Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2015, 11:59

The Vanishing of Ethan Carter - zobacz różnice w grafice między wersjami na PC i PlayStation 4

W sieci pojawił się filmik z The Vanishing of Ethan Carter pokazujący różnice w oprawie graficznej między wydaniem gry na pecety i wydaną niedawno konwersją na PlayStation 4. Edycja konsolowa została przestawiona na silnik Unreal Engine 4 i za kilka tygodni to samo czeka komputerowy pierwowzór.

Kilka dni temu polskie studio The Astronauts wypuściło na PlayStation 4 konwersję swojego debiutanckiego dzieła, czyli przygodówki The Vanishing of Ethan Carter. Największą zmianą w porównaniu z wydanym w zeszłym roku na pecety pierwowzorem jest przestawienie gry z silnika Unreal Engine 3 na Unreal Engine 4. W serwisie Youtube, na kanale Candyland, pojawił się właśnie ciekawy materiał video, który zestawia obie wersje tej produkcji i w ten sposób pokazuje ulepszenia jakie przyniosło przejście na nowszą technologię.

Filmik ten jest interesujący także dla osób, które kupiły wersję pecetową gry. Autorzy niedawno zapowiedzieli bowiem, że za kilka tygodniu ukaże się darmowa aktualizacja ulepszająca komputerowe wydanie The Vanishing of Ethan Carter do poziomu edycji konsolowej. Poza zmianą silnika łatka wprowadzi także poprawki optymalizacji oraz usprawniony system zapisywania stanu gry.

The Vanishing of Ethan Carter - zobacz różnice w grafice między wersjami na PC i PlayStation 4 - ilustracja #1

Przypomnijmy, że The Vanishing of Ethan Carter to pierwszoosobowa przygodówka, która zadebiutowała na pecetach we wrześniu zeszłego roku. Gra została ciepło przyjęta przez recenzentów (nasz redaktor wystawił jej ocenę 9/10), którzy chwalili głównie ciekawą fabułę i zagadki logiczne oraz piękną oprawę graficzną. Produkcja okazała się także sukcesem finansowym i do teraz sprzedała się w ponad 250 tysiącach egzemplarzy.

Gra opowiada historię zaginięcia tytułowego chłopca. Gracze wcielają się w szukającego go prywatnego detektywa, imieniem Paul Prospero, dysponującego nadnaturalnymi mocami pomagającymi mu w śledztwach. Prowadząc dochodzenie trafia on do Red Creek Valley –górskiej doliny na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych – gdzie znajduje potwornie zmasakrowane ciała porywaczy Ethana. Produkcja zainspirowana została opowiadaniami grozy publikowanymi w kilku pierwszych dekadach ubiegłego stulecia, w tym zwłaszcza twórczością H. P. Lovecrafta. Podczas rozgrywki gracz zajmuje się głównie eksplorowaniem świata, szukaniem poszlak oraz rozwiązywaniem zagadek.

  1. The Vanishing of Ethan Carter – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Zaginięcie Ethana Cartera - piękna eksploracja z Lovecraftem w tle