Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Zaginięcie Ethana Cartera

Pamiętacie most z Zaginięcia Ethana Cartera? Ma zostać wysadzony

Entelarmer, 31 lipca 2020, 15:50

W sieci trwają gorące dyskusje po potwierdzeniu, że na potrzeby nowego filmu z serii Mission: Impossible zostanie wysadzony most nad Jeziorem Pilchowickim. Ten sam, który gracze mogą pamiętać z udanej polskiej gry przygodowej.

Zaginięcie Ethana Cartera - sprzedano niemal milion egzemplarzy polskiej gry

Góral, 24 lutego 2017, 17:57

Rodzima przygodówka Zaginięcie Ethana Cartera od studia The Astronauts rozeszła się w prawie milionowym nakładzie - pochwalono się na Facebooku firmy.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 marca - 3 kwietnia 2016 r.)

Adrian Werner, 3 kwietnia 2016, 13:57

Dobiegający końca tydzień okazał się dla polskiego rynku bardzo owocny. Zapowiedziano polskie wydanie Stasis i konwersje dwóch gier na Xboksa One (Timbermana i Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek), a trzy inne produkcje trafiły do dystrybucji - Zaginięcie Ethana Cartera w wersji VR, Bladebound i Soviet City (Early Access). Co ciekawe, ostatnia z wymienionych mocno rozsierdziła rosyjskich graczy.

The Vanishing of Ethan Carter Redux - darmowa aktualizacja z UE 4 trafiła na pecety

Adrian Werner, 12 września 2015, 09:10

Rodzime studio The Astronauts wypuściło The Vanishing of Ethan Carter Redux, czyli darmową aktualizację pecetowej przygodówki Zaginięcie Ethana Cartera, która wprowadza wiele ulepszeń i przestawia grę na silnik Unreal Engine 4.

Zaginięcie Ethana Cartera na PlayStation 4 zwróciło się dwukrotnie w ciągu tygodnia od premiery

luckie, 24 lipca 2015, 12:29

Studio The Astronauts pochwaliło się, że w ciągu tygodnia od premiery gry Zaginięcie Ethana Cartera na PlayStation 4 koszta produkcji konsolowej wersji zwróciły się dwukrotnie. Konwersja przygodówki z PC na PS4 zajęła twórcom 10 miesięcy.

The Vanishing of Ethan Carter - zobacz różnice w grafice między wersjami na PC i PlayStation 4

Adrian Werner, 18 lipca 2015, 11:59

W sieci pojawił się filmik z The Vanishing of Ethan Carter pokazujący różnice w oprawie graficznej między wydaniem gry na pecety i wydaną niedawno konwersją na PlayStation 4. Edycja konsolowa została przestawiona na silnik Unreal Engine 4 i za kilka tygodni to samo czeka komputerowy pierwowzór.

Zaginięcie Ethana Cartera – dziś premiera na PlayStation 4

Entelarmer, 15 lipca 2015, 10:28

Dziś ukazało się Zaginięcie Ethana Cartera na konsolę PlayStation 4. Tytuł oferuje poprawioną grafikę w stosunku do wydania pecetowego oraz kilka innych usprawnień, na które posiadacze PC będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Zaginięcie Ethana Cartera - darmowa aktualizacja z UE 4 na PC za kilka tygodni

Renox, 6 lipca 2015, 20:20

Zgodnie z ujawnionymi informacjami, Zaginięcie Ethana Cartera tworzone z myślą o konsoli PlayStation 4 zadebiutuje w przyszłym tygodniu, 15 lipca. Również pecetowcy otrzymają usprawnioną wersję tego tytułu, jednak zgodnie z najnowszą zapowiedzią, będą oni musieli poczekać kilka tygodni dłużej.

