Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2016, 10:50

Xbox One trzeci miesiąc z rzędu z lepszymi wynikami sprzedaży w USA niż PlayStation 4

Firma Microsoft ma powody do zadowolenia. Xbox One okazał się najlepiej sprzedającą się konsolą września w Stanach Zjednoczonych, po raz trzeci z rzędu wyprzedzając konkurencyjne PlayStation 4.

Na nowy raport organizacji NPD, podsumowujący wyniki amerykańskiego rynku gier, poczekamy do przyszłego tygodnia. Już teraz jednak firma Microsoft pochwaliła się, że najlepiej sprzedającą się konsolą września w USA był Xbox One, trzeci raz z rzędu pokonując PlayStation 4.

Xbox One trzeci miesiąc z rzędu z lepszymi wynikami sprzedaży w USA niż PlayStation 4 - ilustracja #1

Jest to zasługa m.in. obniżki cen oraz wypuszczenia odchudzonego modelu, znanego jako Xbox One S. Analitycy podejrzewają również, że wielu fanów firmy Sony oszczędza pieniądze na PlayStation VR. Dla ścisłości warto dodać, że w lipcu Xbox One dominował tylko w kategorii platform domowych, gdyż ogólnie najlepiej sprzedającym się sprzętem była wtedy konsola przenośna Nintendo 3DS.

Microsoft pochwalił się także, że Xbox One był najlepiej sprzedająca się konsolą września w Wielkiej Brytanii i w porównaniu z zeszłym rokiem jako jedyna platforma zanotował wzrost na tym rynku, jak również w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Ponadto we wszystkich trzech wspomnianych regionach najlepiej sprzedającą się grą Microsoftu okazała się Forza Horizon 3. Nie jest to akurat żadnym zaskoczeniem, gdyż jedyną konkurencją było ReCore. Dodajmy, że obie produkcja zadebiutowały tego samego dnia na konsoli Xbox One i pecetach z systemem Windowsem 10, co ma być w przyszłości standardem dla większości gier tej firmy.

Trzy ostatnie miesiące tego roku powinny okazać się ciekawym okresem w wojnie XOne i PS4 na amerykańskim rynku gier. Microsoft ma obecnie powody do zadowolenia, ale należy pamiętać, że wyniki sprzedaży konsol w ostatnim kwartale, w tym zwłaszcza w listopadzie i grudniu, są zawsze wielokrotnie większe niż w okresie przed-świątecznym.

Dopiero te dane pozwolą nam zobaczyć, czy Xbox One zaczął naprawdę zmniejszać dystans do PlayStation 4 w Stanach Zjednoczonych, czy też jest to jedynie niewiele znacząca krótka przerwa w dotychczasowej dominacji firmy Sony.

  1. Microsoft – oficjalna strona firmy