Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2014, 14:06

Śródziemie: Cień Mordoru największą premierą opartą na prozie Tolkiena. Top 10 UK (28 września - 4 października)

FIFA 15 drugi tydzień z rzędu została liderem brytyjskiej listy bestsellerów sprzedaży detalicznej. Tuż za nią świetnie sprzedające się Śródziemie: Cień Mordoru. Zobacz jakie tytuły cieszyły się największą popularnością w Zjednoczonym Królestwie.

Spadek sprzedaży o 70% i trzy nowości w pierwszej czwórce nie były w stanie zagrozić dominacji najnowszej odsłony serii FIFA. “Piętnastka” prowadzi drugi tydzień z kolei i z piedestału może być zrzucona dopiero w obliczu nadejścia prawdziwych multiplatformowych hitów, jak Assassin’s Creed: Unity czy Call of Duty: Advanced Warfare.

Znajdujące się na miejscu drugim Śródziemie: Cień Mordoru jest największą w historii premierą tytułu opartego o świat powstały w wyobraźni profesora Tolkiena. Jako że na premierę gry na poprzednią generację konsol musimy poczekać jeszcze ponad miesiąc, procentowy rozkład sprzedaży z podziałem na PC i platformy ósmej generacji wygląda następująco: 56% pudełek zakupili posiadacze PlayStation 4, 41% użytkownicy Xboksa One, a 3% padło łupem pecetowców.

Przewagę current genów nad starszymi maszynkami da się także zauważyć w przypadku sprzedaży gry Forza Horizon 2, gdzie aż 73% nośników z grą powędrowało do napędów Xboksa One. Ostatnią nowością w pierwszej dziesiątce jest Super Smash Bros. od Nintendo.

1.

FIFA 15

2.

Middle-Earth: Shadow of Mordor

3.

Forza Horizon 2

4.

Super Smash Bros.

5.

Destiny

6.

Minecraft: PlayStation 3 Edition

7.

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes

8.

Minecraft: Xbox 360 Edition

9.

Call of Duty: Ghosts

10.

The Sims 4

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.