie: Cień Mordoru w polskich sklepach. Top Empik - Tydzień 40

Przemysław Zamęcki, 9 października 2014, 08:12

Śródziemie: Cień Mordoru było w ubiegłym tygodniu najchętniej kupowanym tytułem na PC i drugim w kolejności na konsolę PlayStation 4. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami sprzedaży gier w sieci dwustu salonów Empik w całej Polsce.

Śródziemie: Cień Mordoru - YouTuberom oferowano kod recenzencki w zamian za promocję gry

Kamil Zwijacz, 8 października 2014, 12:45

Jakiś czas temu YouTuber TotalBiscuit otrzymał kontrowersyjną propozycję współpracy przy promowaniu gry Śródziemie: Cień Mordoru (Middle-earth: Shadow of Mordor) od firmy PR-owej Plaid Social Labs. W zamian za przedpremierowy kod na PC-tową wersję gry, on i inni użytkownicy popularnego serwisu z materiałami wideo, mieli w pozytywny sposób promować produkcję studia Monolith Productions.

Śródziemie: Cień Mordoru największą premierą opartą na prozie Tolkiena. Top 10 UK (28 września - 4 października)

Przemysław Zamęcki, 6 października 2014, 14:06

FIFA 15 drugi tydzień z rzędu została liderem brytyjskiej listy bestsellerów sprzedaży detalicznej. Tuż za nią świetnie sprzedające się Śródziemie: Cień Mordoru. Zobacz jakie tytuły cieszyły się największą popularnością w Zjednoczonym Królestwie.

Pecetowcy pokochali Śródziemie: Cień Mordoru. Top 10 Steam (28 września - 4 października)

Przemysław Zamęcki, 6 października 2014, 07:00

Śródziemie: Cień Mordoru zostało najchętniej kupowaną przez pecetowców grą ubiegłego tygodnia w popularnej platformie cyfrowej dystrybucji Steam. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą dziewiątką bestsellerów.

Śródziemie: Cień Mordoru debiutuje w Polsce na komputerach PC

Kamil Zwijacz, 30 września 2014, 10:39

Dziś na polskim rynku debiutuje gra Śródziemie: Cień Mordoru w wersji na komputery PC. Edycje dedykowane konsolom PlayStation 4 i Xbox One ukażą się w najbliższy piątek, a 21 listopada projekt trafi do posiadaczy Xboksów 360 i PlayStation 3.

Środziemie: Cień Mordoru zdobywa pozytywne recenzje. Zobacz nowy zwiastun po polsku

Łukasz Szliselman, 26 września 2014, 14:19

Studio Monolith opublikowało nowy zwiastun gry Środziemie: Cień Mordoru omawiający najciekawsze cechy produkcji, na potrzeby którego przygotowaliśmy polskie napisy. Nowa gra osadzona w uniwersum Władcy Pierścieni zdaje się być sukcesem - tytuł zdążył już zdobyć pochlebne recenzje na Zachodzie.

Śródziemie: Cień Mordoru - pierwszy filmik z wersji pecetowej i obszerna prezentacja wydania na PlayStation 4

Adrian Werner, 21 września 2014, 11:20

Opublikowano dwa nowe obszerne filmy z gry Śródziemie: Cień Mordoru. Jeden z nich stanowi pierwszy zapis rozgrywki z wydania pecetowego, a drugi to trwająca prawie trzy godziny demonstracja edycji na PlayStation 4.

Śródziemie: Cień Mordoru w wersji na X360 oraz PS3 opóźnione

Krzysztof Nieradko, 9 września 2014, 19:05

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ogłosiła, że gra Śródziemie: Cień Mordoru w wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 zaliczy kilkutygodniową obsuwę. Obie edycje ukażą się w Europie dopiero 21 listopada tego roku.

Śródziemie: Cień Mordoru – przepustka sezonowa i inne wieści

Krzysztof Mysiak, 19 sierpnia 2014, 10:03

Studio Monolith Productions i firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniły zawartość przepustki sezonowej do gry Śródziemie: Cień Mordoru. Season pass zaoferuje nowe misje fabularne (w tym ekskluzywne), tryb wyzwań oraz inne atrakcje. Piszemy też o ekskluzywnej zawartości na PS4, liście osiągnięć, edycji przedpremierowej w polskiej dystrybucji oraz skorygowanej dacie premiery tytułu.

