Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat South Park: Kijek Prawdy

O mały włos South Park: Kijek Prawdy miałby jeszcze prostszy system walki

Hubert Śledziewski, 21 stycznia 2023, 16:45

Trey Parker i Matt Stone chcieli, by South Park: The Stick of Truth miał jeszcze prostszy system walki. Jego rewolucji dokonał Feargus Urquhart, CEO studia Obsidian Entertainment. Co ciekawe, zrobił on to bez wiedzy autorów serialu.

Komediowe RPG wróciło do łask w Polsce - top 10 PL

Adrian Werner, 25 listopada 2022, 12:43

W 45. tygodniu tego roku na liście największych bestsellerów w Polsce znalazły się takie gry, jak FIFA 23, Call of Duty: Modern Warfare II czy South Park: The Stick of Truth.

Powstaje kolejna gra z uniwersum South Park

Zuzanna Domeradzka, 13 sierpnia 2022, 10:12

Na wczorajszej konferencji THQ Nordic podano informację o powstających kilkudziesięciu grach. Wytrwali widzowie mogli zobaczyć na końcu streama wiadomość, według której jedną z nich jest nowa gra z uniwersum South Park.

South Park mocniejszy od GTA 5 – top 10 w Polsce

Bartosz Świątek, 2 marca 2020, 14:47

W ósmym tygodniu 2020 roku dwiema najlepiej sprzedającymi się grami w Polsce były obydwie części serii RPG South Park – The Stick of Truth oraz Fractured But Whole. Na liście pojawiły się również cztery inne tytuły Ubisoftu. Dane otrzymaliśmy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR).

South Park: Kijek Prawdy - do sklepów trafiło 5 milionów egzemplarzy

Jakub Mirowski, 12 lutego 2016, 10:22

Firma Ubisoft poinformowała, że gra South Park: Kijek Prawdy - jedno z najprzyjemniejszych zaskoczeń 2014 roku - trafiła do sklepów w liczbie 5 milionów egzemplarzy. Ten sukces z pewnością dobrze wróży zapowiedzianej na przyszły rok fiskalny kontynuacji.

Sukces South Park: Kijek Prawdy - gra rozeszła się w 1,6 mln kopii

Jakub Mirowski, 13 maja 2015, 11:03

Firma Ubisoft poprzez swój raport finansowy za ubiegły rok fiskalny ujawniła wyniki sprzedaży gry South Park: Kijek Prawdy. Wydana w marcu 2014 roku produkcja Obsidian Entertainment sprzedała się w 1,6 miliona egzemplarzy.

South Park przejmuje koronę brytyjską. Top 10 UK (2 - 8 marca)

Przemysław Zamęcki, 10 marca 2014, 11:38

Ubiegły tydzień stał pod znakiem miasteczka South Park. Kijek Prawdy okazał się najchętniej kupowaną grą w tradycyjnym handlu detalicznym na wyspach brytyjskich. Zobacz jakie jeszcze tytuły cieszyły się zainteresowaniem ich mieszkańców. Dane zostały zebrane przez organizację ChartTrack.

Świetny debiut South Park: The Stick of Truth. Top 10 Steam (2-9 marca)

Adrian Werner, 10 marca 2014, 11:32

South Park: The Stick of Truth zaliczyło bardzo udany debiut zajmując pierwszą pozycję na liście najlepiej sprzedających się gier w serwisie Steam w zeszłym tygodniu. Wciąż doskonale radzą sobie także takie tytuły jak Banished, DayZ oraz Rust. Zobacz co jeszcze chętnie kupowali użytkownicy PC.

South Park: Kijek Prawdy trafił do Polski

Łukasz Szliselman, 6 marca 2014, 10:20

Polacy mogą już rozpocząć zabawę z South Park: Kijek Prawdy. Nowe cRPG studia Obsidian Entertainment zadebiutowało w naszym kraju na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 w polskiej kinowej wersji językowej nakładem firmy Ubisoft.

South Park: Kijek Prawdy debiutuje w USA. Sprawdź pierwsze recenzje

Łukasz Szliselman, 4 marca 2014, 10:12

South Park: Kijek Prawdy, czyli najnowsza produkcja cRPG studia Obsidian Entertainment, zadebiutowała dziś w Ameryce Północnej. Pierwsze recenzje są bardzo pochlebne – wygląda na to, że wreszcie mamy grę, na którą od dawna czekali fani serialu!

South Park: Kijek Prawdy ocenzurowany w Europie, ale nie w wersji PC

Łukasz Szliselman, 26 lutego 2014, 09:41

Konsolowe edycje gry South Park: Kijek Prawdy zostały ocenzurowane w Europie. Użytkownicy PlayStation 3 i Xbox 360 nie zobaczą w sumie siedmiu krótkich scen uznanych za zbyt dosadne. Restrykcje nie dotyczą jednak wersji PC.

