Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące lokalną sieć Switch 3

Prowadzenie rozgrywki wieloosobowej przez sieć lokalną (LAN) to nieco zapomniana już forma wariantu multiplayer, która czasy świetności przeżywała w latach 90-tych XX wieku, gdy niezykle popularne były kafejki internetowe. W sieci lokalnej gracze nie muszą łączyć się przez Internet, bo ich komputery czy konsole są ze sobą bezpośrednio sprzężone (bezprzewodowo lub z użyciem kabli sieciowych). Jest to forma multiplayera wybierana zwykle przez osoby, które spotykają się w jednym miejscu (tzw. LAN party).

Chess Ultra
Chess Ultra

Logiczne 2 listopada 2017

Rozbudowany symulator szachów, przystosowany do współpracy z zestawami do wirtualnej rzeczywistości. Chess Ultra umożliwia rywalizację z innymi graczami lub ze sztuczną inteligencją, oferując dziesięć poziomów zaawansowania, od których zależy liczba ruchów, które może przewidzieć komputer, a także prawdopodobieństwo popełnienia przez niego błędu. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Podstawowych zasad gry oraz zaawansowanych strategii uczy nas samouczek. Twórcy przygotowali w sumie osiemdziesiąt wyzwań szachowych (jak np. wygranie partii w trakcie siedmiu tur). Multiplayer umożliwia zabawę lokalną lub rankingowe rozgrywki przez sieć. Chess Ultra pozwala na organizowanie własnych turniejów oraz wyszukiwanie graczy odpowiadających naszemu poziomowi umiejętności. Twórcy przygotowali cztery pokoje do gry. Dodatkowo możemy zmieniać także wygląd planszy oraz figur szachowych, wybierając z dziesiątek przygotowanych modeli. Produkcja została przystosowana do działania w rozdzielczości 4K.

Switch

Hammerwatch
Hammerwatch

RPG 14 grudnia 2017

Hammerwatch to połączenie przygodowej gry akcji oraz klasycznego hack'n'slasha. Fabuła przenosi graczy do zamku Castle Hammerwatch, gdzie drużyna śmiałków rusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę, by zabić złego smoka. Rozgrywka nastawiona jest na zabawę w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Switch

Riptide GP: Renegade
Riptide GP: Renegade

Wyścigi 7 grudnia 2017

Wyścigi futurystycznych skuterów wodnych, zaprojektowane przez studio Vector Unit, twórców dwóch poprzednich odsłon oraz Hydro Thunder Hurricane i Beach Buggy Racing. Riptide GP: Renegade pozwala nam się wcielić w kierowcę skuterów hydro jet. Wykluczony z oficjalnej ligi Riptide GP protagonista bierze udział w nielegalnych zawodach. Są one znacznie bardziej niebezpieczne, gdyż toczą się na nie zawsze dobrze zabezpieczonych trasach, a do tego zawodnicy muszą radzić sobie ze ścigającą ich policją. Hydro jety są w stanie osiągać zabójcze tempo, wyskakiwać na kilkanaście metrów w powietrze i wykonywać imponujące akrobacje. W miarę postępów zdobywamy nowe maszyny, a zarobione pieniądze wydajemy na ich ulepszenie. Riptide GP: Renegade oferuje obszerny tryb kariery, w ramach którego rywalizujemy w nielegalnych wyścigach, walczymy z bossami i powoli umacniamy swoją pozycję w sporcie. Prócz tego w grze pojawia się multiplayer, pozwalający rywalizować w ośmioosobowych wyścigach, oraz rankingowe wyzwania. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej, trójwymiarowej oprawie graficznej.

Switch

Coffin Dodgers
Coffin Dodgers

Wyścigi 13 marca 2018

Gra wyścigowa opracowana przez niezależny zespół Milky Tea Studios, której akcja rozgrywa się na terenie Sunny Pines, gdzie spokojny żywot wiedzie siedmioro staruszków. Kiedy na miejscu pojawia się Ponury Żniwiarz planujący złowić tutaj kilka dusz, bohaterowie proponują mu oryginalny układ – jeśli w serii szalonych wyścigów uda im się udowodnić, że mają w sobie jeszcze sporo energii, Śmierć zostawi ich w spokoju. W trakcie zabawy możemy przejąć kontrolę nad jednym z siedmiorga wspomnianych nestorów, ścigając się z Kostuchą i jego armią nieumarłych na trzynastu zróżnicowanych trasach. Zwieńczenie nietypowego turnieju stanowi natomiast pojedynek jeden na jednego z samym Żniwiarzem. W Coffin Dodgers kluczem do sukcesu jest nie tylko poznanie każdego toru, lecz także zrobienie użytku z rozmaitych ulepszeń do oddanych w nasze ręce gokartów oraz wykorzystanie łapanych w trakcie zmagań bonusów i szerokiej gamy uzbrojenia pokroju lasek czy własnoręcznie wykonanej broni palnej. Tytuł oferuje zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb multiplayer, stworzony z myślą zarówno o zabawie przy jednej konsoli, jak i rywalizacji przez Internet. Gra działa w oparciu o technologię Unity, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania.

