Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2014, 10:41

Śródziemie: Cień Mordoru - znamy zawartość DLC Król polowania

Studio Monolith zapowiedziało, że jeszcze w tym roku do posiadaczy przepustki sezonowej gry Śródziemie: Cień Mordoru trafi dodatek o tytule Król polowania. Przedstawiono także pokrótce jego zawartość.

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat atrakcji, jakie szykuje dla nas studio Monolith w zatytułowanym Król polowania DLC do gry Śródziemie: Cień Mordoru. Paczka z dodatkową zawartością trafi do graczy jeszcze w tym roku jako część przepustki sezonowej.

Śródziemie: Cień Mordoru - znamy zawartość DLC Król polowania - ilustracja #2

Śródziemie: Cień Mordoru to wydana pod koniec września sandboksowa gra akcji. Osadzona w stworzonym przez J.R.R. Tolkiena świecie fantasy produkcja opowiada historię Taliona – strażnika wskrzeszonego po śmierci, by zemścić się na zabójcach swoich i swej rodziny. Dzieło studia Monolith zostało bardzo dobrze przyjęte – chwalono m.in. mechanikę walki oraz innowacyjny system Nemezis.

Król polowania zapewni nam co najmniej klika godzin dodatkowej rozgrywki, wypełnionej misjami wykonywanymi wraz z krasnoludem Torvinem, łowcą znanym z podstawowej wersji gry. Wspólnie będziemy mieli za zadanie przetrzebić szeregi popleczników Saurona, wykorzystując do tego zdominowane przez bohatera monstra. Wśród z nich znajdzie się nowy rodzaj grauga, mogący opluwać przeciwników toksyną, drapieżny karagor, pozwalający bohaterowi na ciche ataki, oraz horda ghuli. Każde z tych stworzeń może zostać wykorzystane przez Taliona przeciw nowemu rodzajowi wrogów: wodzom mogącym ujeżdżać bestie i siać zniszczenie z ich grzbietu. Ponadto Król polowania zaprezentuje nam pięć nowych run, dodatkowe misje, wyzwania, trofea oraz skórkę dla głównego bohatera. Niestety, nie podano jeszcze dokładnej daty premiery rozszerzenia, jednak na pewno trafi ono do graczy jeszcze w tym roku.

Plujący toksyną graug to wyjątkowo groźny przeciwnik. - Śródziemie: Cień Mordoru - znamy zawartość DLC Król polowania - wiadomość - 2014-10-31
Plujący toksyną graug to wyjątkowo groźny przeciwnik.

Nie będzie to wcale ostatnie DLC, jakie szykuje dla nas studio Monolith. Na przedstawionym wcześniej zwiastunie zapowiedziany został także dodatek Świetlisty Władca, który pozwoli nam wcielić się elfickiego króla Celebrimora podczas walk z siłami zła w Drugiej Erze. Chociaż ani studio Monolith, ani wydawca Warner Bros. nie udzielili informacji na temat daty premiery tego rozszerzenia, fani gry z pewnością nie mogą się go doczekać. Ostatecznie nie każdego dnia ma się szansę stanąć w szranki z samym Sauronem. Wszelka dodatkowa zawartość jest oczywiście wliczona w cenę przepustki sezonowej, którą można nabyć za 25 euro (około 100 złotych).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Śródziemie: Cień Mordoru
  2. Oficjalna strona internetowa studia Monolith
  3. Recenzja gry Śródziemie: Cień Mordoru – świetny miks slashera i skradanki