Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2013, 18:58

The Vanishing of Ethan Carter – twórcy prezentują trzy lokacje z gry

Deweloperzy z polskiego studia The Astronauts opublikowali kilkusekundowe klipy, prezentujące trzy lokacje w przygotowywanej przez nich grze przygodowej The Vanishing of Ethan Carter.

W trakcie przygody główny bohater zetknie się z wieloma nieprzewidywanymi i nadnaturalnymi zdarzeniami - The Vanishing of Ethan Carter – twórcy prezentują trzy lokacje z gry - wiadomość - 2013-12-17
W trakcie przygody główny bohater zetknie się z wieloma nieprzewidywanymi i nadnaturalnymi zdarzeniami

O The Vanishing of Ethan Carter, debiutanckim projekcie studia The Astronauts, założonego przez Adriana Chmielarza oraz jego współpracowników, informowaliśmy już kilkukrotnie. Tytuł jest stawiającą na tajemnicę detektywistyczną trójwymiarową przygodówką, której bohater dysponuje paranormalnymi zdolnościami, pozwalającymi wizualizować mu miejsca zbrodni.

Kilka miesięcy temu twórcy podzielili się pokaźną porcją screenów, a dziś po raz pierwszy udostępnili krótkie klipy wideo w formie plików GIF, prezentujące trzy lokacje z gry. Pierwszą z nich jest leśna ścieżka, na której znajdziemy się niedługo po rozpoczęciu rozgrywki. Na drugim klipie możemy zobaczyć wąskotorową kolejkę-ducha. Jej obecność związana jest z nadnaturalnymi umiejętnościami protagonisty. Na ostatnim spacerujemy przez zapomniany cmentarz. GIF-y możemy zobaczyć na blogu The Astronauts lub w tym miejscu. Według autorów, elementy otoczenia i modele 3D powstały przy zastosowaniu technologii fotogrametrii, pozwalającej na przenoszenie przedmiotów ze świata realnego w wirtualny. Więcej o tej metodzie produkcji, przyspieszającej proces tworzenia gry, usłyszymy od deweloperów w styczniu.

The Vanishing of Ethan Carter ukaże się w dystrybucji cyfrowej na komputerach PC. Twórcy nie ustalili jeszcze daty premiery, nie wykluczają przy tym także portu produkcji na inne platformy sprzętowe. Warto dodać, że w lipcu autorzy opublikowali krótki komiks, poprzedzający wydarzenia ukazane w grze, który można znaleźć tutaj.

  1. Oficjalna strona studia The Astronauts
  2. The Vanishing of Ethan Carter – Adrian Chmielarz o swojej nowej grze