Śródziemie: Cień Mordoru – nowy zwiastun i gwiazdorska obsada

Krzysztof Mysiak, 23 maja 2014, 11:00

Studio Monolith Productions ujawniło aktorów, których usłyszymy w grze Śródziemie: Cień Mordoru – będą to m.in. Troy Baker i Nolan North, znani z The Last of Us i Uncharted. Zdradzono też nazwisko scenarzysty i kompozytora muzyki. Ponadto twórcy przygotowali na tę okazję nowy zwiastun fabularny.

Śródziemie: Cień Mordoru w Polsce w zlokalizowanej, kinowej wersji językowej

Artur Raciborski, 15 kwietnia 2014, 14:03

Cenega oficjalnie poinformowała, że gra RPG akcji Śródziemie: Cień Mordoru wzbogaciła plan wydawniczy firmy. Tytuł zadebiutuje 7 października bieżącego roku w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru na PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksie 360, Xboksie One oraz komputerach PC.

Middle-earth: Shadow of Mordor wyjdzie 7 października. Poznaj nowy zwiastun i wymagania sprzętowe

Krzysztof Mysiak, 3 kwietnia 2014, 08:57

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniła datę premiery gry akcji Middle-earth: Shadow of Mordor – została ona wyznaczona na 7 października bieżącego roku. Informacja ta pojawiła się wraz z nowym zwiastunem, który przybliża fabułę tytułu, a także wymaganiami sprzętowymi tej produkcji. Ponadto w zagranicznych sklepach ruszyły przedpremierowe zamówienia na grę.

Middle-earth: Shadow of Mordor pozbawione części funkcji w wersji na konsole poprzedniej generacji

Krzysztof Mysiak, 21 lutego 2014, 12:15

Jeden z twórców gry Middle-earth: Shadow of Mordor ujawnił, że wersje na Xboksa 360 i PlayStation 3 nie będą tak dopieszczone jak pozostałe. Dotyczy to przede wszystkim systemu Nemesis, któremu na konsolach poprzedniej generacji będzie brakowało pewnych elementów.

Middle-Earth: Shadow of Mordor vs Assassin’s Creed – zobacz porównanie gier na filmiku

Bartosz Woldański, 26 stycznia 2014, 13:45

Do sieci trafił materiał wideo porównujący zapowiedzianą stosunkowo niedawno grę Middle-Earth: Shadow of Mordor z jedną z odsłon popularnej serii Assassin’s Creed. Nagranie zostało zrealizowane przez jednego z użytkowników serwisu YouTube – dzięki niemu możemy lepiej przyjrzeć się podobieństwom pomiędzy wspomnianymi tytułami.

Middle-earth: Shadow of Mordor ukazane na 8-minutowym zapisie rozgrywki

Krzysztof Mysiak, 24 stycznia 2014, 10:38

Firma Warner Bros. wypuściła 8-minutowy gameplay z tworzonej przez studio Monolith gry akcji Middle-earth: Shadow of Mordor. Zapisowi rozgrywki towarzyszy komentarz twórców, do którego przygotowaliśmy polskie napisy. Co ciekawe, w odpowiedzi na film były członek zespołu Ubisoft Montreal zasugerował, że deweloper zapożyczył pewne elementy Assassin's Creed II.

Middle-earth: Shadow of Mordor na pierwszych screenach

Krzysztof Mysiak, 21 listopada 2013, 08:40

W sieci pojawiły się pierwsze screenshoty z zapowiedzianego niedawno Middle-earth: Shadow of Mordor, trzecioosobowej gry akcji osadzonej w Tolkienowskim uniwersum, która ukaże się w przyszłym roku na pecetach oraz konsolach nowej i starej generacji.

Zapowiedziano Middle-earth: Shadow of Mordor - grę akcji osadzoną w tolkienowskim Śródziemiu

Adrian Werner, 13 listopada 2013, 09:55

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniła grę akcji Middle-earth: Shadow of Mordor. Pozwoli ona na wcielenie się we wskrzeszonego zwiadowcę ze świata Władcy Pierścieni, który spróbuje zemścić się na sługusach Saurona.