Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące podzielony ekran PS2 15

W przypadku podzielonego ekranu (split-screen) gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo multiplayerowa rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy – zazwyczaj maksymalnie czworo – bierze udział w zabawie równocześnie, a dla każdego z nich wydzielony zostaje indywidualny kawałek ekranu na telewizorze lub monitorze. Split-screen jest najpopularniejszy na konsolach, w gatunkach takich jak strzelanki czy gry wyścigowe.

Driven
Driven

Wyścigi 6 listopada 2001

Nietypowa ścigałka, bazująca na filmie akcji z 2001 roku. Wcielamy się w postać kierowcy szybkiego bolidu. W zależności od dokonanego wyboru przystępujemy do dość nietypowych misji lub klasycznych mistrzostw.

PS2

Bass Strike
Bass Strike

Sportowe 26 września 2001

Stosunkowo wymagająca produkcja, podejmująca tematykę wędkarstwa. Do wyboru kilka różnych akwenów wodnych oraz postaci wędkarzy. Każda z tych osób opisana została specyficznymi parametrami i zdolnościami.

PS2

NHRA Championship Drag Racing
NHRA Championship Drag Racing

Wyścigi 14 września 2005

Wyścigi, w których zasiadamy za sterami obdarzonych ogromną mocą bolidów, reprezentujących wiele różnych klas pojazdów. Ścigamy się na prostych odcinkach drogi, pokonując trasy o długości 1/4 mili.

PS2

NHRA: Countdown to the Championship 2007
NHRA: Countdown to the Championship 2007

Wyścigi 13 lipca 2007

Kolejna gra podejmująca tematykę wyścigów z cyklu drag. Ścigamy się więc na prostych odcinkach drogi o długości 1/4 mili, zasiadając za sterami obdarzonych potężną mocą bolidów.

PS2

Savage Skies
Savage Skies

Akcji 31 marca 2002

Trójwymiarowa gra akcji, rozgrywająca się w fantastycznej krainie Fraewyn, gdzie trzy różnorodne nacje toczą krwawą walkę o władzę.

PS2

Rolling
Rolling

Zręcznościowe 24 października 2003

Gra sportowa, w bardzo wyraźny sposób nawiązująca do serii "Tony Hawk's Pro Skater". Tym razem jednak do wykonywania trików używamy jednak rolek.

PS2

Rig Racer 2
Rig Racer 2

Wyścigi 12 lipca 2005

Rig Racer 2 to opracowana przez specjalizujące się w produkcjach niskobudżetowych studio Data Design Interactive gra wyścigowa z udziałem niezwykle ciężkich samochodów ciężarowych. W sumie otrzymujemy możliwość pokierowania ośmioma pojazdami.

PS2

Tony Hawk's Downhill Jam
Tony Hawk's Downhill Jam

Sportowe 8 maja 2007

Tony Hawk's Downhill Jam to kolejna gra, firmowana nazwiskiem amerykańskiego mistrza jazdy na deskorolce.

PS2

Road Trip Adventure
Road Trip Adventure

Wyścigi 26 października 2002

Dość nietypowe połączenie zręcznościowej ścigałki oraz gry role-playing. Naszym zadaniem jest wygrywanie kolejnych wyścigów oraz upgrade'owanie posiadanej aktualnie maszyny.

PS2

Army Men: Green Rogue
Army Men: Green Rogue

Akcji 25 marca 2001

Kolejna gra z udziałem doskonale znanych plastikowych postaci. Tym razem przejmujemy kontrolę nad biogenetycznie udoskonalonym żołnierzem. Green Rogue jest klasycznie wykonaną, scrollowaną strzelaniną.

PS2

Star Wars: Starfighter
Star Wars: Starfighter

Zręcznościowe 19 lutego 2001

Star Wars: Starfighter to wyprodukowana przez firmę LucasArts zręcznościowa symulacja w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gracz dołącza do drużyny pilotów broniących planety Naboo. Twórcy przygotowali 20 modeli myśliwców, którymi można kierować w potyczkach z flotyllą Federacji Handlowej i statkami Imperium Galaktycznego.

PS2

Cool Boarders 2001
Cool Boarders 2001

Sportowe 21 maja 2001

Piąta część słynnej serii gier sportowych, tym razem w wydaniu na konsolę PS2. Wykonujemy zwariowane triki, wykorzystując do tego celu deskę snowboardową.

PS2

Pac-Man World 2
Pac-Man World 2

Zręcznościowe 28 lutego 2003

Udany remake świetnej gry logiczno-zręcznościowej, którą uwielbiają miliony osób na całym świecie. Autorzy programu przygotowali w pełni trójwymiarowe środowisko rozgrywki. Podczas zmagań trafimy do sześciu różnorodnych krain, w których zadaniem Pac-Mana jest oczywiście „zjadanie” żółtych kulek oraz skuteczne omijanie przeciwników.

