Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2014, 18:25

autor: qjin

The Vanishing of Ethan Carter - dlaczego twórcy zdecydowali się na taki tytuł? Zobacz też nowy obrazek z gry

Studio The Astronauts dzieli się na swoim oficjalnym blogu kolejnymi informacjami na temat oczekiwanej gry niezależnej The Vanishing of Ethan Carter. W jednym z ostatnich wpisów twórcy tłumaczą, skąd wziął tytuł produkcji, a także udostępniają nowy, robiący wrażenie screen.

Studio The Astronauts nie kryło swoich źródeł inspiracji – od dnia zapowiedzi wiedzieliśmy, że wzorowano się m.in. na tzw. pulpowych horrorach i opowieściach grozy Lovecrafta. Zastanawialiście się nad tym, skąd wziął się pomysł na tytuł gry? Inspiracje czerpano z opowieści pochodzących z amerykańskiego magazynu pulpowego – Weird Tales. W pierwszych dziesięcioleciach XX wieku bardzo często w tytule historii zawartych we wspomnianym piśmie była informacja o czymś (np. sprawie), co dotyczy kogoś (imię i nazwisko). Kluczowa jednak okazała się publikacja The Vanishing of Simmons August Derleth, po której ujrzeniu twórcy już wiedzieli, że fraza „The Vanishing of…” jest odpowiednia dla ich gry. A dlaczego Ethan Carter? Jasnego powodu nie ujawniono, ale prawdopodobnie Adrianowi Chmielarzowi, autorowi produkcji, gdzieś w głowie utkwiła postać Randolpha Cartera, bohatera wybranych utworów Lovecrafta.

Grafika robi naprawdę dobre wrażenie - przypomnijmy, że tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 3 - The Vanishing of Ethan Carter - dlaczego twórcy zdecydowali się na taki tytuł? Zobacz też nowy obrazek z gry - wiadomość - 2014-02-25
Grafika robi naprawdę dobre wrażenie - przypomnijmy, że tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 3

The Vanishing of Ethan Carter będzie pierwszą grą niezależnego, rodzimego studia The Astronauts i choć od premiery miały dzielić nas miesiące, nie lata, to końca etapu produkcyjnego nie widać. Twórcy The Vanishing of Ethan Carter nie spieszą się z wydaniem swojego tytułu, ale stopniowo ujawniają kolejne szczegóły i udostępniają coraz ładniejsze screeny. Niedawno mogliśmy przyjrzeć się roślinności, a teraz z kolei mamy okazję podziwiać zniszczony budynek z najdrobniejszymi detalami obrazującymi erozję muru. Uchwycenie tego było możliwe dzięki fotogrametrii pozwalającej na precyzyjne odtworzenie proporcji obiektu i zwiększenie jego szczegółów, dzięki czemu obraz jest bliższy rzeczywistości. Powyższy obrazek to nie pierwsze potwierdzenie tego, jak polski producent przykłada się do prac nad debiutancką grą. Autorzy opublikowali też kolejny plik .gif, który ukazuje kolejny fragment jednej z lokacji, jakie ujrzymy podczas rozgrywki. Trzeba przyznać, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, gdyż z każdym kolejnym materiałem graficznym czy animowanym chce się zobaczyć więcej.

The Vanishing of Ethan Carter będzie dostępny wyłącznie w sklepach cyfrowej dystrybucji na PC, chociaż wersje konsolowe nie zostały wykluczone. Premiera ma odbyć się w 2014 roku, ale oficjalnie nie ujawniono żadnej daty.