Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 20:57

autor: Sarge

DayZ ukaże się także na PlayStation 4

Na dzisiejszej konferencji prasowej firmy Sony ogłoszono, że dostępna dotychczas tylko na PC gra DayZ ukaże się także na PlayStation 4. Studio Bohemia Interactive nadal priorytetowo traktuje edycję komputerową, więc to ona powinna zostać dokończona w pierwszej kolejności.

Dean „Rocket” Hall ze studia Bohemia Interactive ogłosił podczas konferencji firmy Sony na targach gamescom, że gra DayZ ukaże się w bliżej nieokreślonej przyszłości także na PlayStation 4. Dotychczas produkcja była tworzona oficjalnie wyłącznie z myślą o PC, a użytkownicy Steama od grudnia ubiegłego roku mogą nawet kupować wersję alfa tego tytułu. Deweloper zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest dla niego wersja pecetowa, więc prawdopodobnie to ona będzie traktowana priorytetowo i powstanie jako pierwsza. Biorąc pod uwagę, że końcowy produkt ukaże się na PC najwcześniej w 2015 roku, to posiadacze konsol będą musieli zapewne poczekać co najmniej do 2016 roku. Oczywiście do premiery może też dojść wcześniej, bo w tej chwili to tylko spekulacje.

DayZ zmierza także na PlayStation 4 - DayZ ukaże się także na PlayStation 4 - wiadomość - 2014-08-12
DayZ zmierza także na PlayStation 4

Na konferencji nie usłyszeliśmy zbyt wielu szczegółów na temat DayZ na PlayStation 4. Dean „Rocket” Hall stwierdził tylko, że zespół nie chce stworzyć prostego portu, a raczej wykorzystać możliwości każdej platformy sprzętowej. Stworzenie konsolowej wersji będzie zapewne wiązało się m.in. z przemodelowaniem interfejsu użytkownika i uproszczeniem pewnych elementów rozgrywki, ale na konkrety będziemy musieli poczekać.

DayZ to samodzielna wersja niezwykle popularnego moda o tym samym tytule, która znajduje się już w rękach ponad półtora miliona graczy. W wyniku dużego sukcesu darmowej modyfikacji do strzelaniny ArmA II z dodatkiem Operation Arrowhead, twórcy zdecydowali się wydać swój twór w formie oddzielnego produktu. W DayZ chodzi głównie o przetrwanie w świecie, w którym zagrożeniem są nie tylko zombie, ale przede wszystkim pozostali gracze.