PS2

Evolution Skateboarding
Evolution Skateboarding

Sportowe 9 października 2002

Gra pod wieloma względami przypominająca słynną serię "Tony Hawk's Pro Skater". Wcielamy się w postać skatera, wykonując zwariowane i wysoko punktowane triki. Do odblokowania są nowe plansze czy elementy wyposażenia.

PS2

D1 Grand Prix
D1 Grand Prix

Wyścigi 15 sierpnia 2006

D1 Grand Prix to dedykowana konsoli PlayStation 2 gra, która została stworzona w oparciu o tytułowe wyścigi samochodowe, rozgrywane również w realnym świecie. Wobec tego niniejszy produkt zawiera wszystkie samochody, trasy i kierowców znanych z D1 GP oraz wiernie odwzorowane prawa fizyki.

PS2

Freaky Flyers
Freaky Flyers

Zręcznościowe 4 sierpnia 2003

Zwariowana ścigałka, w której przejmujemy kontrolę nad jedną z dziwacznych latających maszyn i bierzemy udział w wielu różnych typach zawodów. W grze nie zabrakło rozbudowanego arsenału broni, a także multiplayera dla dwóch osób.

PS2

London Racer 2
London Racer 2

Wyścigi 14 czerwca 2002

Kontynuacja wydanej w 2000 roku gry „London Racer” nie wprowadza do zabawy żadnych rewolucyjnych zmian, w dalszym ciągu mamy więc do czynienia z typową arkadową ścigałką, która z realizmem nie ma nic wspólnego. O ile jednak pierwsza część w znacznej mierze rozgrywała się na ulicach tytułowego Londynu, o tyle w przypadku sequela dodano kilka innych miast.

PS2

Cartoon Network Racing
Cartoon Network Racing

Wyścigi 5 grudnia 2006

Cartoon Network Racing to gra wyścigowa, powstała na licencji popularnej stacji telewizyjnej, emitującej wyłącznie filmy animowane. Wobec tego w trakcie rozgrywki oglądamy znanych bohaterów kreskówek, jak np. Atomówki, Chojraka oraz Krowę i Kurczaka.

PS2

Thrillville
Thrillville

Strategiczne 21 listopada 2006

Thrillville to gra ekonomiczna, za której powstanie odpowiada studio Frontier Developments. Podobnie, jak poprzednie wytwory tej firmy (np. RollerCoaster Tycoon 3), również ten produkt podejmuje temat tworzenia lunaparku.

PS2

ChoroQ
ChoroQ

Wyścigi 17 listopada 2004

ChoroQ studia Takara to przedziwna mieszanka wyścigów i cRPG. Tytuł ma wiele wspólnego z linią zabawek, bardzo popularnych w Japonii. Niespodzianka spotyka nas już na początku gry – przecząc regułom gatunku nie wcielamy się w rolę kierowcy wyścigowego. Nasza postać to samochód marzący o karierze rajdowca!

PS2

Cyclone Circus: Power Sail Racing
Cyclone Circus: Power Sail Racing

Wyścigi 1 września 2003

Cyclone Circus to nowatorskie, futurystyczne wyścigi, w których zamiast maszyn, wyposażonych w najnowocześniejsze silniki odrzutowe lub rakietowe, gracz ma do dyspozycji pojazdy zasilane wiatrem. Akcja gry ma miejsce w 2078 roku, kiedy to Ziemia stała się miejscem nadmiernej eksploatacji przemysłowej, radykalnej zmianie uległ klimat, a zasoby paliwa uległy ogromnej redukcji.

PS2

Winter Sports
Winter Sports

Sportowe 9 lutego 2007

Winter Sports, jak sama nazwa wskazuje, jest sportową grą symulacyjną, która umożliwia nam wzięcie udziału w dyscyplinach sportowych rozgrywających się podczas zimowej olimpiady. Produkcja stworzona i wydana została przez Oxygen Interactive.

PS2

Ruff Trigger: Vanocore Conspiracy
Ruff Trigger: Vanocore Conspiracy

Akcji 28 czerwca 2006

Ruff Trigger: The Vanocore Conspiracy jest grą platformową, odwzorowaną w pełnych trzech wymiarach. Tytuł ten skierowany jest tylko dla posiadaczy konsol PlayStation2. Wcielamy się w postać łowcy z wyglądu przypominającego miłego i łagodnego pieska. Rzeczywistość okazuje się jednak inna.

PS2

Virtual-On Marz
Virtual-On Marz

Akcji prace wstrzymane

Virtual-On Marz jest kolejną odsłoną cyklu ze stajni Sega, traktującego o walkach wielkich robotów. Seria owa rozwijana jest od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku, a niniejsza gra akcji została przeznaczona wyłącznie dla konsoli PlayStation 2.

PS2