Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 20:55

autor: Orbech

Zaginięcie Ethana Cartera trafi również na PlayStation 4

Na konferencji prasowej japońskiego koncernu Sony na tegorocznych targach Gamescom poinformowano, że gra Zaginięcie Ethana Cartera ukaże się na PlayStation 4 z czasową wyłącznością. Poza tym pokazano nowy zwiastun tytułu, na którym po raz pierwszy ujawniono fragmenty rozgrywki.

Ethana Cartera spróbujemy odnaleźć również na PlayStation 4. - Zaginięcie Ethana Cartera trafi również na PlayStation 4 - wiadomość - 2014-08-12
Ethana Cartera spróbujemy odnaleźć również na PlayStation 4.
The Vanishing of Ethan Carter w skrócie:
  • Producent: The Astronauts;
  • Gatunek: gra przygodowa FPP;
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4;
  • Data wydania: jesień 2014 roku (PC), 2015 (PS4).

Tegoroczne targi Gamescom trwają w najlepsze, a my doczekaliśmy się kolejnego polskiego akcentu na nich. Na konferencji prasowej japońskiej firmy Sony poinformowano, że Zaginięcie Ethana Cartera, ukaże się również na PlayStation 4 (prawdopodobnie z czasową wyłącznością w stosunku do Xboksa One). Produkcja studia The Astronauts nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, według ostatniej informacji prasowej firmy CDP.pl w wersję PC zagramy jeszcze tej jesieni, a już w przyszłym tygodniu mają wystartować pre-ordery w usłudze Steam. Wersja na PlayStation 4 trafi do graczy w przyszłym roku.

W zwiastunie pokazanym przez Sony możemy podziwiać Red Creek Valley, które zapowiada się być pełne tajemnic, sekretów i intryg. Poza tym zobaczyliśmy wreszcie sporo rozgrywki. Na krótkich fragmentach pokazujących gameplay możemy zobaczyć nadprzyrodzone zdolności protagonisty gry, detektywa Prospero, które pomogą mu w śledztwie.

Fabuła gry skupia się na próbie rozwiązania zagadkowego zniknięcia tytułowego Ethana Cartera. Trudne śledztwo zaprowadzi nas do pięknej górskiej doliny Red Creek, umiejscowionej gdzieś na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Choć tytuł wciąż jest sporą zagadką, to deweloperzy powoli ujawniają przed nami kolejne karty. Zaledwie przed tygodniem poznaliśmy szczegóły polskiego wydania gry.

W The Vanishing of Ethan Carter zastosowano technologię fotogrametrii, dzięki której autorzy mogą uzyskać w swojej produkcji piękną, hiperrealistyczną grafikę.

Zaparaszamy również do zapoznania się z zapowiedzią gry autorstwa Łukasza Malika, według którego Zaginięcie Ethana Cartera zapowiada się na kawał porządnej produkcji dla wszystkich fanów mrocznych przygodówek z wątkiem kryminalnym.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.