Switch

Runbow
Runbow

Towarzyskie 3 lipca 2018

Runbow oferuje wspólną zabawę dla maksymalnie dziewięciu osób. Rozgrywka polega na ściganiu się do mety, ale zadanie to jest poważnie utrudnione przez stale przeobrażające się poziomy i przeszkody. Kolory tła zmieniają się tu jak w kalejdoskopie, a w zależności od tego, jaki aktualnie dominuje na planszy, mogą z niej przykładowo zniknąć niektóre kładki lub pojawić się nowe platformy. Wszystko to dzieje się w szybkim tempie, dlatego gracze muszą ciągle obserwować mapę, jeśli chcą jako pierwsi dotrzeć do mety. Sterowani przez nas bohaterowie potrafią skakać, wspinać się oraz oczywiście biec, a także przeszkadzać rywalom. Runbow zawiera również kilka innych trybów, w tym Arenę, gdzie próbujemy zepchnąć w przepaść pozostałych uczestników, czy też ColourMaster, w którym jedna osoba decyduje o wyzwaniach czekających resztę. Choć główną atrakcją jest zabawa z innymi graczami, tytuł oferuje możliwość samotnego grania. Runbow zostało oprawione w prostą, choć estetyczną grafikę 2D, pełną kontrastujących barw oraz ostrych konturów.

Switch

Tiny Metal
Tiny Metal

Strategiczne 21 grudnia 2017

Przygotowana przez ekipę japońskiego studia Area 34 militarna, turowa gra strategiczna, nawiązująca do klasycznych przebojów z tego gatunku powstałych w Kraju Kwitnącej Wiśni. W grze Tiny Metal wcielamy się w postać porucznika Nathana Griesa – jednego z oficerów nacji Artemisianów, toczącej boje z podstępnym i zbrodniczym narodem Zipang. Starcia te prowadzone są w turach, podczas których przejmujemy kontrolę nad licznymi jednostkami i atakujemy nieprzyjaciela, wykorzystując odpowiednią taktykę oraz sprzyjające warunki terenowe. Do dyspozycji graczy oddano w sumie trzynaście unikalnych jednostek, a na przebieg walk wpływ mają ich zdolności oraz typowa dla klasyków gatunku mgła wojny. Oprócz obliczonej na ok. 8-10 godzin kampanii fabularnej, produkcja oferuje również opcję szybkich starć z przeciwnikiem (tzw. Skirmish) oraz edytor poziomów.

Switch

N++
N++

Zręcznościowe 24 maja 2018

Przygotowana przez studio Metanet Software platformowa gra zręcznościowa, będąca rozszerzoną wersją znanego z konsol przenośnych N+. Produkcja nie zmienia podstawowych założeń rozgrywki, a podczas zabawy ponownie wcielamy się w ninję, który przemierza najeżone niebezpieczeństwami etapy, starając się dotrzeć do wyjścia i zebrać przy tym jak najwięcej monet. Ponieważ nasza postać nie jest uzbrojona, to jedynym sposobem na ujście z życiem jest unikanie zagrożeń. Do tego celu wykorzystujemy zaś otoczenie, co w połączeniu z umiejętnościami bohatera daje nam możliwość wykonywania spektakularnych akrobacji. W porównaniu ze swą poprzedniczką, N++ koncentruje się na wprowadzeniu dodatkowej zawartości gry (np. nowe poziomy oraz przeciwnicy) i nieznacznej poprawie wybranych jej elementów. Zmiany dotknęły także liczbę trybów rozgrywki wieloosobowej oraz edytor poziomów, który został rozbudowany o szereg oryginalnych opcji.

Switch

Super Treasure Arena
Super Treasure Arena

Akcji 24 grudnia 2018

Wieloosobowa gra akcji 2D w widoku z lotu ptaka (top-down), w której mierzymy się z żywymi lub komputerowymi przeciwnikach na arenach rodem ze świata fantasy. Podczas zabawy skupiamy się nie na eliminacji wrogów, lecz na zgromadzeniu jak największego bogactwa.

Switch

Word Search by POWGI
Word Search by POWGI

Logiczne 12 kwietnia 2018

Gra logiczna, w której zadaniem graczy jest wyszukiwanie słów na tablicy wypełnionej rzędami liter. Word Search by POWGI oferuje trzysta rożnych zagadek oraz tryb zabawy wieloosobowej. Za grę odpowiada studio Puzzle on word games Inc.

Switch

Brawlout
Brawlout

Bijatyki 19 grudnia 2017

Platformowa bijatyka 2,5D opracowana przez rumuńskie studio Angry Mob Games. Gracze biorą udział w starciach na niewielkich arenach wypełnionych półkami skalnymi i prostymi konstrukcjami. Zwycięstwo można osiągnąć poprzez strącenie przeciwnika z planszy lub pozbawienie go całej energii. Do naszej dyspozycji oddano szereg zróżnicowanych bohaterów dysponujących odmiennymi wachlarzami ciosów – ataki można rozwijać i modyfikować w miarę czynionych postępów. Każdy bohater dysponuje również morderczym ciosem zwanym Rage, aktywowanym po napełnieniu specjalnego paska. Wśród dostępnych zawodników pojawia się między innymi zwinna małpa z łańcuchem czy choćby Yeti potrafiący zamrażać oponentów. W Brawlout grać można zarówno w pojedynkę (w ramach kampanii fabularnej), jak i w towarzystwie maksymalnie siedmiu graczy – tryb multiplayer pozwala na wspólną zabawę przez Internet i na wspólnym ekranie. Wszystko to okraszono przyjemną dla oka oprawą graficzną, utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Switch