Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2014, 11:38

South Park przejmuje koronę brytyjską. Top 10 UK (2 - 8 marca)

Ubiegły tydzień stał pod znakiem miasteczka South Park. Kijek Prawdy okazał się najchętniej kupowaną grą w tradycyjnym handlu detalicznym na wyspach brytyjskich. Zobacz jakie jeszcze tytuły cieszyły się zainteresowaniem ich mieszkańców. Dane zostały zebrane przez organizację ChartTrack.

Końcówka lutego i marzec obfitują w ważne tego roku premiery i nie inaczej było w ubiegłym tygodniu. W miasteczku pojawił się Nowy, a Cartman i spółka natychmiast postanowili go wziąć w obroty i zaprząc do walki ze złymi elfami, którym udało się ukraść Kijek Prawdy - relikt w postaci suchego badyla, działający na wyobraźnię okolicznych dzieciaków. South Park: The Stick of Truth najlepiej sprzedał się w premieropwym tygodniu w wersji na konsolę Microsoftu (53% całości) i nieco słabiej na PlayStation 3 (41%). Reszta, czyli 6% to wydanie na pecety, ale nie zapominajmy, że to tylko dane dotyczące handlu detalicznego, w którym gry oferowane są w klasyczny sposób, w pudełkach. Zapewne większość “blaszakowej” sprzedaży pochodzi z dystrybucji cyfrowej. Przy okazji, South Park jest pierwszym erpegiem od czasu Ni No Kuni: Wrath of the White Witch, któremu udało się zadebiutować na pierwszym miejscu.

Na pozycji drugiej znalazł się Thief, notujący spadek sprzedaży o 48% w stosunku do poprzedniego zestawienia. Poza South Parkiem, jedyną nowością ubiegłego tygodnia jest Pac-Man and the Ghostly Adventures, który trafił na miejsce dwudzieste pierwsze.

1.

South Park: The Stick of Truth

2.

Thief

3.

Plants vs Zombies: Garden Warfare

4.

The LEGO Movie Videogame

5.

FIFA 14

6.

Call of Duty: Ghosts

7.

Minecraft: Xbox 360 Edition

8.

Battlefield 4

9.

LEGO Marvel Super Heroes

10.

Assassin’s Creed IV: Black Flag