Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2010, 10:30

autor: Rock Alone

Termin premiery Nintendo DSi XL w Europie

Jak zapowiedział koncern Nintendo, najnowsza wersja przenośnej konsoli DSi oznaczona symbolem XL będzie miała swoją europejską premierę 5 marca 2010 roku.

Jak zapowiedział koncern Nintendo, najnowsza wersja przenośnej konsoli DSi oznaczona symbolem XL będzie miała swoją europejską premierę 5 marca 2010 roku.

Nowa konsola jest znacznie większa, a co za tym idzie cięższa od swojej poprzedniczki. Oferuje spore 4,2 calowe ekrany (w starym DS miały one 3,75 cala) ale kosztem wygody. Mimo, że wyświetlacze zostały powiększone, to ilość pikseli pozostała niezmieniona.

Termin premiery Nintendo DSi XL w Europie - ilustracja #1

DSi XL będzie dostępna w Europie i Wielkiej Brytanii w dwóch kolorach - czerwonym i brązowym. W wyposażeniu mamy tym razem dwa piórka dotykowe. Jedno mniejszych rozmiarów, które można nosić w obudowie oraz większe, przystosowane do wielkości dłoni - przeznaczone bardziej do pisania.

Firma Nintendo wyposażyła konsolę w zestaw oprogramowania, w ramach którego znalazły się:

  • Dr Kawashima's: Little Bit of Brain Training (Arts Edition) – gra logiczna pomagająca ćwiczyć pamięć;
  • Dictionary 6 in 1 - słownik, którym można się posługiwać wpisując wyraz lub wykonując zdjęcie interesującej sekcji tekstu;
  • Flipnote Studio – to dla odmiany podręczny notatnik, do którego możemy dodawać informacje zarówno za pomocą obrazu jak i tekstu, a potem łączyć je w animacje;
  • DSi Browser – podręczna przeglądarka DSi.

Zmiany w rozmiarze i wyglądzie konsoli powodowane były potrzebami klientów, którzy od dłuższego czasu domagali się większego ekranu oraz wygodniejszego narzędzia do pisania.

Japońska wersja konsoli DSi z odrobinę innym oznaczeniem – LL, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, o czym pisaliśmy już wcześniej. Można się również spodziewać, biorąc pod uwagę popularność Nintendo, że ten sukces może zostać powtórzony również w Europie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.