South Park: Kijek Prawdy - wypuszczono zapis pierwszych 13 minut kampanii

Adrian Werner, 15 lutego 2014, 17:45

Firma Ubisoft wypuściła filmik stanowiący zapis trzynastu pierwszych minut z kampanii z gry South Park: The Stick of Truth, czyli komediowego RPG-a autorstwa studia Obsidian Entertainment.

South Park: Kijek Prawdy w tłoczni

Bartosz Woldański, 12 lutego 2014, 19:00

Firma Ubisoft poinformowała, że wielokrotnie przekładana gra South Park: Kijek Prawdy osiągnęła status „gold”, a co za tym idzie – prace nad nią zostały ukończone. Można więc uznać, że premiera, która odbędzie się za niespełna miesiąc, nie jest już niczym zagrożona.

Wieści ze świata (Batman: Arkham Origins, South Park: Kijek Prawdy) 10/2/14

Marcin Skierski, 10 lutego 2014, 13:15

Dziś piszemy m.in. o planach twórców dotyczących łatek do gry Batman: Arkham Origins, liście osiągnięć do odblokowania w South Park: Kijek Prawdy, a także o filmie Birth of a Man: A Minecraft Film. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

South Park: Kijek Prawdy w pierwszej dziesiątce. Top 10 Steam (2 - 8 lutego)

Przemysław Zamęcki, 10 lutego 2014, 09:04

Stawce cyfrowych bestsellerów na Steamie niezmiennie, od kilku tygodni, przewodzi DayZ. Pierwsza dziesiątka wzbogaciła się tym razem o South Park: Kijek Prawdy - grę można już zamawiać przedpremierowo. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi, chętnie kupowanymi przez pecetowych graczy, tytułami.

South Park: Kijek Prawdy – wymagania sprzętowe wersji PC nowego cRPG-a Obsidianu

Łukasz Szliselman, 7 lutego 2014, 09:27

Znamy wymagania sprzętowe wersji PC South Park: Kijek Prawdy, nowego cRPG-a studia Obsidian. Zgodnie z oczekiwaniami, gra nie będzie potrzebowała do działania zbyt mocnego sprzętu. Ze względu na prostą grafikę, w nadchodzącą produkcję wzorowaną na słynnym serialu zagramy nawet na kilkuletnich pecetach.

South Park: Kijek Prawdy na PC nie wymaga usługi Uplay

Marcin Skierski, 5 lutego 2014, 13:20

Pecetowa wersja gry South Park: Kijek Prawdy nie wymaga usługi Uplay do działania - taką informacją studio Obsidian Entertainment podzieliło się na Twitterze. Tytuł będzie w pełni współpracował ze Steamem - otrzyma więc osiągnięcia do odblokowania i inne udogodnienia charakterystyczne dla tej platformy.

South Park: Kijek Prawdy – wystartowała przedsprzedaż gry

Krzysztof Mysiak, 3 lutego 2014, 12:46

Oficjalnie rozpoczęto przedsprzedaż gry South Park: Kijek Prawdy. W polskich sklepach ceny zaczynają się od 89,90 zł w przypadku wersji PC i 175,90 zł na konsole (Xbox 360, PlayStation 3). Co więcej, produkcję udostępniono też na platformie Steam, a na Zachodzie oferowana jest dodatkowo edycja kolekcjonerska. Europejska premiera tytułu nastąpi 6 marca 2014 roku.

South Park: Kijek Prawdy – twórcy serialu o swoim wkładzie w produkcję gry

Łukasz Szliselman, 27 stycznia 2014, 11:22

Trey Parker i Matt Stone są mocno zaangażowani w prace nad grą South Park: Kijek Prawdy – RPG-a studia Obsidian Entertainment, osadzonego w uniwersum animowanego serialu. Twórcy oryginału odpowiadają za wizję stylistyczną oraz zawartość merytoryczną tytułu. O swoim wkładzie w produkcję opowiedzieli w nowym filmie z kulisów produkcji, który u nas obejrzycie po polsku.

VGX 2013 - co pokazano na gali (m.in. Wiedźmin 3: Dziki Gon, Dying Light, Thief, Destiny i Titanfall)

Adrian Werner, 8 grudnia 2013, 08:51

Podczas gali VGX 2013 zaprezentowano świeże zwiastuny z gier Wiedźmin 3: Dziki Gon, Thief, South Park: The Stick of Truth, Quantum Break, Destiny, Titanfalll, Tom Clancy’s The Division oraz Broken Age oraz zapisy demonstracji Dying Light i Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Ujawnion także gry Game of Thrones, Tales from the Borderlands, No Man's Sky oraz Tomb Raider: Definitive Edition.

