Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2013, 09:55

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Middle-earth: Shadow of Mordor - grę akcji osadzoną w tolkienowskim Śródziemiu

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniła grę akcji Middle-earth: Shadow of Mordor. Pozwoli ona na wcielenie się we wskrzeszonego zwiadowcę ze świata Władcy Pierścieni, który spróbuje zemścić się na sługusach Saurona.

Więcej informacji na temat gry zostanie ujawnionych w następnym numerze magazynu Game Informer - Zapowiedziano Middle-earth: Shadow of Mordor - grę akcji osadzoną w tolkienowskim Śródziemiu - wiadomość - 2013-11-13
Więcej informacji na temat gry zostanie ujawnionych w następnym numerze magazynu Game Informer

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała Middle-earth: Shadow of Mordor, czyli grę akcji opartą na licencji Władcy Pierścieni. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One, a premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Middle-earth: Shadow of Mordor ma być opowieścią o zemście. Wcielimy się w Taliona – doświadczonego zwiadowcę, którego rodzina zostaje zamordowana przez sługusów Saurona. Chwile potem również on sam żegna się z życiem. Nie jest to jednak koniec tej historii. Zamiast tego prastary Duch Zemsty wskrzesza go i obdarza mocami Upiora. Talion postanawia udać się do Mordoru i wyeliminować wszystkich, którzy przyczynili się do jego tragedii. W trakcie kampanii odkryje także prawdę o istocie stojącej za jego powrotem do świata żywych oraz pozna historię powstania Pierścieni Władzy. Kampania ma położyć duży nacisk na fabułę, a podejmowane przez graczy decyzje zaowocują poważnymi konsekwencjami w dalszych fragmentach opowieści.

Autorzy zachwalają Middle-earth: Shadow of Mordor jako grę akcji, które wprowadzi sporo nowych mechanizmów do swojego gatunku. Każdy przeciwnik będzie oddzielną postacią, posiadającą własną osobowość oraz mocne i słabe strony. Specjalny system ma śledzić wszystkie decyzje oraz walki, a następnie na ich podstawie ukształtuje stosunek nieprzyjaciół do gracza. Wrogowie będą uczyli się naszych taktyk, a niektórzy z nich wręcz zapałają do bohatera czystą nienawiścią i spróbują zemścić się na nim.

Co godne pochwały, autorzy współpracują z ludźmi z firmy Middle-earth Enterprises oraz studiem efektów specjalnych Weta Workshop. Dzięki temu gra Middle-earth: Shadow of Mordor ma idealnie wpasować się w świat stworzony przez J.R.R. Tolkiena i jednocześnie pozostanie wierna stylistyce znanej ze srebrnego ekranu.

  1. Middle-earth: Shadow of Mordor – oficjalna strona gry

Zapowiedziano Middle-earth: Shadow of Mordor - grę akcji osadzoną w tolkienowskim Śródziemiu - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że produkcję projektu powierzono studiu Monolith Productions, czyli zespołowi mającemu na koncie m.in. gry Shogo i Aliens vs Predator 2, serie Blood, Condemned i No One Lives Forever oraz dwie pierwsze odsłony cyklu F.E.A.R.

Middle-earth: Shadow of Mordor będzie powrotem tej ekipy do wysokobudżetowych tytułów. Przez ostatnie lata zajmowała się ona mniejszymi projektami, takimi jak Gotham City Impostors czy Guardians of Middle-earth.