Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Midnight Club: Street Racing (PS2)
OkładkaMidnight Club: Street Racing (PS2)

Midnight Club: Street Racing PS2

Typowa zręcznościowa ścigałka, w której bierzemy udział w serii nielegalnych nocnych wyścigów. Na uwagę zasługują dwie rozbudowane plansze (Nowy Jork oraz Londyn), na których organizowane są kolejne typy zawodów.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Midnight Club: Street Racing Premiera PS2

25października2000

producent: Angel Studios wydawca: Rockstar Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Midnight Club: Street Racing

Need for Speed: Hot Pursuit 2

Need for Speed: Underground

Burnout

Midnight Club: Street Racing to pierwsza odsłona kultowej serii i zarazem jeden ze startowych tytułów konsoli PlayStation 2. Za produkcję omawianej ścigałki odpowiedzialna jest firma Angel Studios, która w przeszłości opracowała między innymi słynne PeCetowe wyścigi Midtown Madness. Warto jednocześnie dodać, iż Midnight Club jest typowo arcade’owym tytułem. Oznacza to między innymi uproszczony do granic możliwości model jazdy a także zwiększoną dynamikę rozgrywki.

Podstawowy punkt programu stanowi oczywiście rozbudowany tryb kariery, w którym wcielamy się w utalentowanego kierowcę taksówki. Główny bohater zostaje przyjęty do lokalnego gangu, zajmującego się organizacją nielegalnych nocnych wyścigów. W trakcie zabawy gracz bierze udział w dwóch typach zawodów. Zdecydowanie częściej startuje się w wyścigach jeden na jednego. Co ciekawe, gracz może wybrać sobie aktualnego przeciwnika, albowiem wszyscy zawodnicy widoczni są na mapie miasta. W przypadku wygrania danego pojedynku sterowana postać przejmuje pojazd przeciwnika, dodając go tym samym do zdobytych wcześniej maszyn. Rzadziej bierze się natomiast udział w klasycznych typach zawodów, w których do wyścigu przystępuje kilku kierowców, a ich zadaniem jest pokonanie określonej ilości okrążeń.

Autorzy gry przygotowali dwa ogromne i jednocześnie bardzo zróżnicowane miasta, po których można się dowolnie poruszać. Zabawę rozpoczynamy w Nowym Jorku, w dalszej części gry przenosimy się natomiast do Londynu. Oprócz wspomnianej kariery zadbano również o wiele innych trybów zabawy. Na uwagę zasługują między innymi: Capture the Flag oraz multiplayer dla dwóch osób, który rozgrywany jest na podzielonym ekranie. Oprawa wizualna gry prezentuje dość przeciętny poziom wykonania. W szczególności widać to na przykładzie modeli poszczególnych pojazdów. Na uwagę zasługują natomiast rozległe plansze, które można dowolnie eksplorować. Z poznanych w trakcie dowolnej jazdy skrótów można następnie skorzystać w trakcie właściwych wyścigów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Midnight Club: Street Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Midnight Club: Street Racing Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci