Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące podzielony ekran PS2 10

W przypadku podzielonego ekranu (split-screen) gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo multiplayerowa rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy – zazwyczaj maksymalnie czworo – bierze udział w zabawie równocześnie, a dla każdego z nich wydzielony zostaje indywidualny kawałek ekranu na telewizorze lub monitorze. Split-screen jest najpopularniejszy na konsolach, w gatunkach takich jak strzelanki czy gry wyścigowe.

Guitar Hero
Guitar Hero

Towarzyskie 7 listopada 2005

Guitar Hero to reprezentant gatunku gier muzycznych, w których zadaniem gracza jest przyciskanie poszczególnych guzików w odpowiednim momencie.

PS2

NBA Live 2004
NBA Live 2004

Sportowe 14 października 2003

Kolejna odsłona popularnej wirtualnej symulacji, traktującej o grze w koszykówkę i sygnowanej nazwą profesjonalnej północnoamerykańskiej ligi NBA (National Basketball Association).

PS2

Gallop Racer 2001
Gallop Racer 2001

Wyścigi 23 sierpnia 2001

„Gallop Racer” pozwoli Ci dosiąść prawdziwych wyścigowych koni czystej krwi. Będziesz ścigał się z najlepszymi jeźdźcami i ich końmi. Jednak obowiązki stajennego wcale nie pozostaną Ci obce.

PS2

F1 Career Challenge
F1 Career Challenge

Wyścigi 26 czerwca 2003

Stwórz swojego własnego kierowcę w F1 Career Challenge i stań na drodze na najwyższe podium, którego osiągniecie zajmie prawdopodobnie więcej niż jeden sezon.

PS2

MTV's Celebrity Deathmatch
MTV's Celebrity Deathmatch

Sportowe 14 października 2003

Sławy show-biznesu (np.: Michael Jackson, Jenifer Lopez, Madonna) stają do walki, w której muszą udowodnić, która z nich posiada najcelniejszy cios, najsilniejsze kopnięcie czy też najzręczniejszy unik.

PS2

S.L.A.I.: Steel Lancer Arena International
S.L.A.I.: Steel Lancer Arena International

Akcji 21 września 2005

S.L.A.I.: Steel Lancer Arena International to dość nietypowa produkcja, przygotowana z myślą o PlayStation 2. Otóż fabuła niniejszego tytuł przenosi gracza do roku 2071, kiedy to walka robotów zalicza się do sportów i jest ewidentnie bardziej popularna aniżeli piłka nożna czy boks. Rozgrywka w tej grze polega na zbudowaniu własnego mecha bojowego.

PS2

Spy Hunter 2
Spy Hunter 2

Akcji 20 listopada 2003

Kontynuacja zręcznościówki z 2003 roku. Zasiadamy za sterami prototypowego pojazdu o nazwie Interceptor i przystępujemy do coraz trudniejszych misji. Grę wyróżnia bardzo dynamiczny przebieg rozgrywki.

PS2

Midway Arcade Treasures 3
Midway Arcade Treasures 3

Wyścigi 27 września 2005

Midway Arcade Treasures 3 to kolejna, trzecia już kompilacja największych przebojów koncernu Midway, jakie w ciągu kilkunastu lat pojawiły się na automatach coin-op. Dzięki zebraniu „klasyków” w jednym miejscu, producenci zestawu przypominają młodszym użytkownikom komputerów i konsol o wspaniałych niegdyś produkcjach.

PS2

Dynasty Warriors 5
Dynasty Warriors 5

Akcji 29 marca 2005

Dynasty Warriors 5 to, jak sama nazwa wskazuje, piąta część jednej z najbardziej znanych serii chodzonych bijatyk. Całość jest jakby zbiorem wszystkich elementów, jakie wprowadziły do czwartej odsłony dodatki: Xtreme Legends oraz Empires, aczkolwiek nie zabrakło tutaj kilku innych, pomniejszych nowości.

PS2

Ford Mustang: The Legend Lives
Ford Mustang: The Legend Lives

Wyścigi 19 kwietnia 2005

Typowe zręcznościowe wyścigi, w których można zasiąść za kierownicą jednego z kilkudziesięciu modeli Forda Mustanga. Do wyboru szeroki wachlarz trybów single oraz multiplayer.

PS2

Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends
Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends

Akcji 15 stycznia 2003

Xtreme Legends to podtytuł samodzielnego dodatku do trzeciej części popularnej serii gier Dynasty Warriors. Równie dobrze, można tutaj mówić o ulepszonej wersji trzeciej odsłony wspomnianego cyklu, gdyż główny koncept gry nie uległ żadnym, poważniejszym zmianom.

PS2

Antz Extreme Racing
Antz Extreme Racing

Wyścigi 26 lipca 2002

W grze wybieramy jednego z sześciu owadzich bohaterów animowanego filmu „Mrówka Z” , którymi ścigamy się przeróżnymi pojazdami po zakamarkach malowniczego ogrodu.

