Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Endless Ocean: Blue World (Wii)

Endless Ocean: Blue World Wii

Endless Ocean 2: Adventures of the Deep

Relaksująca produkcja, w której wcielamy się w postać płetwonurka. Wchodzimy w interakcje z zamieszkującymi podwodny świat żyjątkami i zajmujemy się odnajdywaniem zatopionych skarbów.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Endless Ocean: Blue World (Wii)

producent: Arika

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

17września2009

5lutego2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Endless Ocean 2 (gra w Japonii występuje pod tytułem Forever Blue 2: Beautiful Ocean) to dość nietypowa produkcja, w której wcielamy się w postać płetwonurka i zajmujemy się eksploracją podwodnego świata. Za opracowanie sequela odpowiedzialni są ci sami twórcy, którzy przygotowali pierwszą część cyklu, a więc japońskie studio deweloperskie Arika.

Przemierzając podwodne środowisko napotykamy kilkaset gatunków różnych stworzeń (ryby, delfiny, pingwiny, wieloryby, rekiny, koniki morskie i inne), aczkolwiek tym razem rozgrywka nie ogranicza się wyłącznie do robienia im zdjęć. W Endless Ocean 2 możemy również sprawdzać stan zdrowia odnajdywanych zwierząt. Chore stwory należy następnie unieruchomić i przetransportować do pobliskiej kliniki celem zapewnienia im należytego leczenia. Rozszerzono także opcje interakcji z niektórymi z gatunków podwodnych żyjątek. Przykładowo, delfiny możemy teraz uczyć nowych trików czy z ich pomocą szybciej przemieszczać się po okolicy.

Jednym z głównych usprawnień opisywanej kontynuacji jest położenie większego nacisku na przygodowy aspekt rozgrywki, powiązany z opcją odnajdywania ukrytych skarbów. Wcielamy się tu w postać kobiety podążającej śladami swojego zmarłego ojca. Kobieta dąży do odnalezienia pewnego niezwykle cennego artefaktu. Sama rozgrywka cechuje się bardzo otwartą strukturą, oferując wiele różnych możliwości spędzania wolnego czasu.

Podwodnego świata nie musimy badać w pojedynkę, gdyż w każdej chwili możemy połączyć się z innym graczem-płetwonurkiem (opcja bezprzewodowej komunikacji). Gra oferuje w tym przypadku wsparcie dla mikrofonu Wii Speak używanego do wymiany spostrzeżeń czy planowania kolejnych ruchów. Pod względem wizualnym Endless Ocean 2 wypada na zbliżonym poziomie do swojego poprzednika, oferując rozległe i bogate w detale środowisko.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Endless Ocean: Blue World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.