Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka Excitebike: World Rally (Wii)

Excitebike: World Rally Wii

Zręcznościowa gra oparta na tematyce wyścigów motocyklowych, wyprodukowana przez studio Monster Games Incorporated. Wcielamy się w kierowcę motocykla, a naszym zadaniem jest oczywiście dotarcie do mety przed trzema pozostałymi przeciwnikami.

Wyścigi | motocyklowe | multiplayer | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Excitebike: World Rally (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

9listopada2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Excitebike: World Rally to przeróbka zręcznościowych wyścigów motocyklowych, które pierwotnie pojawiły się w latach 80-tych XX wieku na konsolę NES (pod nazwą Excitebike). Za wyprodukowanie odświeżonej wersji gry odpowiada studio Monster Games, znane między innymi z Excite Truck czy Excitebots: Trick Racing.

Excitebike to luźne podejście do tematu wyścigów, oferujące przede wszystkim dużo zręcznościowej zabawy. Zawodnicy ścigają się po czterech wyznaczonych torach, które mogą zmieniać żeby wyprzedzić konkurencję. Motory poruszają się z dwiema prędkościami – zwykłą i bardzo szybką. W tym drugim przypadku wzrasta temperatura silnika, który na szczęście można schłodzić w niektórych miejscach trasy (na odpowiednim torze).

Niezwykle szybkie wyścigi rozgrywają się na wyboistych arenach, więc szczególnie ważną kwestią jest wyskakiwanie w powietrze w odpowiednich momentach. Struktura podłoża często ulega zmianie podczas zabawy (np. pojawiają się nowe skocznie), więc gracze muszą na bieżąco reagować na rozwój sytuacji. W zdobyciu dobrego czasu przeszkadzają zawodnicy prowadzeni przez sztuczną inteligencję, których można wyminąć lub wyeliminować.

Twórcy przygotowali wiele zróżnicowanych tras umiejscowionych na całym świecie. Odwiedzamy między innymi Meksyk, Japonię, Londyn czy Stany Zjednoczone. Za każdy wyścig otrzymujemy ocenę – zdobywając wysokie noty odblokowujemy następne atrakcje i możliwości. Podobnie jak w pierwowzorze wydanym na konsolę NES w grze pojawia się edytor tras, które teraz możemy zapisywać i wysyłać do innych użytkowników.

Sporym urozmaiceniem produkcji jest rozgrywka wieloosobowa, którą możemy prowadzić przez Internet. Oprawa audiowizualna tytułu została w znacznym stopniu odświeżona. Całość przedstawiono za pomocą trójwymiarowego silnika (umożliwiającego wprowadzenie nowych ujęć kamer), odwołując się jednak do klasycznej, dwuwymiarowej stylistyki (motory poruszają się tylko w dwóch kierunkach).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Gry podobne do Excitebike: World Rally

Klasyfikacja PEGI Excitebike: World Rally

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Excitebike: World Rally

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wiiware

Brucevsky Ekspert 13 stycznia 2015

Kto nie zna Excitebike? Kultowa produkcja z NES-a doczekała się kilku kontynuacji, a także wydane na Wii remake. Jak wypada odświeżona wersja słynnych wyścigów małych motorków?

5.5