Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2014, 18:27

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Zaginięcie Ethana Cartera – znamy szczegóły polskiego wydania

Z nadesłanej przez CD Projekt informacji prasowej poznaliśmy szczegóły polskiego wydania gry Zaginięcie Ethana Cartera. Tytuł zadebiutuje na rynku w polskiej wersji językowej. Do wyboru będzie dubbing lub napisy, lecz nic nie stanie na przeszkodzie, by zostać przy oryginalnej, angielskiej ścieżce dźwiękowej.

W Zaginięcie Ethana Cartera będzie można zagrać jesienią. - Zaginięcie Ethana Cartera – znamy szczegóły polskiego wydania - wiadomość - 2014-08-05
W Zaginięcie Ethana Cartera będzie można zagrać jesienią.
Zaginięcie Ethana Cartera w skrócie:
  • Producent: The Astronauts,
  • Polski wydawca: CD Projekt,
  • Gatunek: przygodówka z akcją ukazaną z perspektywy pierwszej osoby,
  • Platformy sprzętowe: PC,
  • Data wydania: jesień bieżącego roku.

Wszystko wskazuje na to, że prace nad grą Zaginięcie Ethana Cartera zbliżają się do końca wielkimi krokami. Ostatnio napisaliśmy, że wersja alfa tytułu została ukończona i całość można już przejść od początku do końca. Dziś natomiast poznaliśmy trochę szczegółów na temat polskiego wydania gry. Tytuł pojawi się na polskim rynku w pudełkowej, jak i cyfrowej wersji nakładem CDP.pl. Co więcej, z nadesłanej informacji prasowej dowiedzieliśmy się również, że gracze otrzymają pełną dowolność jeśli chodzi o wybór ścieżki dźwiękowej gry. W Zaginięciu Ethana Cartera dostępny będzie zarówno pełny polski dubbing, jak i napisy, jednak nic nie stanie na przeszkodzie, aby pozostać przy oryginalnej, angielskiej wersji. Wiemy także, że gra ukaże się na rynku jesienią, lecz nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery.

Polska wersja The Vanishing jest dla nas wszystkich wyzwaniem, dlatego wspólnie z CDP.pl pracujemy nad dopieszczeniem wszystkich szczegółów, obsadą aktorską i nawet najdrobniejszymi niuansami językowymi, które mają ogromne znaczenie dla właściwego poprowadzenia historii i samej opowieści. Każde słowo, a nawet sposób jego wypowiedzenia, mogą być dla graczy wskazówką lub mogą go wprowadzić w błąd. Nie mówiąc już o klimacie gry, który może zostać zakłócony przez jedną fałszywą nutę – powiedział Adrian Chmielarz, założyciel studia The Astronauts.

Powyższe słowa Chmielarza świadczą, że twórcy poważnie podchodzą do swojej produkcji i chcą, by gracze mogli bez przeszkód zrozumieć wszystkie niuanse fabularne. Możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej gry powinna zadowolić i miłośników dubbingu, i napisów.

Jeżeli chodzi o fabułę Zaginięcia Ethana Cartera, to od początku stanowi ona sporą zagadkę, a twórcy oszczędnie dawkują nam kolejne informacje na jej temat. Wiemy, że w grze wcielimy się w detektywa, Prospera, który zajmie się sprawą tajemniczego zniknięcia tytułowego Ethana. Skomplikowane śledztwo zabierze nas do majestatycznej doliny Red Creek w Stanach Zjednoczonych. Sprawa chłopca ma jednak okazać się tylko częścią większej intrygi, która wpłynie na losy całego Red Creek Valley.

Pisząc o Zaginięciu Ethana Cartera, nie można nie wspomnieć o hiperrealistycznej grafice, którą twórcy osiągają za pomocą wykorzystania technologii fotogrametrii. Polega ona na użyciu autentycznych zdjęć, by na ich postawie wygenerować realistyczne obiekty w 3D. Pod tym adresem możecie obejrzeć małą galerię tekstur i możliwości tej technologii. Dotychczas technika fotogrametrii była używana głównie w geodezji, ale także w rekonstrukcji kryminalistyczno-technicznej miejsc wypadków czy zbrodni.