Ubisoft podsumowuje ostatnie miesiące. Rayman Legends trafi na konsole nowej generacji

Krzysztof Mysiak, 13 listopada 2013, 09:24

Firma Ubisoft opublikowała wyniki finansowe za okres od 1 marca do 30 września 2013 roku. Choć ogólny przychód wzrósł, ostatnie tytuły sprzedały się słabiej, niż oczekiwano, przez co firma poniosła straty. Jednocześnie zapowiedziano wydanie w lutym Rayman Legends w wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4.

South Park: Kijek Prawdy – premierę gry przesunięto na marzec 2014 roku. Na osłodę nowy fragment rozgrywki

Adam Zechenter, 31 października 2013, 21:22

Premiera gry South Park: Kijek Prawdy, RPG-a opartego na licencji popularnego serialu, została przesunięta na marzec 2014 roku. Wcześniej firma Ubisoft informowała, że debiut odbędzie się w grudniu 2013 roku. Tytuł ukaże się na komputery PC jak i konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

South Park: Kijek Prawdy ukaże się w grudniu 2013 roku

Bartosz Woldański, 25 września 2013, 18:58

Po wielu miesiącach milczenia wreszcie poznaliśmy datę premiery gry South Park: Kijek Prawdy, nowego cRPG-a studia Obsidian Entertainment. Firma Ubisoft ujawniła również zawartość edycji specjalnej oraz opublikowała świeży zwiastun.

South Park: The Stick of Truth - wyciekło nagranie z fragmentami rozgrywki

Kamil Zwijacz, 29 sierpnia 2013, 13:35

W Internecie pojawił się zapis rozgrywki z nadchodzącej gry South Park: The Stick of Truth. Kilkuminutowy materiał prezentuje mechanizmy poruszania się, walki i nie tylko.

Wieści ze świata (South Park: Kijek Prawdy, Ryse, Project Spark) 19/7/13

Marcin Skierski, 19 lipca 2013, 15:40

Dziś piszemy m.in. o scenariuszu South Park: Kijek Prawdy, opisach postaci występujących w grze Ryse, modelu płatności Project Spark, a także wersji alfa Sir, You Are Being Hunted. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

South Park: The Stick of Truth – wysyp zapowiedzi i nowe szczegóły na temat rozgrywki

Łukasz Szliselman, 5 czerwca 2013, 15:38

Firma Ubisoft zaprezentowała fragment South Park: The Stick of Truth – produkcji RPG studia Obsidian Entertainment, opartej na motywach słynnego serialu animowanego. Pokaz pociągnął za sobą nowe zapowiedzi tytułu, które zdradzają ciekawe nowinki na temat rozgrywki.

Premiera South Park: The Stick of Truth nastapi jeszcze tym roku

Adrian Werner, 3 maja 2013, 16:10

Firma Ubisoft uspokoiła graczy czekających na premierę South Park: The Stick of Truth. Wydawca zapewnił, że projekt trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

South Park: The Stick of Truth w rękach Ubisoftu. Premiera w tym roku

Marcin Skierski, 24 stycznia 2013, 12:00

Firma Ubisoft zapewniła, że wykupienie przez nią praw do gry South Park: The Stick of Truth nie zmienia faktu, że produkcja studia Obsidian Entertainment nadal ma ukazać się w tym roku. Inna sprawa, że do tej pory mówiło się o maju, a teraz francuski wydawca nie jest już tak konkretny.

Trwa spór o prawo do sprzedaży South Park: The Stick of Truth

Szymon Liebert, 23 stycznia 2013, 16:18

Firma South Park Digital Studios zażądała wstrzymania sprzedaży gry South Park: The Stick of Truth przez THQ. Koncern twierdzi, że wydawca nie może przeprowadzać aukcji, bo nie jest pierwotnym właścicielem marki South Park.

THQ zostanie rozprzedane na części

Adrian Werner, 8 stycznia 2013, 10:49

Postępowanie upadłościowe THQ wkracza w decydującą fazę. Już wkrótce zorganizowana zostanie aukcja, na której oddzielnie licytowane będą gry oraz studia należące do wydawcy.

THQ opóźnienia premiery Company of Heroes 2, Metro: Last Light i South Park: The Stick of Truth

Adrian Werner, 6 listopada 2012, 09:14

THQ to najnowszy wydawca, który opublikował swoje wyniki finansowe. Firma ogłosiła też opóźnienia premier Company of Heroes 2, Metro: Last Light i South Park: The Stick of Truth oraz poinformowała o wynikach Darksiders II i Saints Row: The Third.