Adrian Chmielarz zapowiedział nową grę studia The Astronauts

Draug, 3 czerwca 2015, 16:45

Adrian Chmielarz wyjawił parę informacji na temat drugiego projektu, który stworzy jego studio The Astronauts. Ponownie będzie to gra z otwartym światem i głęboką fabułą, ale ma być znacznie dłuższa niż Zaginięcie Ethana Cartera. Chmielarz zdradził też to i owo na temat popremierowych losów debiutanckiego tytułu „Astronautów”.

BAFTA - Destiny z tytułem Gry Roku. Zaginięcie Ethana Cartera wśród nagrodzonych

Góral, 13 marca 2015, 12:48

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznego plebiscytu BAFTA organizowanego przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Tytuł Gry Roku zgarnęła strzelanka Destiny, a polska produkcja Zaginięcie Ethana Cartera została ogłoszona Innowacją 2014 roku.

Zaginięcie Ethana Cartera - sprzedano 60 tysięcy egzemplarzy

Sarge, 31 października 2014, 13:12

Studio The Astronauts udostępniło infografikę przedstawiającą dokładne wyniki sprzedaży polskiej przygodówki Zaginięcie Ethana Cartera. Dzięki temu poznaliśmy nie tylko liczbę zakupionych przez graczy egzemplarzy, ale też popularność gry na różnych rynkach. Okazuje się, że w naszym kraju tytuł wcale nie zyskał sobie największej popularności.

Zaginięcie Ethana Cartera w rękach 50 tysięcy graczy

luckie, 13 października 2014, 18:08

W ciągu dwóch tygodni od premiery gry Zaginięcie Ethana Cartera, tytuł został kupiony ponad 50 tysięcy razy. Niezależna produkcja polskiego studia The Astronauts ukazała się do tej pory wyłącznie na PC – w przyszłości ma również trafić na PlayStation 4.

Zaginięcie Ethana Cartera – gra debiutuje na polskim rynku

Renox, 25 września 2014, 11:07

Dzisiaj, tj. 25 września, ma miejsce światowa, w tym polska, premiera eksploracyjnej gry przygodowej utrzymanej w mrocznym klimacie i stworzonej przez rodzime studio The Astronauts - Zaginięcie Ethana Cartera. Jako ciekawostkę, mamy kilka grafik porównujących lokacje zaimplementowane w grze przy pomocy technologii fotogrametrii z tymi istniejącymi naprawdę.

The Vanishing of Ethan Carter – data wydania, wymagania i gameplay

Ender, 21 sierpnia 2014, 21:35

Producenci z polskiego studia The Astronauts podali oficjalną datę światowej premiery gry The Vanishing of Ethan Carter. Twórcy przedstawili nowy gameplay, który opatrzony został komentarzem Adriana Chmielarza, a także podali oficjalną cenę tytułu i jego wymagania sprzętowe.

Zaginięcie Ethana Cartera trafi również na PlayStation 4

Orbech, 12 sierpnia 2014, 20:55

Na konferencji prasowej japońskiego koncernu Sony na tegorocznych targach Gamescom poinformowano, że gra Zaginięcie Ethana Cartera ukaże się na PlayStation 4 z czasową wyłącznością. Poza tym pokazano nowy zwiastun tytułu, na którym po raz pierwszy ujawniono fragmenty rozgrywki.

SpellForce 3, The Guild 3 oraz nowy Aquanox na targach gamescom

Ender, 6 sierpnia 2014, 21:23

Firma Nordic Games przedstawiła listę tytułów, które zaprezentuje na tegorocznych targach gamescom. Poza zapowiedzianymi już produkcjami, wydawca przekaże też za zamkniętymi drzwiami pierwsze informacje związane z nowymi projektami, a więc grami SpellForce 3, The Guild 3 oraz Aquanox: Deep Descent.

Zaginięcie Ethana Cartera – znamy szczegóły polskiego wydania

Orbech, 5 sierpnia 2014, 18:27

Z nadesłanej przez CD Projekt informacji prasowej poznaliśmy szczegóły polskiego wydania gry Zaginięcie Ethana Cartera. Tytuł zadebiutuje na rynku w polskiej wersji językowej. Do wyboru będzie dubbing lub napisy, lecz nic nie stanie na przeszkodzie, by zostać przy oryginalnej, angielskiej ścieżce dźwiękowej.

