Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 stycznia 2017, 19:50

autor: Ender

Sprzedano 26 milionów konsol Xbox One i dwa razy więcej PlayStation 4

Według raportu analitycznej firmy SuperData, od czasu premiery w 2013 roku Microsoft sprzedał na całym świecie 26 milionów konsol Xbox One. Ten sam tekst wskazuje na to, że PlayStation 4 trafiło do blisko 55 milionów konsumentów.

Firma analityczna Super Data opublikowała krótki raport dotyczący potencjalnej przyszłości Nintendo Switch i kondycji rynku konsolowego, na którym nowa platforma Nintendo zadebiutuje w marcu tego roku. Poza wypunktowaniem mocnych stron nowego systemu i potencjalnych problemów jakie może napotkać, tekst został podsumowany porównaniem sprzedaży konsol głównych konkurentów japońskiego koncernu. Najciekawsze wydają się informacje związane z Xboksem One. W przeciwieństwie do Sony, Microsoft od długiego czasu nie publikuje żadnych twardych danych dotyczących liczby Xboksów One, które trafiły do sklepów lub bezpośrednio w ręce konsumentów. Super Data kalkuluje jednak, że od premiery w 2013 roku sprzedano 26 milionów sztuk systemu. W liczbie tej zamknięte zostały wszystkie modele i konfiguracje urządzenia. Dla porównania, analitycy firmy oceniają aktualną sprzedaż PlayStation 4 na 55 milionów sztuk. Przypomnijmy, że ostatnie oficjalne informacje prasowe Sony, które pochodziły z początku stycznia, mówiły o sprzedaży na poziomie 53,4 miliona sztuk. Na każdego Xboksa One przypadają więc obecnie dwa PlayStation 4. Daleko za konkurencją pozostaje Wii U z 15 milionami sprzedanych egzemplarzy.

Xbox One pojawił się w sprzedaży w listopadzie 2013 roku - Sprzedano 26 milionów konsol Xbox One i dwa razy więcej PlayStation 4 - wiadomość - 2017-01-19
Xbox One pojawił się w sprzedaży w listopadzie 2013 roku

Jeżeli informacje analityków są bliskie rzeczywistości możemy zaobserwować również znaczący spadek zainteresowania Xboksem. Mimo tego, że od czerwca do października pod względem sprzedaży konsola wyprzedzała swojego głównego konkurenta w Stanach Zjednoczonych (a więc kluczowym rynku dla marki Xbox), w ubiegłym roku na całym świecie sprzedano zaledwie około 7 milionów sztuk Xboksów One. Wynik ten jest o kilka milionów gorszy od tego, który Microsoft osiągnął w 2015 roku. W tym samym czasie PlayStation 4 nie tylko dorównało wynikom sprzedaży z 2015 roku, ale pobiło kolejny rekord, ustalając go na poziomie blisko 18 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Sprzedaż konsol według analizy firmy Super Data - Sprzedano 26 milionów konsol Xbox One i dwa razy więcej PlayStation 4 - wiadomość - 2017-01-19
Sprzedaż konsol według analizy firmy Super Data
  1. Oficjalna strona firmy Super Data