PS2

Arctic Thunder
Arctic Thunder

Wyścigi 17 września 2001

Niezbyt skomplikowane wyścigi skuterów śnieżnych. W trakcie jazdy można wykonywać efektowne triki oraz korzystać z zabójczego arsenału w postaci min czy samonaprowadzalnych rakiet.

PS2

ATV Quad Power Racing 2
ATV Quad Power Racing 2

Wyścigi 13 stycznia 2003

Dynamiczne wyścigi quadów, w których biorą udział mistrzowie tej dyscypliny z całego świata. "ATV: Quad Power Racing 2" oferuje wiele trybów zabawy, zarówno dla pojedynczego gracza, jak i większej grupy zawodników.

PS2

Sonic Gems Collection
Sonic Gems Collection

Akcji 16 sierpnia 2005

Któż z nas nie zna Sonica? Ten jeż o niebieskiej skórze upolował już serca rzesz konsolowców (choć nie tylko), zdobywając popularność na całym świecie. Sonic Gems Collection składa się z najpopularniejszych tytułów, w których pojawił się Sonic.

PS2

Corvette
Corvette

Wyścigi 9 marca 2004

Niezbyt skomplikowane wyścigi, w których zasiadamy za kierownicą jednego z tytułowych modeli Chevroleta. W miarę postępów w karierze odblokowywane są nowe modele pojazdów, gracz może również liczyć na inne ciekawe bonusy.

PS2

Extreme-G 3
Extreme-G 3

Wyścigi 21 sierpnia 2001

Kolejna odsłona słynnych wyścigów futurystycznych bolidów. Gra ma wyjątkowo dynamiczny przebieg, na uwagę zasługuje również szczegółowa oprawa wizualna.

PS2

Smuggler's Run 2: Hostile Territory
Smuggler's Run 2: Hostile Territory

Akcji 28 października 2001

Kontynuacja słynnej gry akcji. Ponownie wcielamy się w postać tytułowego przemytnika i bierzemy w serii mniej lub bardziej skomplikowanych misji. Do wyboru wiele różnych typów pojazdów (m.in. quad, pick-up, czy terenowy jeep).

PS2

We Love Katamari
We Love Katamari

Zręcznościowe 20 września 2005

We Love Katamari to logiczno-zręcznościowa gra wyprodukowana przez firmę Namco z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 2. Tytuł uznawany jest za następcę Katamari Damacy. Podobnie jak w pierwowzorze zadaniem graczy polega na turlaniu tytułowych kul - katamari. Zachowując wierność podstawowym zasadom rozgrywki, twórcy wprowadzili m.in. nowych bohaterów oraz dodatkowe obiekty, które mogą stanąć na przeszkodzie kulom.

PS2

R: Racing Evolution
R: Racing Evolution

Wyścigi 9 grudnia 2003

R: Racing Evolution jest de facto pokłosiem słynnego cyklu Ridge Racer, przygotowanym także przez utalentowanych pracowników elektroniczno-rozrywkowej korporacji Namco. Mamy więc do czynienia z wyścigami samochodowymi, wymagającymi od wirtualnego kierowcy ponadprzeciętnej zręczności. Omawiane dzieło stanowi również gratkę dla entuzjastów licencjonowanych czterokołowców.

PS2

Driving Emotion Type-S
Driving Emotion Type-S

Wyścigi 26 stycznia 2001

Wyjątkowo wymagająca gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami jednej z kilkudziesięciu prawdziwych maszyn. Do wyboru wiele trybów rozgrywki, między innymi kilkustopniowe mistrzostwa oraz multiplayer dla dwóch osób.

PS2

NASCAR 2001
NASCAR 2001

Wyścigi 6 listopada 2000

NASCAR 2001 oferuje przede wszystkim rozbudowany i w pełni modyfikowalny tryb kariery, w którym startujemy w ponad dwudziestu wyścigach.

PS2

Snoopy vs The Red Baron
Snoopy vs The Red Baron

Zręcznościowe 24 października 2006

Snoopy vs The Red Baron jest zręcznościówką, powstałą na kanwie słynnej serii krótkich historyjek obrazkowych (tzw. paski komiksowe, publikowane w prasie) autorstwa Charlesa M. Schulza. Rysownik ten tworzył kolejne odcinki cyklu Peanuts (Fistaszki) niemal dokładnie przez pięćdziesiąt lat – od połowy XX wieku do momentu swojej śmierci w 2000 roku.

PS2

Secret Service: Ultimate Sacrifice
Secret Service: Ultimate Sacrifice

Akcji 4 listopada 2008

Secret Service: Ultimate Sacrifice to widowiskowa gra akcji z elementami taktycznego FPS-a, stworzona przez studio deweloperskie Tigon. Gracz wciela się w agenta tytułowych służb specjalnych, który próbuje ocalić prezydenta Stanów Zjednoczonych i najważniejsze osoby w państwie po krwawym zamachu, jakiego dokonała grupa ekstremistów.

PS2