Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 listopada 2006, 14:53

autor: Elrond

Stare gry na PS3 nadal z blokadą regionalną

Radość z posiadania świeżo zakupionej konsoli PlayStation 3 (kilka dni temu miała miejsce jej japońska premiera) popsuć może bardzo niemiła informacja. O ile bowiem gry dedykowane dziecku Sony pozbawione zostały blokady regionalnej, to podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w przypadku starszych pozycji.

Radość z posiadania świeżo zakupionej konsoli PlayStation 3 (kilka dni temu miała miejsce jej japońska premiera) popsuć może bardzo niemiła informacja. O ile bowiem gry dedykowane dziecku Sony pozbawione zostały blokady regionalnej, to podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w przypadku starszych pozycji (tytuły z PS2 oraz PSOne).

Wiadomość taka pojawiła się na łamach serwisu EuroGamer, którego redaktorzy powołują się raporty po pierwszych testach przeprowadzonych przez IGN odnośnie sprzętu Sony (nie jest to jednak wiadomość oficjalna). Blokada regionalna, jak to już wcześniej sugerowano, z pewnością dotyczy filmów. Tak więc cała wielka trójka, Xbox 360, PS3 oraz Wii, nie pozwoli uruchomić starszych gier z innych regionów.