The Vanishing of Ethan Carter – próbka głosu głównego bohatera, nowy screen i informacje o pracach nad grą

Ender, 30 lipca 2014, 20:00

Twórcy gry The Vanishing of Ethan Carter, produkowanej przez polskie studio The Astronauts, ujawnili pierwszą próbkę głosu głównego bohatera. Przedstawili również nowy screen i poinformowali o stanie prac nad tytułem.

Wieści ze świata (Call of Duty: Vietnam, Grand Theft Auto Online, RIFT: Nightmare Tide) 26/6/14

luckie, 26 czerwca 2014, 13:28

Dziś piszemy m.in. o anulowanym spin-offie serii Call of Duty, plotkach na temat misji typu Heist w Grand Theft Auto Online oraz nowym dodatku do RIFT. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Vanishing of Ethan Carter – pierwszy trailer polskiej przygodówki

Ender, 5 czerwca 2014, 22:26

Producenci z polskiego studia The Astronauts opublikowali pierwszy trailer gry The Vanishing of Ethan Carter. Na filmie zobaczymy przede wszystkim lokacje przygotowane na potrzeby gry, które wygenerowane zostały dzięki zmodyfikowanemu silnikowi Unreal Engine 3.

The Vanishing of Ethan Carter – ujawniono sporo nowych informacji o grze

Draug, 28 kwietnia 2014, 21:55

Poznaliśmy sporo nowych informacji o grze The Vanishing of Ethan Carter - jest to zasługa serwisu PC Gamer, który miał okazję zobaczyć w akcji początkowy fragment rozgrywki w dziele studia The Astronauts. Nowinki dotyczą między innymi bohatera i jego niezwykłych zdolności, świata produkcji, a także jej przygodówkowej mechaniki.

The Vanishing of Ethan Carter bez wsparcia dla DirectX 11

Ender, 24 kwietnia 2014, 20:32

Twórcy gry The Vanishing of Ethan Carter potwierdzili, że nie będzie ona wykorzystywała bibliotek DirectX 10 czy DirectX 11. Dowiedzieliśmy się też co nieco o wymaganiach sprzętowych gry, a także technikach tworzenia fotorealistycznej grafiki, którą wykorzystują deweloperzy.

The Vanishing of Ethan Carter zostanie wydane już za 3-4 miesiące?

Orbech, 3 kwietnia 2014, 21:12

Adrian Chmielarz został zapytany przez fana na swoim twitterze, kiedy można spodziewać się wydania gry The Vanishing of Ethan Carter tworzonej przez jego autorskie studio The Astronauts. Chmielarz odpowiedział, że tytuł może zadebiutować na rynku już za około 3 lub 4 miesiące.

The Vanishing of Ethan Carter osiągnie kolejny poziom fotorealizmu w grach

luckie, 26 marca 2014, 11:50

Polska gra przygodowa, The Vanishing of Ethan Carter, ma zaprezentować prawdziwie fotorealistyczną grafikę. Dzięki zastosowaniu fotogrametrii, artyści ze studia The Astronauts są w stanie wygenerować niezwykle szczegółowe obiekty 3D na podstawie zdjęć.

The Vanishing of Ethan Carter - dlaczego twórcy zdecydowali się na taki tytuł? Zobacz też nowy obrazek z gry

qjin, 25 lutego 2014, 18:25

Studio The Astronauts dzieli się na swoim oficjalnym blogu kolejnymi informacjami na temat oczekiwanej gry niezależnej The Vanishing of Ethan Carter. W jednym z ostatnich wpisów twórcy tłumaczą, skąd wziął tytuł produkcji, a także udostępniają nowy, robiący wrażenie screen.