Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące lokalną sieć Wii 2

Prowadzenie rozgrywki wieloosobowej przez sieć lokalną (LAN) to nieco zapomniana już forma wariantu multiplayer, która czasy świetności przeżywała w latach 90-tych XX wieku, gdy niezykle popularne były kafejki internetowe. W sieci lokalnej gracze nie muszą łączyć się przez Internet, bo ich komputery czy konsole są ze sobą bezpośrednio sprzężone (bezprzewodowo lub z użyciem kabli sieciowych). Jest to forma multiplayera wybierana zwykle przez osoby, które spotykają się w jednym miejscu (tzw. LAN party).

NASCAR 2011: The Game
NASCAR 2011: The Game

Wyścigi 24 maja 2011

Kolejne wydanie symulatora popularnej szczególnie w Stanach Zjednoczonych serii wyścigów. Jest to pierwsza od wielu lat gra z cyklu NASCAR, za którą nie jest odpowiedzialna firma Electronic Arts.

Wii

Alien Syndrome
Alien Syndrome

Akcji 24 lipca 2007

Alien Syndrome to remake retro-strzelaniny, wydanej w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku i znanej posiadaczom wielu różnych platform sprzętowych. Nowa gra wyraźnie różni się od swojej klasycznej poprzedniczki, ponieważ łączy dynamiczną akcję z elementami gatunku cRPG. Nadal jednak głównym przeciwnikiem w wirtualnej rzeczywistości są hordy kosmitów.

Wii

Pool Revolution: Cue Sports
Pool Revolution: Cue Sports

Sportowe 21 listopada 2008

Pool Revolution: Cue Sports to prosta i intuicyjna produkcja traktująca o grach bilardowych stworzona z myślą o serwisie WiiWare. Zapewnia świetną zabawę maksymalnie czterem osobom – zarówno w jednym pokoju, jak i w trakcie rozgrywek prowadzonych przez sieć. Produkcję przygotował deweloper Hudson Entertainment, znany z wyprodukowania m.in. kilkudziesięciu gier z Bombermanem w roli głównej.

Wii

Medieval Games
Medieval Games

Zręcznościowe 13 października 2009

Medieval Games to przygotowany przez studio Nfusion Interactive zestaw zręcznościowych mini-gierek inspirowanych klimatami fantasy i Średniowiecza. Gracze mogą spróbować swoich sił m.in. w kruszeniu kopii, obleganiu zamku, turnieju łuczniczym i walce ze smokiem. Dla miłośników starć z żywymi przeciwnikami przewidziano opcję rozgrywki multiplayer, w której może brać udział maksymalnie czterech uczestników.

Wii

Onslaught
Onslaught

Akcji 13 lutego 2009

Dynamiczna strzelanka z widokiem z pierwszej osoby. Otrzymujemy misję zbadania sytuacji jednej z ziemskich kolonii, z którą stracono kontakt. Na obcej planecie musimy zmierzyć się z rasą kosmitów przypominających robaki.

Wii

Hooked: Real Motion Fishing
Hooked: Real Motion Fishing

Sportowe 1 grudnia 2007

Gra podejmująca tematykę wędkarstwa. Do wyboru wiele różnych trybów zabawy, między innymi rozbudowane mistrzostwa. Na uwagę zasługuje także możliwość skorzystania z profesjonalnego kontrolera w postaci wędki.

Wii

My Word Coach
My Word Coach

Logiczne 26 października 2007

My Word Coach to gra o charakterze logicznym, pozwalająca użytkownikowi na zaznajomienie się z najważniejszymi zasadami pisowni oraz przyswojenie sobie reguł ortografii poprzez wykonywanie kolejnych zadań.

Wii

Eternity’s Child
Eternity’s Child

Zręcznościowe prace wstrzymane

Dwuwymiarowa platformówka, wyróżniająca się bardzo szczegółową oprawą graficzną. Wszystkie tła są ręcznie rysowane. Wcielamy się w postać anioła, eksplorując zajęte przez wrogie istoty tereny.

