Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 listopada 2015, 10:44

autor: Góral

Steam Controller, Steam Link i Steam Machines zadebiutowały na rynku

Wczoraj odbyła się oficjalna premiera pada Steam Controller, urządzenia do strumieniowania obrazu Steam Link i komputerów Steam Machines. Z tej okazji w sklepie Steam rozpoczęła się promocja na rozmaite produkcje.

Zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą, firma Valve wypuściła wczoraj na rynek urządzenia sygnowane logiem Steam. Mowa oczywiście o Steam Controller i Steam Link. Pierwszy z wymienionych to wyczekiwany pad wyposażony m.in. w swego rodzaju touchpady. Natomiast drugi gadżet pozwala na strumieniowanie rozgrywki z komputera na telewizor. Sprzęt doczekał się już stosownych testów i recenzji, o których pisaliśmy w październiku. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to oba urządzenia możecie zamówić na Steamie (Steam Controller i Steam Link) w cenie 54,99 euro (nieco ponad 230 zł) każdy. Co ciekawe, kontroler cieszy się chyba sporym wzięciem, gdyż na jego karcie w sklepie Valve widnieje informacja, że planowany czas dostawy przewidziano na 2 – 9 grudnia.

Steam Controller to niecodzienny pad z touchpadami. - Steam Controller, Steam Link i Steam Machines zadebiutowały na rynku - wiadomość - 2015-11-11
Steam Controller to niecodzienny pad z touchpadami.

Oprócz wyżej wymienionych urządzeń, na rynku zadebiutowały także pierwsze komputery Steam Machines. Wśród nich znajduje się sprzęt wyprodukowany przez Alienware, Zotac i Cyberpower. W najbliższym czasie pojawią się kolejne tego typu maszyny, o których pisaliśmy kilka miesięcy temu w tym miejscu, ale warto zerknąć także tutaj, by zapoznać się z aktualnymi cenami i podzespołami. Koszt najtańszych zestawów oscyluje w okolicach 450 dolarów (około 1800 zł), ale na rynku wylądują także potwory wycenione na 5 tysięcy dolarów (niecałe 20 tysięcy zł).

Steam Link współpracuje nie tylko z kontrolerem Steam, ale także z innymi padami. - Steam Controller, Steam Link i Steam Machines zadebiutowały na rynku - wiadomość - 2015-11-11
Steam Link współpracuje nie tylko z kontrolerem Steam, ale także z innymi padami.

Na koniec pragniemy jeszcze poinformować, że z okazji premiery sprzętu na Steamie rozpoczęła się specjalna promocja, w ramach której kupicie takie tytuły jak: