Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2015, 11:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Steam Controller pokazany w akcji; sprzęt zadebiutuje 10 listopada

Firma Valve opublikowała zwiastun kontrolera Steam, prezentujący jego możliwości. Jednocześnie zdradzono, że osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe, otrzymają sprzęt 16 października (oficjalna premiera odbędzie się 10 listopada).

Steam Controller w skrócie:
  • Kontroler umożliwiający zabawę we wszystkich grach, także w tych czysto PC-towych, np. w strategiach
  • Ukaże się 10 listopada (pre-orderowcy otrzymają urządzenie niemal miesiąc wcześniej) wraz z komputerami Steam Machines
  • Pad sprzedawany będzie za około 220 zł

Na początku marca bieżącego roku firma Valve ujawniła finalną wersję kontrolera Steam. Natomiast wczoraj wieczorem opublikowano zwiastun, prezentujący pada w akcji. Sprzęt sprzedawany będzie w Europie za 54 euro, czyli około 220 zł. Premiera kontrolera odbędzie się 10 listopada bieżącego roku i wtedy też na rynku pojawią się pierwsze komputery Steam Machines. Co ciekawe, osoby zamawiające urządzenia przed premierą, otrzymają je 16 października.

Dzięki Steam Controller będziemy mogli grać na padzie we wszystkie produkcje, nawet te, które nie zostały przystosowane do obsługi tego typu urządzeniami, np. w strategie, co zresztą zaprezentowano na powyższym zwiastunie, na przykładzie Cities: Skylines.

Kontroler Steam. - Steam Controller pokazany w akcji; sprzęt zadebiutuje 10 listopada - wiadomość - 2015-06-05
Kontroler Steam.

Jednocześnie kilka firm rozpoczęło przyjmowanie zamówień przedpremierowych na komputery Steam Machines. Alienware przygotowało parę maszyn, w cenach zaczynających się od 449 dolarów (około 1700 zł) za sprzęt z procesorem i3 4130T DC i kartą Nvidia GeForce GTX 2GB GDDR5 (nie sprecyzowano, o jaki dokładnie model chodzi). Najdroższe urządzenie, wyposażone w CPU Intel Core i7 - 4765T QC i podobną kartę, co w najtańszym modelu (plus 8 GB pamięci RAM i dysk twardy 1 TB), wyceniono na 749,99 euro (około 2800 zł). Swoje zestawy przygotował również Syber, w cenach zaczynających się od 499 dolarów (ponad 1800 zł) i dochodzących do 1419 dolarów (ponad 5 tysięcy zł).

Przypominam również, że wraz ze Steam Controler i Steam Machines, na rynku zadebiutuje także Steam Link, czyli urządzenie pozwalające na strumieniowanie rozgrywki z komputera na telewizor. Krótko pisząc, listopad będzie stał pod znakiem nowych steamowych produktów.

Steam Machine od Alienware. - Steam Controller pokazany w akcji; sprzęt zadebiutuje 10 listopada - wiadomość - 2015-06-05
Steam Machine od Alienware.