Wii

Dream Pinball 3D
Dream Pinball 3D

Zręcznościowe 20 maja 2008

Zwieńczenie dziesięcioletniej twórczości grupy ASK Homework w kategorii komputerowych pinballi. Autorzy, którzy odpowiadają między innymi za stworzenie Pure Pinball czy Ball Adventures, są całkowicie pewni, iż ich najnowszy wytwór jest najlepszą grą w pinball, jaką może zafundować sobie użytkownik komputera osobistego.

Wii

NHL 2K9
NHL 2K9

Sportowe 9 września 2008

NHL 2K9 to kolejna odsłona serii gier sportowych, traktujących o zmaganiach w najlepszej hokejowej lidze świata. Produkcja sygnowana logiem firmy 2K Sports stanowi konkurencję dla wydanego przez Electronic Arts NHL 09. Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Visual Concepts, które zastąpiło w roli dewelopera dotychczasowych twórców cyklu, zespół Kush Games.

Wii

Forever Blue
Forever Blue

Towarzyskie 29 października 2007

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w postać płetwnourka. Zajmujemy się eksploracją podwodnego świata, odkrywając i fotografując nowe gatunki ryb oraz poszukując podwodnych skarbów.

Wii

Puyo Puyo 7
Puyo Puyo 7

Logiczne 26 listopada 2009

Siódma odsłona cyklu gier logicznych zapoczątkowanego w 1992 roku, wzorowana na Tetrisie. Zostań mistrzem w układaniu kolorowych żelków!

Wii

MotoHeroz
MotoHeroz

Wyścigi 15 września 2011

Przygotowana specjalnie na Wii gra pozwalająca zasiąść za kierownicą ATV i pokonać wymyślne tory przeszkód. Twórcy zdecydowali się postawić na kolorową grafikę oraz fantastyczne scenerie pełne drzew, rzek, uskoków skalnych i wielkich głazów. Środowiskiem rywalizacji jest więc natura i stworzona przez nią rzeczywistość, a nie zaprojektowane przez kaskaderów sztuczne tory.

Wii

ColorZ
ColorZ

Logiczne 24 lipca 2009

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest likwidowanie kulek o tym samym kolorze jak statek, którym się poruszamy. Oprócz trybu dla jednego gracza autorzy zaoferowali także możliwość rozgrywek multiplayer, w których może wziąć udział do 3 współpracujących ze sobą graczy.

Wii

GTI Club Supermini Festa!
GTI Club Supermini Festa!

Wyścigi 16 marca 2010

Zręcznościowa gra wyścigowa . Zasiadamy za kierownicami jednego z szesnastu samochodów i rywalizujemy na trasach umieszczonych na terenach Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Stanów Zjednoczonych. W osiągnięciu zwycięstwa pomagają nam nietypowe zagrania, takie jak obrzucanie wrogów spowalniającymi jazdę pomidorami lub podkładanie na jezdni bomb.

Wii

Tetris Party Deluxe
Tetris Party Deluxe

Logiczne 1 czerwca 2010

Tetris Party Deluxe to rozbudowana edycja popularnej gry polegającej na układaniu klocków, w której główny nacisk położono na tryb wieloosobowy.

Wii

Tiger Woods PGA Tour 11
Tiger Woods PGA Tour 11

Sportowe 8 czerwca 2010

Tiger Woods PGA Tour 11 jest grą sportową wyprodukowaną przez firmę EA Sports z myślą o entuzjastach golfa. Gracze mają okazję wcielić się m.in. w Tigera Woodsa oraz Rory’a McIlroy'a i wziąć udział w cyklu prestiżowych zawodów golfowych PGA Tour. Gra odznacza się sporym realizmem symulacji, jednak twórcy pomyśleli również o ułatwieniach dla początkujących golfistów.

Wii

Young Justice: Legacy
Young Justice: Legacy

RPG prace wstrzymane

Young Justice: Legacy to bazująca na popularnym serialu animowanym gra action-RPG, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski firmy Little Orbit. Kierując poczynaniami drużyny złożonej z wybranych herosów organizacji Young Justice gracze mają za zadanie przeciwstawić się knowaniom złoczyńców zagrażających mieszkańcom świata Earth-16.

Wii