Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2015, 10:35

autor: Meehow

The Bard’s Tale IV – zobacz środowisko gry w Unreal Engine 4

W sieci pojawił się filmik przedstawiający możliwości silnika graficznego The Bard’s Tale IV – kontynuacji legendarnej serii gier RPG, która od kilku dni zbiera fundusze w serwisie Kickstarter. Dotychczas na poczet budżetu produkcji udało się zgromadzić nieco ponad milion dolarów.

The Bard’s Tale IV w skrócie:
  • Producent: inXile entertainment
  • Wydawca: inXile entertainment
  • Gatunek: cRPG
  • Platformy: PC (Win, Mac, Linux)
  • Data premiery: 4. kwartał 2017 r.

Studio inXile entertainment opublikowało w Internecie widoczny powyżej filmik, prezentujący środowisko The Bard’s Tale IV renderowane na silniku Unreal Engine 4. Trzeba przyznać, że jak na produkcję o stosunkowo niewielkim budżecie, owo demo technologiczne przedstawia się naprawdę zacnie; zdecydowanie lepiej od świeżo zapowiedzianego Fallouta 4 od Bethesda Softworks. Pełnoprawna kontynuacja legendarnej serii gier RPG trafiła 3 dni temu do serwisu Kickstarter i do tej pory udało jej się zebrać nieco ponad milion dolarów. Wszystko zatem wskazuje, że twórcy bez większego problemu pomyślnie zgromadzą 1,25 miliona dolarów potrzebnych do wyprodukowania rzeczonego tytułu (wiemy także, że samo studio dołoży do budżetu co najmniej drugie tyle z własnej kieszeni). Na postęp kampanii zapewne nie bez wpływu pozostała wygasła już oferta darmowej gry dla graczy wspierających The Bard’s Tale IV w ciągu 48 godzin od momentu startu zbiórki funduszy.

Polscy gracze, niekoniecznie zaznajomieni z serią The Bard’s Tale, mogą zapoznać się ze stroną kickstarterowej kampanii w języku polskim. Dostarcza ona praktycznie wszystkich informacji niezbędnych do podjęcia decyzji o wsparciu projektu. Aby zapewnić sobie dostęp do The Bard’s Tale IV, należy rozstać się z co najmniej 20 dolarami, czyli mniej więcej 74 złotymi według aktualnego kursu walut.

inXile entertainment ma na swoim koncie już dwie udane zbiórki funduszy: na Wasteland 2 oraz Torment: Tides of Numenera. Jako że duchowi następcy i sequele klasyków są teraz w cenie, Brian Fargo i jego świta po raz kolejny zwracają się o finansowanie bezpośrednio do fanów.

Według aktualnego terminu dostawy wspominanego na stronie zbiórki, The Bard’s Tale IV zadebiutuje końcem 2017 roku na komputerach osobistych z systemami Windows, Mac OS oraz Linux. Gra będzie dystrybuowana będzie przez Steam oraz GOG.com i otrzyma polską lokalizację.