Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2015, 16:35

autor: Góral

Wasteland 2, Wiedźmin albo Wiedźmin 2 za darmo dla osób wspierających The Bard’s Tale IV

Studio inXile Entertainment zdradziło, że wszystkie osoby, które w pierwszych 24 godzinach zbiórki pieniedzy na Kickstarterze wesprą The Bard’s Tale IV kwotą przynajmniej dwudziestu dolarów (około 75 zł), otrzymają w ramach podziękowania jedną z trzech gier: Wasteland 2, Wiedźmin albo Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Wasteland 2, Wiedźmin albo Wiedźmin 2 za darmo dla osób wspierających The Bard’s Tale IV - ilustracja #1

Jutro o godzinie 15:00 w serwisie Kickstarter rozpocznie się zbiórka pieniędzy na grę The Bard's Tale IV, jednak studio inXile Entertainment ujawniło w przesłanej wiadomości prasowej o jednej z szykowanych atrakcji. Okazało się, że wszystkie osoby, które w pierwszych 24 godzinach akcji wesprą projekt kwotą przynajmniej dwudziestu dolarów (około 75 zł), otrzymają w ramach podziękowania jedną z trzech gier. Do wyboru będą: Wasteland 2, Wiedźmin albo Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Trzeba przyznać, że jest to bardzo fajny gest, który zapewne nakłoni niektórych do zainwestowania pieniędzy w czwartą odsłonę serii Bard's Tale.

„W ten sposób chcemy okazać wdzięczność wszystkim, którzy zechcieli nam pomóc. Cieszmy się, że możemy przy tej okazji pracować z CD Projektem, a więc ludźmi, którzy wielokrotnie już udowodnili, że wiedzą jak należy traktować swoich fanów!” – stwierdził Brian Fargo.

Niestety przy okazji nie wyjawiono żadnych szczegółów na temat samej gry, ale na szczęście do startu zbiórki pozostała już niecała doba, więc wkrótce wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane. Przypominam jednak, że z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że The Bard’s Tale IV będzie powrotem do korzeni serii. Starcia toczone mają być w systemie turowym, a całość napędzać będzie technologia Unreal Engine 4.

Seria The Bard's Tale została zapoczątkowana w 1985 roku przez studio Interplay Productions. Kolejne odsłony uznanego dungeon-crawlera ukazywały się w 1986 roku (The Bard's Tale II: The Destiny Knight), w 1988 roku (The Bard's Tale III: Thief of Fate), a w 2004 roku zadebiutowała gra The Bard's Tale: Opowieści Barda, czyli swego rodzaju spin-off serii.