Kolejne gry koncernu THQ w planach wydawniczych Cenegi

Aleksander Kaczmarek, 10 sierpnia 2012, 14:31

W planach wydawniczych spółki Cenega Poland znalazły się kolejne gry koncernu THQ. Dystrybutor wypuści na naszym rynku m.in. Metro Last Light, South Park: The Stick of Truth oraz Company of Heroes 2.

Pierwszy zwiastun gry South Park: The Stick of Truth

Mateusz Kądziołka, 5 czerwca 2012, 11:17

Podczas konferencji Microsoftu zaprezentowano pierwszy zwiastun gry South Park: The Stick of Truth. Na scenie pojawili się też twórcy serialu, którzy w charakterystycznym dla siebie stylu opowiedzieli o trudach współtworzenia nowego produktu.

Konferencja Microsoftu - Halo 4, Splinter Cell: Blacklist, Gears of War: Judgement, Forza Horizon, Call of Duty: Black Ops II

Marcin Skierski, 4 czerwca 2012, 23:40

Targi E3 w Los Angeles możemy uznać za otwarte. Firma Microsoft jako pierwsza zakończyła konferencję prasową, na której mogliśmy poznać trochę szczegółów na temat nadchodzących gier na Xboksa 360. W naszej relacji znajdziecie streszczenie tego wydarzenia.

South Park: The Game zadebiutuje dopiero w 2013 roku

Marcin Skierski, 16 maja 2012, 10:15

Raport finansowy firmy THQ za poprzedni rok fiskalny przyniósł wiele interesujących wieści na temat produkcji amerykańskiego wydawcy. Dowiedzieliśmy się m.in. o przesunięciu premiery gry South Park: The Game.

Wieści ze świata (South Park: The Stick of Truth, Diablo III) 7/5/12

Marcin Skierski, 7 maja 2012, 13:25

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym projekcie Davida Jaffe, nadchodzącej grze na podstawie serii South Park, a także perspektywie pierwszej lub trzeciej osoby w grze Diablo III.

Jakie bronie i przedmioty znajdziemy w grze South Park: The Game?

Marek Oramus, 22 grudnia 2011, 09:49

Serwis Game Informer zamieścił artykuł na temat elementów wyposażenia, które pojawią się w zapowiedzianej na przyszły rok grze cRPG South Park: The Game.

Żyd klasą postaci w grze South Park: The Game. Twórcy opowiadają o systemie walki

Mateusz Kądziołka, 15 grudnia 2011, 11:40

Matt MacLean, pracownik studia Obsidian Entertainment, ujawnił kilka ciekawych informacji dotyczących systemu walki w grze South Park: The Game. Twórcy najwidoczniej nie boją się kontrowersji znanych z serialowego pierwowzoru, bo jedną z klas postaci będzie Żyd.

Pierwsze screeny z gry South Park: The Game

Mateusz Kądziołka, 13 grudnia 2011, 12:17

W sieci pojawiły się pierwsze obrazki z South Park: The Game, czyli gry na podstawie popularnego serialu. Autorzy tytułu, ekipa Obsidian Entertainment, blisko współpracują z twórcami telewizyjnego oryginału.

Przekleństwa, umierające dzieci i kontrowersyjny humor w grze South Park: The Game

Mateusz Kądziołka, 7 grudnia 2011, 10:15

Feargus Urquhart, szef studia Obsidian, w rozmowie z serwisem Game Informer zdradził kilka ciekawostek dotyczących South Park: The Game. Okazało się, że gra będzie bardzo zbliżona do serialu, zarówno w kwestii oprawy graficznej, jak i humoru oraz kontrowersyjnej zawartości.

Mnóstwo informacji o South Park: The Game

Filip Grabski, 4 grudnia 2011, 11:46

Poznaliśmy pierwszy, pokaźny zestaw informacji o nadchodzącej grze RPG bazującej na słynnej, prześmiewczej kreskówce - South Park.

Twórcy Fallout: New Vegas i Dungeon Siege III pracują nad adaptacją serialu South Park

Adrian Werner, 2 grudnia 2011, 09:01

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że studio Obsidian Entertainment pracuje nad grą RPG korzystającą z licencji popularnego serialu animowanego. Okazało się, że tą kreskówką jest South Park.

Twórcy Fallout: New Vegas i Dungeon Siege III pracują nad grą na podstawie kreskówki

Aleksander Kaczmarek, 30 października 2011, 12:05

Z informacji ujawnionych przez agencję Digital Development Management wynika, że ekipa studia Obsidian Entertainment pracuje obecnie nad niezapowiedzianą jeszcze grą na podstawie "wiodącej serii animowanej". Brak jakiejkolwiek wzmianki dotyczącej The Wheel of Time czy Dungeon Siege IV może sugerować, że to jedyny w tej chwili projekt deweloperów z Irvine.