Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2017, 19:08

autor: Ender

Middle-earth: Shadow of War – wyciekły informacje na temat sequela Middle-earth: Shadow of Mordor?

W ofercie jednej z amerykańskich sieci sprzedaży pojawiła się niezapowiedziana jeszcze oficjalnie gra Middle-earth: Shadow of War, która jest kontynuacją wydanego w 2014 roku Middle-earth: Shadow of Mordor. Wpisowi towarzyszy opis tytułu wraz z projektem okładki pudełkowego wydania na PlayStation 4 i Xboksa One.

Plotki o produkcji kontynuacji wydanego w 2014 roku Middle-earth: Shadow of Mordor (pol. tyt. Śródziemie: Cień Mordoru) pojawiają się już od jakiegoś czasu. Pierwszy raz informowaliśmy o nich w marcu ubiegłego roku, kiedy jedna z aktorek umieściła Middle-earth: Shadow of Mordor 2 w swoim portfolio. Tajemnicza gra zyskała jednak nowy tytuł, a także twarz, dzięki uwadze jednego z użytkowników forum NeoGaf, wskazującego na ofertę amerykańskiej sieci sklepów Target. Na stronie sprzedawcy pojawiły się bowiem pre-ordery na grę Middle-earth: Shadow of War, którym towarzyszy projekt jej okładki, a także data wydania wyznaczona na 22 sierpnia tego roku.

Według informacji Targetu, Middle-earth: Shadow of War będzie dostępne w wersji pudełkowej na Xboksie One i PlayStation 4. Opis gry jest bardzo oszczędny i nie zdradza żadnych konkretnych szczegółów na temat produkcji, którą ponownie przygotowuje amerykańskie studio Monolith Productions. Wiemy jednak, że w czasie rozgrywki będziemy walczyć na terytorium Mordoru, zdobywając fortece podwładnych Saurona i ostatecznie stawiając czoła sememu władcy ciemności. Notka wspomina też o dowodzeniu własnymi oddziałami orków oraz wykuwaniu magicznego pierścienia mocy. Do gry powróci również dobrze przyjęty system nemezis, kreujący unikalnych przeciwników, z którymi spotykamy się wielokrotnie w trakcie kampanii.

Middle-earth: Shadow of War ma być sprzedawany w dwóch wersjach – standardowej, w cenie 59 dolarów (ok. 260 zł.) i złotej, w cenie 99 dolarów (ok. 430 zł). W skład tej drugiej wchodzi przepustka sezonowa oraz bonusowe DLC. Wśród dodatków znalazły się cztery duże rozszerzenia podzielone na dwie kategorie – nemezis i fabularną. Slaughter Tribe Nemesis Expansion oraz Outlaw Tribe Nemesis Expansion mają wprowadzić nowe plemiona orków wraz z ich specyficznymi misjami i fortecami, a także broniami oraz pancerzami dla głównego bohatera. The Blade of Galadriel Story Expansion oraz The Desolation of Mordor Story Expansion rozwijają natomiast historię, oferując kolejne misje, przerywniki fabularne i grywalnych bohaterów. Sprzedawca nie wspomina kiedy konkretnie wydane zostaną wszystkie wymienione DLC. Najprawdopodobniej żadne z nich nie będzie jednak udostępnione w dniu premiery.

Wszystko wskazuje na to, że gra w dniu premiery będzie dostępna w dwóch pudełkowych wersjach - Middle-earth: Shadow of War – wyciekły informacje na temat sequela Middle-earth: Shadow of Mordor? - wiadomość - 2017-02-27
Wszystko wskazuje na to, że gra w dniu premiery będzie dostępna w dwóch pudełkowych wersjach

Kiedy powinniśmy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi Middle-earth: Shadow of War? Jeżeli wierzyć wcześniejszym doniesieniom Warner Bros., o których informowaliśmy na początku tego miesiąca. Nowa produkcja wydawcy ma zostać przedstawiona światu 8 marca.